Jump to content
IGNORED

Problem sa klimom


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Standardna visina plafona za stan, koliko je to, 2,5 - 2,6m? Jedna osoba je najčešće u toj sobi, direktno je izložena suncu, iznad stana je terasa a ne drugi stan, u sobi su samo tv i laptop.Ja sam negde čitao i da je dovoljno 300 i kusur btu po m2, ali ipak da pitam ovde nekoga ko se možda dobro razume.

Link to comment
  • 2 weeks later...

moj virlpul sesto culo blinka da ocistim filter. i ja ocistim filter, ali blinka i dalje. na netu nadjem da se ova klima zaglupi, da je iskljucim iz struje, da ce se resetovati i prepoznati da je filter cist. to se, naravno, nije desilo. na netu nadjem i ovo uputstvo

momci su simpaticni i ubedljivi, pa cu da probam da ocistim i to unutar unutrua. (naravno da sam krpom vec deformisala aluminijum) jel zna neko gde u sirem centru bga mogu da kupim tecnost za ciscenje klime? sto stvari cu uraditi, sjebacu sve sto moze, napravicu triput stetu, samo da mi majstor ne ulazi u kucu.
Link to comment
  • 9 months later...

Doslo doba da se ljubav klima proba...

Elem, ocu da uzmem neku klimu za spavacu sobu. Ono, u principu mi je jedino bitno da bude jeftina & da ne srce struju ko uzgajivacnica mari'uane :D

 

Isao sam po Tehnomanijinom sajtu (koliko vidim, cene su manje vise iste svuda), i ovo mi upalo u oci...

 

http://www.tehnomanija.rs/klime/vox-klima-vsa3-12be.html

 

Valja li? I koja je varijanta sa ugradnjom? Njihov majstor, ili da samo porucim a majstora trazim zasebno?

Link to comment

Pa sve je isto manje vise, 2 godine + 5 uz serviz. Koliko sam shvatio, po toj ceni je sve jedno sta se uzima. Sve se pravi u Kini i lupaju razlicite etikete. Jedino eto da gledam energetski razred i eventualno izgled

Link to comment

E planiram da pazarim klimu (po ko zna koji put) Sta valja od tzv. 12-ica? 

Jel neko kupovao u Merkator/rodicu (posto tamo vazi Pika )?

I tehnomanija je u igri u nuzdi....

Link to comment

Postoji li kakvo realno objašnjenje zašto je skuplja jedna klima sa 2 izlazne jedinice od 2 komada klasične 1/1 klime.

I to dosta skuplja.

Edited by Mister No
Link to comment

daljinski mi ne funkcionise. odnosno, daljinski radi najnormalnije jedino sto ne komunicira sa klimom. ima dugme na uredjaju gde se ukljucuje klima ali to je neka default temperatura, verovatno najniza moguca. desavalo mi se ovo i ranije ali nemam pojma kako se vratilo u normalu. jel ima neko neku ideju?

Link to comment

Vidi da li imaš restart dugme npr ispod poklopca daljinskog.

Jesi probao da isključiš klimu iz struje. Ono kabl out pa in...

 

resetovao sam daljinski.

 

verovao ili ne, nemoguce je iskljuciti klimu iz struje, odnosno nemam pojma gde je ukljucena. svi oni kablovi su prekriveni nekim gipsom, mada uopste ne vidim kabl za struju, ne znam ko je ovo radio ali jednostavno do kabla nije moguce doci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...