Jump to content
IGNORED

Istorija: 2 svetski rat u Jugoslaviji


nesha taxista

Recommended Posts

Да је ово војник СС-а, не би имао штрафте на еполетама.А одал руну су носиле још неке формације у НДХ, те зато не чуди шаховница на рукаву.
То што типујеш на хрватске, тачније славонске фолксдојчере који су имали одал руну као симбол свог новог национал-социјалистичког идентитета у НДХ, није разлог да доводиш у питање припадност војника са Тополине фотографије.Шаховницу на рукаву немачке униформе носили су припадници 369. легионарске пуковније али је то била јединица у саставу Вермахта па су и ознаке билe одговарајућe.369.jpg Edited by pere urban x
Link to comment

Ћутање је знак одобравања а ја сам сада готово сигуран да си типовао на маншафте.Јави се да те дочекам на волеј, молим те.

Link to comment

Фолксдојчери у Хрватској су били у једно пет различитих оружаних формација, чије су се униформе временом мењале.Не знам како можеш бити сигуран да је униформа СС-а, иако има очигледних разлика од СС униформи. И руну и орла су користиле различите јединице фолксдојчера, и уз то су имале униформе сличне СС-у, а видим да ниси ни чуо за њих.

Link to comment
Фолксдојчери у Хрватској су били у једно пет различитих оружаних формација, чије су се униформе временом мењале.Не знам како можеш бити сигуран да је униформа СС-а, иако има очигледних разлика од СС униформи. И руну и орла су користиле различите јединице фолксдојчера, и уз то су имале униформе сличне СС-у, а видим да ниси ни чуо за њих.
Ух, тешке речи.Прво, испред везника у реченици се не пише зарез.Друго, управо сам ја споменуо хрватске фолксдојчере.Треће, чуо сам за разне јединице фолксдојчера и све време чекам да нам кажеш којој припада војник са слике.Можда треба да их набројим па да ти потврђујеш и одричеш климоглавом?едит: видим, радио је Младен Цолић са својим Оружаним формацијама у НДХ... ^_^ Edited by pere urban x
Link to comment

Наставите...

Oki, sa Englezom sam te malo zagrevao, da vidim koja si liga, 'aj sad da vidimo za one шумце?Edit: dok cekamo, evo jos malo محمد أمين الحسينيResize of Veliki_Muftija_456.jpg
Да је ово војник СС-а, не би имао штрафте на еполетама.
Link to comment

@ Vathra & Co: ova prica oko oznaka, pogotovo SS-ovskih, je smuti pa prospi, osim sto pozluzi da se bace fotografije i malo pravi vazan. Nemcima u doba kad su krenuli da SS-uju nije bilo brendiranja, a i nije se vise ni imalo ni isplatilo jer se radilo o potrosnoj robi.Sama Princ Eugen divizija je mozda najbolji primer: jedni, pa i taj problematican znak raspoznavanja su bile planinarske cokule i runolist na cini mi se desnom ramenu, posto se jedinica vodila kao brdska. Sve drugo je mosa: naoruzanje im je bilo drugorazredno, dovoljno za po kuci, da ne kazem Balkanu....Oprema takodje.

Link to comment

О томе и говорим.Када већ држиш шумце у мистериозном агрегатном стању, дај неку фотку припадника Азад Хинда, кажу да су се борили око Дебра.Ја ћу још овo па да се склањам стварно, Гајгер-Милер је почео да пишти као луд.Vladimir Geiger, Saslušanje Branimira Altgayera vođe Njemacke narodne skupine u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj u Upravi državne bezbjednosti za Narodnu Republiku Hrvatsku 1949. godine, Časopis za suvremenu povijest, Zagreb, 1999.и пар фотки (не из књиге)...schir11.jpgack2.jpgfeld3.jpgimage.jpgедит: Топола, експерт ватхра је очигледно посетио киоск и пазарио Усташку војницу нашег старог другара ^_^

Edited by pere urban x
Link to comment

Da se vratimo na temu...nepoznato mesto u Srbiji, jesen 1941. Streljani gradjani u znak odmazde zbog ubijenih nemackih vojnika u ustanku. Privat.foto.166971_2254066851382_283262553_n-1.jpgVojnici Vermahta i lokalni Folksdojceri poziraju u demoliranoj sinagogi u nepoznatom mestu u Banatu, 1941.376944_3028840900249_965602960_n-1.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...