Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

Meni je Soborkara u stvari olicenje nemogucnosti izlaza iz situacije. On nije idealisticki drkadzija koji nesto nije uklopiv sa svetom zbog toga sto odbija da se savije. Naprotiv, on je spreman da se savije i slozi kako vreme zahteva, ali stvar je u tome da on uopste ne moze da odigra dobru ruku bez obzira na bilo sta. Zato i vide izvestaj iz (valjda) amsterdamske luke gde su proto-roboti vec krenuli da rade njihov posao.Oni su mrtvi zato sto ih je svet sahranio i sve sto se potrude nema nikakvu sansu da uspe,

Meni je zato Frenkara car jer sve to shvata ali pokusava da zajebe svet. Ludji mi je njegov pokusaj nego Stringerov, a Stringer Bel je sam za sebe vredan doktorata.

 

Upravo to, 1/1.

 

Jasno mu je da je na dugom štapu sve otišlo u krasni, samim tim nema problema da se proba neka daj šta daš metoda pošto ionako nemaju bog zna šta da izgube.

Link to comment

Osim sto se ispostavilo da itekako ima sta da izgubi (svog sina), samo je to skroz zaboravio i zapostavio. I upravo je u tome njegova prava tragedija, a ne u tome sto gubi uticaj i sigurnu egzistenciju, i za tu tragediju nije kriv niko osim njega, a on to do samog kraja ne shvata. Autor ga cak stavise prilicno jako osudjuje za sve to u nekoliko navrata, stvar je prilicno ocigledna.

 

Oba aspekta njegove licnosti koje smo stavili pod lupu nisu ni u kakvoj koliziji, jer lik je kompleksan. Niti je serija tako jednodimenzionalna da predstavlja samo socijalnu kritiku drustva, nijedno veliko delo nije samo to.

Edited by IndridCold
Link to comment

Stringer Bel je sam za sebe vredan doktorata.

Doktorat bi samo mogao da nosi njegovo ime, a priča bi manje bila o njemu samom koliko o celoj industriji legalizacije novca zarađenog drogom, počevši od advokata, crkve, poreskih rajeva, korumpiranih radnika suda, gradskih otaca , pa sve do političara. Bel možda jeste njuška ali je zagrizao mnogo više nego što može da proguta , Marlo je faca, čovek zna gde mu je mesto i ne pokušava da se bode sa rogatima, bonus na facizam što je krunu skinuo sam, a ne da su mu skinuli.

Link to comment

srednja liga advokata, politicara i izvodjaca

 

Upitno je koliko su osrednji, to su ljudi koji vedre i oblace velikim gradom i drzavom USA, na nekom mikronivou koji gadja pranje novca po glavnom gradu to su endgame bosevi. A da je suplje kako je lako progutao, jeste. Neko ko zaradjuje milion dnevno na vrhuncu, sa malom armijom do zuba naoruzanih ljudi ne odustaje tako lako. A i suplje mi je kako se pilicari, dao 200000 za podmicivanje pa mu zao sto ga izradili. Pa prijatelju, za godinu si dobar 300 milki i zao ti 200 hiljada. Jebes poso.

Link to comment

ja sam to sa stringerom shvatila kao namerno preuvelicavanje ciji je cilj da pokaze koliko su string, ekipa, svi oni, od kingipna do hoppera, deo jednog sasvim paralelnog i posebnog sistema. kada stringer pokusava da radi na belo on se u stvari krece u potpuno nepoznatom okruzenju, kao da je sleteo na mars - ne shvatajuci odmah da je u pitanju potpuno ista (ako ne i gora) igra, samo sa druge strane linije. nije narocito suptilno, ali mislim da radi posao.

Edited by Aleksija
Link to comment

Stringer je neka vrsta Caneta (da ne kažem Čumeta), kad u mašinu uhvate političari, advokati, sudstvo i mediji, džabe ti brale sav street cred :D ne snalazi se na gostujućem terenu, k'o Stouk :D

Link to comment

ja sam to sa stringerom shvatila kao namerno preuvelicavanje ciji je cilj da pokaze koliko su string, ekipa, svi oni, od kingipna do hoppera, deo jednog sasvim paralelnog i posebnog sistema. kada stringer pokusava da radi na belo on se u stvari krece u potpuno nepoznatom okruzenju, kao da je sleteo na mars - ne shvatajuci odmah da je u pitanju potpuno ista (ako ne i gora) igra, samo sa druge strane linije. nije narocito suptilno, ali mislim da radi posao.

ja kao veca riba jede manju, a dragdileri su prakticno planktoni za kitove od privrednih kriminalaca

 

Stringer je neka vrsta Caneta (da ne kažem Čumeta), kad u mašinu uhvate političari, advokati, sudstvo i mediji, džabe ti brale sav street cred :D ne snalazi se na gostujućem terenu, k'o Stouk :D

ko wba kad izbori premijer ligu :(

Link to comment

ja kao veca riba jede manju, a dragdileri su prakticno planktoni za kitove od privrednih kriminalaca

 

Sumnjam da to pije vodu, ipak se gradu radnje događa preko trista ubistava godišnje i većina ih nema nikakve veze sa privrednim kriminalom...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...