Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

Novinari ni mene nisu očarali jer mi je taj svet generalno nepoznat i time se nisam rukovodio pri formiranju liste. Odnosno, nije bilo važno mišljenje drugih, upućenih, koji kažu da je situacija zaista verno predstavljena.Ono što je super u petoj sezoni je to što je emitovana 2008 kada je izbila svetska kriza, ali je snimana pre krize ako sam dobro razumeo. Dalje, čitavu sezonu prožima uvodni Bunkov monolog koji se svodi na "the bigger the lie, the more they believe". I to se odnosi i na Meknaltijev i Lesterov poduhvat, i na rad onog novinara koji istražuje "ubistva". Tu je napravljena jedna po meni izuzetna priča koja se odvija na dva paralelna koloseka, unutar dva konteksta (mediji i policija), kao u trećoj sezoni kada dva lika (koldvin i stringer) svaki u svom domenu rada pokušavaju da uvedu novine a sistem ih zbog toga kažnjava. Tako i ovde; prevare koje sprovode meknalti i novinar odvijaju se po vrlo sličnom receptu, i zapravo se dopunjuju odnosno međusobno hrane.Takođe, veoma mi se dopada način na koji su prikazali bezizlaznost Dukijeve životne situacije. Suviše slab za korner, suviše mlad za posao, u zaostatku u pogledu obrazovanja, prepušten sam sebi da donosi odluke koje klinac u tom uzrastu ne treba da donosi. Njegov epilog, prikazan kao neki novi Šerod, je zapravo jedini koji može da se dogodi u takvom okruženju.Scena kada Majkl odvodi brata kod tetke je potresla i one mnogo jače od mene.Zamerka na ovaj serijal je, iznad svega, copycat ubistvo. Oba puta sam bio u fazonu, ovo je zaista previše, odnosno, suvišno.

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 2 weeks later...
meni skoro suprotno. druga najbolja treca jako dobra ali je vuce dosta to sto je zapravo ono sto su svi ocekivali da bude druga a peta oba puta ubedljivo najlosija. jednostavno novinari nisu kliknuli.
i meni druga skroz dobra.malo kasnim, tek sada sam odgledao treću sezonu i mislim da je, hm, onako.mislim, dobra je ideja sa sve hamsterdamom i kako to utiče na ceo kraj, kako su se ljudi zainteresovali, novi likovi, carcetti, marlo i dennis, vidimo i rawlsa u nekom novom okruženju :naughty: , neke političke igre i tako to. interesantno je bilo videti kako se stringer preigrao i kako su ga preveslali, ali sama jedinica ništa nije uradila. niti su dobili nešto prisluškivanjem, niti su uspeli da postignu bilo šta svojim radom. telefoni su im bili skroz beskorisni. jadno je izgledalo kako se svih 5 okupe oko kompjutera da čuju jedan razgovor i ne rade ništa. bukvalno ničim nisu doprineli slučaju Edited by Lezilebovich
Link to comment

Kako ništa nisu uradili? Imali su Stringera, samo su ih pretekli Brat Muzon i Omar.Dalje, ušli su u seriju sa razrađenim prisluškivanjem, ali su ga prokockali zbog dog/dawg nesporazuma.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

 

 

babls :)

duki :cry:  (bwt apsolutno ne vidim šta je drugo moglo da bude s njim, a navodno je "svako kovač svoje sreće" i "svako dobije šta zasluži" i tako to, kako da ne <_<

omar :cry: (a inače je odlično urađeno, nisu ga sredili ni ovi ni oni, veliki igrači i face, nego neki levi klinac)

snupi :D

a majkl postao omar umesto omara, što jeste istovremeno i kul i jebiga

(inače opraštanje majkla, dukija i maleckog :cry:)

karketi  :yucky:

novinarčić :yucky:

 

 

i tako...

 

btw a kakve jebene veze imaju Sopranovi i Žica?!?!
mislim, odakle onolika poređenja na topiku?!

obe serije su dobre a veze baš nikakve

Link to comment

 

 

omar :cry: (a inače je odlično urađeno, nisu ga sredili ni ovi ni oni, veliki igrači i face, nego neki levi klinac)

 

 

 

http://youtu.be/1wmgghlEagA

 

негде од 2:12 банк говори омару о његовом лошем утицају на клинце, како га деца глорификују и желе да буду омар кад порасту, тако да то што га је убио клинац симболизује то о чему банк прича... и тај клинац који га је убио се појављује раније у току серије, мислим да ту такође има симболике, не могу да се сетим тачно где, можда је чак и један од тих клинаца што су се играли пуцања кад је таша убијена

 

 

btw a kakve jebene veze imaju Sopranovi i Žica?!?!

mislim, odakle onolika poređenja na topiku?!

obe serije su dobre a veze baš nikakve

 

обе се баве организованим криминалом, географија и перспектива се разликују

Edited by Dionysos
Link to comment

 

 

babls :)

duki :cry:  (bwt apsolutno ne vidim šta je drugo moglo da bude s njim, a navodno je "svako kovač svoje sreće" i "svako dobije šta zasluži" i tako to, kako da ne <_<

omar :cry: (a inače je odlično urađeno, nisu ga sredili ni ovi ni oni, veliki igrači i face, nego neki levi klinac)

snupi :D

a majkl postao omar umesto omara, što jeste istovremeno i kul i jebiga

(inače opraštanje majkla, dukija i maleckog :cry:)

karketi  :yucky:

novinarčić :yucky:

 

 

i tako...

 

btw a kakve jebene veze imaju Sopranovi i Žica?!?!

mislim, odakle onolika poređenja na topiku?!

obe serije su dobre a veze baš nikakve

raspravlja se koja je najbolja u svet. što?

Link to comment
негде од 2:12 банк говори омару о његовом лошем утицају на клинце, како га деца глорификују и желе да буду омар кад порасту, тако да то што га је убио клинац симболизује то о чему банк прича... и тај клинац који га је убио се појављује раније у току серије, мислим да ту такође има симболике, не могу да се сетим тачно где, можда је чак и један од тих клинаца што су се играли пуцања кад је таша убијена

 

 

Tog malog je Majkl umlatio jer je kratio Nejmondov steš.

edit: ne uspevan spojler da napravim. 

Edited by pacey defender
Link to comment

 

обе се баве организованим криминалом, географија и перспектива се разликују

 

pa kao, mada se i tip organizovanog kriminala razlikuje ohoho, a kamoli sve ostalo

 

 

raspravlja se koja je najbolja u svet. što?

 

a zašto mora samo jedna da bude najbolja?

 

plus kao što rekoh, ne vidim ni pola razloga za poređenje baš te dve

Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...