Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

Goveđi pršut kod Turkovića u Maksima Gorkog.Po mom skromnom mišljenu najbolji mesni proizvod kod nas.Ide mi voda na usta.
jel to ona sandzacka mesara sa desne strane kad se krene uzbrdo prema drugoj ekonomskoj?
Link to comment
jel to ona sandzacka mesara sa desne strane kad se krene uzbrdo prema drugoj ekonomskoj?
Jeste, ta je. Imaju povremeno i mnogo dobar sjenički sir.
Link to comment
  • 1 month later...

Odavno pratim forum, ali tek ovih dana reših da se registrujem kako bi i ja nešto napisao :)Elem, hedonista po prirodi konstantno sam u potrazi za radnjom u Beogradu ili bližoj okoloni (mada ni one "domaće" varijante mi nisu strane) gde se može uvek kupiti kvalitetna domaća kobasica, pršuta, kulen i ostalo s tog repertoara.Retko gde ima uvek. No dobro, ajde makar da je kad ima da bude dobro, i to je nešto...I da ne dužim dalje - pre par nedelja otkrijem jednu radnju u centru Beograda koja obećava. Sve rađeno na "domaćinski" način u Šidu, ukusno, cene korektne (malkice skuplje od konfekcije po samouslugama). Kažu tek su otvorili, biće još i bolje. Oduševim se i razglasim na sva zvona svim prijateljima i poznanicima... Nakon dve nedelje ponovo svraćam. Cene i dalje iste, no Sremska kobasica nekako premekana za moj ukus. Kažu, takva im ispala serija, ali to je kvalitet da ništa ne brinem. Primetih i da su nabavili i onaj teski plastificirani papir za uvijanje onog što kupite (i naravno prvo na vagu stave taj papir...)... i posto je vaga digitalna uspeh da vidim da je sam papir 10 grama. Pomislih, pa dobro, nije strašno, ne treba od toga praviti dramu... Eto mene po treći put nakon desetak dana. Cene lepo porasle, onako pošteno, preko 20%. Hmmm... Sremska kobasica mekanija nego prošli put. Papir još veći, i ovaj put sam ga merio kod kuće jer se radnica izveštila pa papir drži u ruci, stavi kobasice na papir, pa tek onda sve to na vagu. 15 grama papira. Mašala.Pošto ne volim da kupujem nedosušene prerađevine, po ne baš nežnim cenama, i plus još da plaćam i papir po toj ceni ... moja noga tamo više kročiti neće.A šteta, bila je to radnja koja obećava. Imate li i vi ovakvih iskustava?P.S.Namerno nisam napisao kako se radnja zove ni gde se tačno nalazi da nebi bila ni reklama ni antireklama- Pogotovo jer mi je ovo prvi post ovde, pa bi ljudi svašta mogli da pomisle.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Da prijavim skoro otvorenu "Pušnicu" u Skadarskoj, na samom početku, prvi lokal s leve strane kada se od B. Jugovića krene nizbrdo. Suve svinjarije svih vrsta, stižu negde iz Šida. Probao slovački i standardni kulen i suve kobaje, veoma dobro i ne otpadaju uši od cene. Valja probati dok je novo, nikad se ne zna :)
Bili OK kad su otvorili, sad su spustili kvalitet, izbezobrazili se cenama, tipična "ja_pametan_iz_unutrašnjosti_ću_da_se_obogatim_uvaljujući_glupim_i_punim_para_beogradjanima_a_oni_neće_da_me_provale" priča.Aha. How yes no.
Link to comment
imas i sjenicku unutrasnjost, u njihovim radnjama nema prevare :)
Desilo mi se par puta da je sjenički sir kod mene na pijaci (Kalenić) bio toliko slan da sam ga i ja jedva gutao iako volim da pojedem i slano i ljuto i ne smeta mi. Pitam prodavačicu jesu li promenili dobavljača, ona kaže da nisu ali da "umeju da opuste ruku kad sole preko leta, da se sir ne ukvari". E pa dobro, ako je to razlog, onda u redu...Ali generalno dobar sir se može pronaći još kako tako, a za mesne prerađevine je ipak teže naći pouzdanog dobavljača.
Link to comment
Desilo mi se par puta da je sjenički sir kod mene na pijaci (Kalenić) bio toliko slan da sam ga i ja jedva gutao iako volim da pojedem i slano i ljuto i ne smeta mi. Pitam prodavačicu jesu li promenili dobavljača, ona kaže da nisu ali da "umeju da opuste ruku kad sole preko leta, da se sir ne ukvari". E pa dobro, ako je to razlog, onda u redu...
A kako tek umeju da opuste ruku™ majstori sto prave njeguški pršut... Gledaš ga u vitrini a ono se na površini vidi kristalizovana so... :) Odakle sve dolazi meso od kojeg se pravi taj nadaleko čuven proizvod s ovih prostora bolje i ne znati. Ili još čuveniji užički pršut, spremljen po specijalnoj lokalnoj tajnoj recepturi tako da je spolja osušen i tvrd, a unutra mek ko duša...
Link to comment
  • 3 weeks later...

Znal' neko zasto slanina ili pecenica mogu da imaju neki vonj na sapun ili deterdzent, u svakom slucaju bazan i odvratan?Prvi put osetio pre par godina, kupio pecenicu koja je odlicno izgledala i bacio je jer je bila prozeta tin otuznim mirisom na hemiju. Pre par nedelja kupio takvu pancetu, a juce-prekjuce ponovo pecenicu, i to kod ljudi na pijaci kod kojih vec mesecima pazarim i sve je bilo ok.btw. miris se ne gubi ni u kuvanju ili przenju, naprotiv pojacava se i prozima celo jelo (unistio tako par dobrih lonaca sa kupusom i sl)A?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...