Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

citao neko ovo? valja li?ClanCaveBearCover.jpg
Čitao sam ja dva puta. Prvi put kao mislim srednjoškolac, a drugi put pre nekoliko godina...Meni je bilo lepo i sa uživanjem sam čitao oba puta... Čitljivo sa pripovedanjem koje se lepo kotrlja...A video sam to i nastavke na zimskom sajmu u Domu sindikata, mislim na štandu Alogaritma...BTW: Srećom izlapeo sam... :D :isuse: I kad se dohvatim knjiga koje sam čitao kao dečak, (kao sada nastavaka Zadužbine, shvatim da se bukvalno ničega ne sećam i da uživam, kao kad se sa dobrim štivom srećem prvi put... ;) Edited by dare...
Link to comment
BTW: Srećom izlapeo sam... :D :isuse: I kad se dohvatim knjiga koje sam čitao kao dečak, (kao sada nastavaka Zadužbine, shvatim da se bukvalno ničega ne sećam i da uživam, kao kad se sa dobrim štivom srećem prvi put... ;)
Замисли као ће тек да ти буде супер за пар године. Једну те исту књигу има да читаш годинама и да се супер проводиш. ;)
Link to comment
BTW: Srećom izlapeo sam... :D :isuse: I kad se dohvatim knjiga koje sam čitao kao dečak, (kao sada nastavaka Zadužbine, shvatim da se bukvalno ničega ne sećam i da uživam, kao kad se sa dobrim štivom srećem prvi put... ;)
nije to nista, ja uzivam po vise puta i kad se secam. takodje mi spoileri uopste ne smetaju da dozivim kljucne momente snazno. tokom praznika sam ponovo slistila enderovu sagu, nakon sto sam otkrila da jednu pricu nisam procitala. onda je moralo sve ponovo.pocela sam da citam ovaj clan of the cave bear. nije lose, mozda truncicu previse jednostavan stil cak i za moj ukus (znaci ljudima s normalnim ukusom se moze gaditi jednostavnost izraza) ali sasvim zanimljive ideje. ima li neko opste preporuke za sf gde se price odvijaju u proslosti? makar i kao time travel experience. takve su mi nekad zanimljivije od projekcija u buducnost.
Link to comment
ima li neko opste preporuke za sf gde se price odvijaju u proslosti? makar i kao time travel experience. takve su mi nekad zanimljivije od projekcija u buducnost.
Mark Tven? :lol:
Link to comment
Колико видим Паладин се бави преводима са енглеског који ме као такви не занимају. Сестра ми је исхвалила сина Мела Брукса, те то мислим да набавим. На лагуни сам прочитао онај Петровићев одломак, помиње Броско језеро :) па ме зе заинтригирао. Кнежевића сам читао само у Тамном Вилајету,и то оном првом, тада ми се свидео.Насеље Сунца ми је одлично, пробао сам да убедим кума да сними по тој причи макар испитни филм. Видим да је Шахт издат код Стубова...
preporucila sam ti zbirke, a ne sva izdanja.u zbirkama su price vecine (domacih) pisaca koji iole vrede, i par onih koji zaista vrede.saht jeste antiutopija, ali je, iako nesnosno pretenciozno napisana, bar zanimljiva.imas i tardis. zanima me aleksandar markovic, ali nikako da stigne na red.
Link to comment
post-1816-12640775462881.jpgSTIVEN KING Sestrice ElurijskeTERI PRAČET More i sitne ribeTERI GUDKAJND Dug kostiju ORSON SKOT KARD Iskeženi čovekROBERT SILVERBERG Sedmi hramURSULA K. LEGVIN Vilin-konjicTAD VILIJEMS Čovek u plamenuDŽORDŽ R. R. MARTIN Vitez lutalicaEN MEKAFRI Trkač PernaREJMOND E. FAJST DrvonošaROBERT DŽORDAN Novo prolećeOdlična knjiga, preporučujem
Link to comment
preporucila sam ti zbirke, a ne sva izdanja.u zbirkama su price vecine (domacih) pisaca koji iole vrede, i par onih koji zaista vrede.saht jeste antiutopija, ali je, iako nesnosno pretenciozno napisana, bar zanimljiva.imas i tardis. zanima me aleksandar markovic, ali nikako da stigne na red.
Хвала на препоруци, наручих од фамилије.
Link to comment
  • 1 month later...
200px-Andrzej_Sapkowski_-_The_Last_Wish.jpgMiecz-przeznaczenia_Andrzej-Sapkowski,images_big,1,83-7054-037-6.jpgPazario u Mamutu dve knjige (Poslednja Želja i Mač Sudbine) Andžeja Sapkowskog po preporuci...Pričaću vam kad nađem vremena da ih savladam...
Даре то био севап. ја се све нешто каним да их купим, но рекох, када би неко дао препоруку на форуму то би ме преломило.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Eve ga... Imaš moju preporuku...Malo je da kažem drugačiji format... Obe knjige su u stvari priče o Gerhaltu, koji je od detinjstva, odabirom utreniran u vešca sa zadatkom, da trebi sve zle nemani, koje ugrožavaju običan svet... Fantastični svet, po kojim se krećemo je srednjovekovni svet, koji su u dugim prošlim vekovima osvojili ljudi otimajući teritoriju po teritoriju od raznoraznih fantastičnih bića (patuljaka, vilenjaka, polutana i razih poluhumanoida), koji su se vremenom asimilovali u ljudski svet obradivog zemljišta i trgovine i koji polako nestaju opirući se više ili manje...Naravno, naš heroj Gerhalt je karakterni Dok Holidej u malom (moja je asocijacija na revolveraša Stivena Kinga) i svaka pojedinačna priča se može čitati za sebe, ali se zajedno, sve sklapaju u celinu, tako da svaku narednu avanturu gutate sa velikim zanimanjem...Lepo je za svakog ljubitelja vrlina epske fantastike i lako se čita...A valjda će se uskoro i pojaviti i treća knjiga triologije... <_<

Edited by dare...
Link to comment

Ja odigrao video igru. :blush: Nekad su se gledali filmovi da ne bi morale da se citaju knjige. Sad mogu i video igre. Samo je nebo (multimedijalna) granica? :D

Link to comment

Urgh, videh u knjižari neki ruski SF, ne mogu da se setim imena, uglavnom, ta knjiga je navodno prvo bila objavljena na netu, pa je tamo postala kultni­™ roman, pa je onda štampana...da ne davim, dešava se u moskovskom metrou za dvadesetak godina nakon holokausta.Dakle, je li pročitao to nešto, vredi li trošiti novce?

Link to comment
Urgh, videh u knjižari neki ruski SF, ne mogu da se setim imena, uglavnom, ta knjiga je navodno prvo bila objavljena na netu, pa je tamo postala kultni­™ roman, pa je onda štampana...da ne davim, dešava se u moskovskom metrou za dvadesetak godina nakon holokausta.Dakle, je li pročitao to nešto, vredi li trošiti novce?
To je valjda ovo... A možda i nije...nocna_straza_alnari.jpgIma i Dnevna straža... Nisam čitao, ali sam gledao oba filma i nisu mi se svideli, jer su mi bili nekako previše haotični... Tja, možda je knjiga bolja... Video sam da je neko hvalio... Edited by dare...
Link to comment

Nije to, ima dnevne/noćne straže, isčitah šta piše na koricama, dešava se valjda 2044 ili tako nešto, posle nuklearnog rata sve se preselilo u podzemlje, Moskva (preživeli) nalaze se u moskovskom metrou, glavni junak treba da stigne sa jedne strane moskve na drugu. To je to otprilike. Nije jeftina knjiga, cca 1500 din, ne bih da bacam ako je đubre.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...