Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

Ma, Homicide je debelo ostao precenjen zbog doba u kome se prikazivao. Danas u svemu tome ima i dosta sentimenta koji je ostao kod mnogih gledalaca i koji je izašao iz mešavine svakakvih stvari i hrani se mnogo čime.

 

Nije to serija koju ima ikakve svrhe stavljati u odnos sa odviše superiornom Žicom, pre je za odnos sa ranim Redom i zakonom sa kojim se i preklapao (gostovali su likovi sve sa odurno Dik Volfovskom završnom scenom na peronu natrag za Njujork). To je odnos u kome ona prolazi sa vrhunskim ocenama. Nokaut u prvoj rundi u toj svojoj kategoriji...

Edited by Ajant23
Link to comment

pa da, od tih serija druge klase jest verovartno najbolja, u stvari, mozda je the shield bolji, al ne secam se vise.

svakako ju je besmisleno porediti sa teskasem poput zice.

Link to comment

Jedino mislim da je lik Omara nerealan, odnosno ne lik, vec da je nemoguce da opstane toliko dugo. Samo mi je to odskakalo sto se tice realisticnosti. Realno bi ga roknuli odmah u prvoj sezoni.

Link to comment

Jedino ti je nerealan lik rađen po stvarnom čoveku, koji posle ima epizodnu ulogu u poslednjoj sezoni serije? :D

 

Moram priznati da mi je ovo novost. Nisam s ovim bio upoznat. Znam da je Barksdejl rađen po stvarnom liku koji u seriji glumi matorog propovednika i da lik debelog  narednika u odelenju za ubistva takođe postoji u RL i da je glumio u seriji u trećoj sezoni. Ovo za Omara mi je novo. 

Link to comment

Pravi Omar je u poslednjoj (pretposlednjoj?) sezoni onaj debeli što dođe kod glumca Omara kad je u zatvoru i donese mu knjige i časopise da napravi neki oklop da ne bi bio izboden. Kasnije zagine u onoj zasedi kad ih sačekaju Marlova deca, pa debelog Omara krknu ali glumac Omar iskoči sa petog sprata i nekako preživi. 

 

Obe anegdote su navodno priče iz života dotičnog lika, sitnog kriminalca koji je svojevremeno pljačkao dilere baš kao i ovaj u seriji.

Link to comment

potpuno neuporedivo, ko sto rekose gore Ajant i ostali. Homicide je danas prakticno negledljiv bez velikog napora (imam dvd-jeve pokusao sam) a Wire je sveza kao da je juce snimljena.

Link to comment

Eeee... H:LOTS i Wire deli klasa razlike ? Možda, u korist prve...

 

 

 

Homicide je police drama, dok je Wire više crime drama. U ovih nekoliko epizoda  :D  Homicide nisam video da se dublje zalazi u krimi likove, oni su prosto perps (ili katkad monsters, kao onaj što ubija decu u školi zbog svoje svinje... mislim, fenomenalna ideja, ali taj lik je sasvim jednodimenzionalan). Drugo koliko vidim Homicide je svaka epizoda priča za sebe, dok je Wire baš serija (zaboravih sad stručni termin za to, znaće neko drugi... ono kad se priča ne razrešava u jednoj epizodi, već ponekad čak ni u jednoj sezoni, mada se većinom razreši u istoj sezoni...)

 

Meni je Wire najjača i kao celina, ali i u detaljima, neke od kojih kao remek dela kreacije nisam video ništa slično nigde drugde... Bubbs my man!

 

Link to comment

bilo je i u homicide price koja se odvijala u vise epizoda. adena watson pa luther mahoney...sigurno ima jos. okej svakako nije kao wire po tom pitanju.

 

jedino u cemu je homicide bolji je da ima najboljeg karaktera ikada pembletona.

Edited by 189-
Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...