Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Ono cega se jako dobro secam je sok kad sam procitao tu knjigu, mislim da me nikada jedna tada kod nas nepoznata knjiga i nepoznati autor nisu toliko iznenadili.
Ja sam doživela da me neka knjiga tako iznenadi od Vrabca, Meri Dorije Rasel. Na nekom sajmu knjiga sam nabasala na štand Zorana Živkovića koji je tu sedeo sa sinovima, ne sećam se više šta sam htela da kupim, samo znam da mi je on uturio knjigu u ruku i rekao: "Nećete pogrešiti". I nisam. Edited by Arkadija
Link to comment
Ja se ovako osećao kad sam čitao "Šupljeg čoveka", to mi je bio i prvi susret sa Simonsom. Potpuna neverica i oduševljenost knjigom. Pritom mi je taj Hollow man stajao na polici par godina netaknut, nije imao ni prave korice, već samo onaj beli karton kojim se ukoričavaju knjige.
ja sam 'zivela' u hiperionu nekoliko meseci, stalno ispochetka i neprekidno shockirana.
Link to comment
Ja se ovako osećao kad sam čitao "Šupljeg čoveka", to mi je bio i prvi susret sa Simonsom. Potpuna neverica i oduševljenost knjigom. Pritom mi je taj Hollow man stajao na polici par godina netaknut, nije imao ni prave korice, već samo onaj beli karton kojim se ukoričavaju knjige. Sve što sam znao je da tamo negde imam nekakvu kopiju SF knjige koju je preveo Z. Živković. Voleo bih da se opet tako prijatno iznenadim nekim SF-om, ili bilo kojom drugom knjigom. Bio sam blizu tog osećanja kada sam nedavno pročitao prvi deo Dine (koja je, igrom slučaja, takođe dugo ležala neotvorena), ali sam se nastavcima poprilično razočarao, nisam ni završio serijal do kraja.
Pa i ja sam par puta nakon toga bio blizu tom osecaju, poslednji put kad sam procitao Vukodava, Marije Semjonove."Dina" je svojevremeno u nekim anketama proglasavana najvecim romanom SF-a ikad. Iskreno, uspeo sam da procitam prvih sest knjiga a da me pitas zasto sam citao vise od prve tri ne bih znao da ti kazem. Valjda po inerciji. Herbert i ovi koji su se posle grebali o njega opasno su zajebali stvar. Mislim, kad bih video u knjizarama "Levu ruku tame 2", da bih ubio nekog. Edited by harper lee
Link to comment
Mislim, kad bih video u knjizarama "Levu ruku tame 2", da bih ubio nekog.
Obzirom da je Leva ruka tame napisana pre dobrih 40 leta, ne verujem. Mislim da Legvinova nije taj tip pisca.
Link to comment
Obzirom da je Leva ruka tame napisana pre dobrih 40 leta, ne verujem. Mislim da Legvinova nije taj tip pisca.
Naravno. Uzeo sam tu knjigu za primer, posto je smatram najboljom SF (?) knjigom koja je ikada napisana, a ne zato sto ima sansi da joj se prisije nastavak.
Link to comment

Баш ми се свиђа како си ово рекао:

Sad, bude tu i pogodaka jer jako dobri pisci podbacuju na nivou koji mnogim piscima nije uopste dostupan, pa sve to nekako moze da prodje. Ali mora da se odrazi na kvalitet.
Него ми можда сад паде на ум шта ми фали - а што би можда требало да је похвала (иако ми и даље смета). Ретко ком од ликова успевам да уђем под кожу, да га осетим како дише. У Илију су једини такви ликови Хокенбери и она два робота (!), који су сви некакве реконструкције ликова и ћуди из ранијих епоха; остали су прави странци за мене, не разумем зашто раде то што раде, на шта се пале и где се гасе... што би можда био онај виши мајсторлук. Направити нешто сасвим страно, прилична је вештина, подвиг маште.И још једном, похвале за амбијенте (мада ћу из ових метара да одем на одговарајући топић да их изређам, док су ми још у глави).
Link to comment
Ja sam doživela da me neka knjiga tako iznenadi od Vrabca, Meri Dorije Rasel. Na nekom sajmu knjiga sam nabasala na štand Zorana Živkovića koji je tu sedeo sa sinovima, ne sećam se više šta sam htela da kupim, samo znam da mi je on uturio knjigu u ruku i rekao: "Nećete pogrešiti". I nisam.
Đe me nađe :)Jedini naslov nakon Hiperiona gde nisam ostavio knjigu dok je nisam iskapio. Izuzetno delo.Bizarnost; par ljudi koji su je čitali imali su problem sa likovima na početku knjige.Sa Raselovom sličan osećaj kao kad mi je Vulf prvi put dopao šaka.
Link to comment

Да ли је ико читао Матићев Шахт, Кнежевићевог Последњег Србина и Петровићеве Бакарне Бубњеве? Вреде ли наручивања из Отаџбине?

Link to comment

maticev saht je najzanimljiviji, iako ima dosta mana.knezevica sam probala, pa odustala, a ovaj petrovic, ako je to onaj mensas, meni bar uvek bio dosadan.ako vec hoces nesto iz domovine, neka ti posalju paladinove zbirke.

Link to comment
maticev saht je najzanimljiviji, iako ima dosta mana.knezevica sam probala, pa odustala, a ovaj petrovic, ako je to onaj mensas, meni bar uvek bio dosadan.ako vec hoces nesto iz domovine, neka ti posalju paladinove zbirke.
Колико видим Паладин се бави преводима са енглеског који ме као такви не занимају. Сестра ми је исхвалила сина Мела Брукса, те то мислим да набавим. На лагуни сам прочитао онај Петровићев одломак, помиње Броско језеро :) па ме зе заинтригирао. Кнежевића сам читао само у Тамном Вилајету,и то оном првом, тада ми се свидео.Насеље Сунца ми је одлично, пробао сам да убедим кума да сними по тој причи макар испитни филм. Видим да је Шахт издат код Стубова... Edited by porucnik vasic
Link to comment

dimitrije vojnov o fantastici u srbahttp://www.nspm.rs/kulturna-politika/politicka-dimenzija-nove-srpske-fantastike.htmleto vasicu neke informacije o ovim knjigama.ja licno ne bih imao snage da ih citam a da sam ih citao verovatno ovako o njima ne bih pisao.

Link to comment
dimitrije vojnov o fantastici u srbahttp://www.nspm.rs/kulturna-politika/politicka-dimenzija-nove-srpske-fantastike.htmleto vasicu neke informacije o ovim knjigama.ja licno ne bih imao snage da ih citam a da sam ih citao verovatno ovako o njima ne bih pisao.
Прочитах Димитријев текст, одатле питање. Мени је Стоиљковић врло читљив из одломка као и Петровић. не мислимд асу губљење времена.
Kakav Šaht?
Некаква антиутопија као резумем.
Link to comment
citao neko ovo? valja li?ClanCaveBearCover.jpg
Ja sam to pročitala kao klinka, izlazilo je u nastavcima u nekom ženskom časopisu koji je kupovala moja mama. Šta znam, prvi deo mi se tada dopao , a nastavak mi je bio teško sranje.koliko se sećam, tema je kohabitacija Homo sapiensa i neardetalaca. Valjda ovi drugi odgaje dete homo sapiensa, iako je ona potpuno drugačija od plemena i govori i bolje misli i bolje se kreće i sl. Mislim da danas ne bih imala strpljenja za tu knjigu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...