Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

Što za trihinelu nema veze.

deluje veoma suvo, tak da ne verujem da pri ovim temperaturama može (lako) da se izjalovi
Da te nauči nešto čika wall. To nema veze sa trihinelom. Mislim vreme i kvarljivost. Ako nije bilo dovljno dugo ozbiljnom minusu ili plusu trihinela je preživela.
Link to comment

u jee... pogreši čovek kad ne čita s pažnjom, a i ne razume se baš - ljudski je, i tako to... al pošto se i marko pojavio, znam da sledi hajka na moju malenkost:)

Link to comment

tebi, a pošto si osvedočeno najveći wanna be deda na forumu, već je, a nakon poslepodnevne, vreme za večernju dremku, starče fočops spavaš uz titanik, sramno :fantom:

Link to comment
u jee... pogreši čovek kad ne čita s pažnjom, a i ne razume se baš - ljudski je, i tako to... al pošto se i marko pojavio, znam da sledi hajka na moju malenkost:)
mesna neznalice :mad:ma ja bre pricam an zeneral o kupovini svinjetine. hajkacu te drugi put, danas se osecam blagorodno
Link to comment
slovačku ekipuKulen im ide čak do 15000.
jesi siguran da si dobro napisao, 140evra za kilo?predpostavljam da je ipak 1500, a ako sam u pravu to znači ili da se podcenjuju, ili da je kulen loš. ono istina, slovačka klobasa se pravi tako što samelju bukvalno sve delove svinje, odnosno melju ko mi za obične crvene kobasice, okrajke od mesa i tako to. i to je u redu da košta toliko.ali ako baciš na papir koliko treba da košta pravi kulen (sremački, lemeški, baranjski...) on ne može da izađe ispod 20 evra a da majstor nešto zaradi. tu ide but, leđna slanina, vrhunska paprika (bez samlevenih koštica unutra), pa kate (jedna je 40 dinara), pa bukovina za tri dima, pa to zatim ozbiljno kalira, pa računaj dok odleži minimum pola godine... mora da bude skup.ja za moje kulene molim sve svece za još bar mesec dana temperature ispod 15 stepeni.inače, danas čekirao šunke, idu na još jedan dim.jeste, hvalim se :lala: Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...