Jump to content
IGNORED

Djokovic Srdjan


Diskutant

Recommended Posts

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    27

  • Кристофер Лумумбо

    15

  • pp34

    13

  • Diskutant

    13

bold 1. Nadal radi nesto slicno..
što se ovoga tiče nadal je mnogo gori, ali ne dobija nikad više od opomene.
bold 2. Federer radi nesto slicno..
ovo već nije tačno. Edited by Biohemija
Link to comment
Federer vredja svoje protivnike :lol: .
Da, i ovo je zanimljivo. Federerova izjava o Mareju nakon sto ga je ovaj prilicno lako dobio ne spada bas u vrhunski gamesmanship. Naprotiv. Fedex se inace ove godine istakao sa nekoliko krajnje nebicnih komentara na racun drugih tenisera. Jedino jos Nadala nikad nisam cuo da komentarise tudji kvalitet a da ne kaze nesto kurtoazno.Ponasanje jednog tenisera ne skida odgovornost sa drugog tenisera, u slucaju da se ovaj ne ponasa narocito pristojno. Ipak, govori o tome da u savremenom tenisu neka ponasanja nisu toliko neprihvatljiva koliko su bila nekad. Juce je Rodik u mecu sa Tipsarevicem dva puta opsovao, par puta bacio reket i jednom besno zavalio lopticu na tribine u publiku punom snagom. Sistematski prevarant? Pre bih rekao slabi zivci zbog toga sto te ne ide i gubis u mecu koji si vec upisao kao pobedu. Edited by harper lee
Link to comment
Federer vredja svoje protivnike :lol: .
Sram ga bilo, uzjahao to prvo mesto kao da mu je dedovina :D
što se ovoga tiče nadal je mnogo gori, ali ne dobija nikad više od opomene.ovo već nije tačno.
ne znam samo sta je smesno, imao je X intervjua u poslednje 2 godine gde se sa velike visine obracao igracima koji su ga dobili..
Link to comment

i da. ja bi razdvojio ponašanje za vreme meča i izjave za novinare. pogotovo što oni jedva čekaju da nešto izvrnu i naprave senzaciju. ne dobija federer ber razloga nagrade za fer-plej, a nadalovo prekoračenje vremena prilikom svakog servisa je klasično ometanje protivnika. a to što kasnije novine pišu nema nikakve veze sa tim. novak se mnogo korektnije ponaša prema protivniku nego nadal i jedino što mu zameram je predavanje mečeva. nadam se da je sa tom praksom gotovo. sa druge strane traženje medicala je dozvoljeno i nema razloga da mu se to spočitava@nexus:ovo može ujedno da bude i tebi odgovor. bitno je ponašanje na terenu.

Edited by Biohemija
Link to comment
Da, i ovo je zanimljivo. Federerova izjava o Mareju nakon sto ga je ovaj prilicno lako dobio ne spada bas u vrhunski gamesmanship. Naprotiv. Fedex se inace ove godine istakao sa nekoliko krajnje nebicnih komentara na racun drugih tenisera. Jedino jos Nadala nikad nisam cuo da komentarise tudji kvalitet a da ne kaze nesto kurtoazno
ne znam samo sta je smesno, imao je X intervjua u poslednje 2 godine gde se sa velike visine obracao igracima koji su ga dobili..
I to dakle spada pod "vredja druge igrache".
Link to comment
Hocesh li onda objasniti kako je onda stekao najveci broj svojih hejtera u trenutku kad mu je najbolji rezultat bio 3. kolo grend slema, ako je razlog za hejt njegov uspeh?
Janko je imao itekako ispada, predaja, nonsalantnog i nesportskog ponasanja kada vidi da ce puci pa opet niko nije rekao da je saban, da bruka Srbiju itd. To je zato sto nije dovoljno uspesan i medijski ispracen da bi privukao veliku paznju na sebe, a iz velike popularnosti proizilazi netrpeljivost. Ja ti garantujem da kada bi sutra poceo da niza pobede, kada bi dosao u vrh svetskog tenisa, kada bismo ga gledali svaki drugi dan na Tv da bi se odjednom nasli neki kojima bi smetale njegove cvike, njegov fenseraj, tetovaze, brukao bi Srbiju itd... Ovako dok je po strani bice uvek kul lik koji jede pljeskavice na autokomandi. Sto se tice Novaka, ja se slazem da lik ima mnogo mana, ali nazivati ga brukom Srbije, prevarantom itd.. je jednostavno preostro i netacno. Ok, lik je predao par meceva kad je video da nema sanse, to radi skoro svaki teniser kada proceni da ne vredi dalje igrati i da se moze aktivirati/pogorsati neka povreda. To su protiv njega uradili Almagro i Stepanek u Rimu, a to je Tipsarevic uradio x puta. Lik je takodje predao dosta meceva u kojima je bio u vodstvu ili u igri (vs Wawrinka u Umagu, vs Rafa u Wimbiju, vs Davidenko u davis kupu...) sto govori da decko stvarno ima slabiju fiziku. Lik dosta tapse lopticu, ali ne potrosi nista vise vremena od Rafe koji to vreme trosi na drugi nacin pa ga niko ne zove prevarantom. I ne znam zasto preuvelicavate medical tajm-aute, kao da za to vreme sipa otrov u protivnikovu flasicu. Mnogo tih medicala je uzeo dok je on bio u prednosti, sto je takodje bitna cinjenica. Je l' mislite da Rafa nikad nije trazio medical? Ako mislite, ne znate. Simpaticno mi je bilo na proslom Wimledonu kada je igrao sa Bagdatisom maratonski mec, uzeo je tajm aut i naravno na forumima su odmah krenule salve optuzbi, da bi posle izvesnog vremena i Bagdatis uzeo tajm aut jer je mec zaista bio iscrpljujuc, i tada se niko nije cuo. :D To je dokaz koliko je Djokovic pod lupom mnogo vise nego ostali teniseri. Jeste pojedinim potezima zasluzio da bude pod vecom lupom, ali da se toliko omalovazava nije zasluzio, to je neko moje misljenje. Edited by samo_opusteno
Link to comment
I to dakle spada pod "vredja druge igrache".
Cenim da ces nam sada ponuditi neki ozbiljniji dokaz za Djokovicevo vredjanje protivnika koji ce ga potpuno raskrinkati.
Link to comment

Ako se ne varam, napisano je da Djokovic ne vredja svoje protivnike (ne ja, ja bih mozda i imao drugo mishljenje, ali to sad nije bitno), a ja sam se nasmejao tome da Federer vredja svoje. Voleo bih da znam zashto bi trebalo da demonstriram da Djokovic vredja svoje, kad to ionako nema veze sa mojim prvim postom, na koji si reagovao ti, kao i nexus13.

Edited by Venom
Link to comment
Cenim da ces nam sada ponuditi neki ozbiljniji dokaz za Djokovicevo vredjanje protivnika koji ce ga potpuno raskrinkati.
Ono su cim je izasao pred Safina je Rusa moralo da uvredi...
Link to comment

ma poenta je u uspehu....prosecan srbin ne prasta uspeh svog sunarodnika....djokovic ima nedostataka u ponasanju ,ali ne nekih velikih....uostalom, svaki covek ima neku manu...neko je ovde lepo primetio da se kenjanje po osobi X proporcionalno uvecava sa njegovim uspehom i racunom u banci...jadno i bedno...covek se bavi tenisom citav zivot, mnogo je znoja i truda ulozio da bude to sto jeste..i igra za sebe i svoju porodicu,to je pod brojem 1!..pa tek onda za srbiju..i sam je novak to par puta rekao...meni su mnogo drazi timski sportovi...i zato su mi uspesi u tim sportovima mnooogo drazi od tenisera plivaca atleticara i sl...mislim, ana je uzela roland garos i sta? lepo je to,ali nit sam se nesto uzbudio tad , a ni danas kad je ispala..iz prostog razloga sto vec za 10 dana ide novi turnir,pa onda novi GS..i tako redom.....a prvenstvo evrope u fudbalu,kosarci i slicno je na svaki 2 godine..a i brate,mnogo vremena uzimaju...to gledanje mi necete doneti kintu u stan...tipsarevic mi je oduvek bio simpatican,ali mi nikad nece biti jasno,sto nakon ovakvih pobeda nad jaakim igracima ( a bilo ih je podosta) jednostavno pukne na nekom naredno mecu i izgubi sa 2,3 i 2 osvojena gema..kao da se zadovolji...

Link to comment
Janko je imao itekako ispada, predaja, nonsalantnog i nesportskog ponasanja kada vidi da ce puci pa opet niko nije rekao da je saban, da bruka Srbiju itd. To je zato sto nije dovoljno uspesan i medijski ispracen da bi privukao veliku paznju na sebe, a iz velike popularnosti proizilazi netrpeljivost. Ja ti garantujem da kada bi sutra poceo da niza pobede, kada bi dosao u vrh svetskog tenisa, kada bismo ga gledali svaki drugi dan na Tv da bi se odjednom nasli neki kojima bi smetale njegove cvike, njegov fenseraj, tetovaze, brukao bi Srbiju itd... Ovako dok je po strani bice uvek kul lik koji jede pljeskavice na autokomandi.
To je sve jako super, ali ja ti lepo rekoh da je Njole na ovom forumu stekao najveci broj hejtera dok je bio 88. na rang listi, sa fantastichnim rezultatima poput 3. kola Wimbledona. Umesto shto si pisao koliko si pisao, mogao si samo time da se pozabavish, shto bi onda eventualno promenilo moje mishljenje o tome, da je "u srbiji se uspeh ne prashta" teorija sranje.
da li ikada zaista slusao te intervjue...?
Slushao nikada. Osim ako ne mislish na pobednichke intervjue, koje jesam chuo nekoliko puta.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...