Jump to content
IGNORED

Istorija: 2 svetski rat u Jugoslaviji


nesha taxista

Recommended Posts

U proslost, sta nam fali... Sadasnjost je ionako nepodnosljiva.P.s. otac Ljubo je bio "obican" vojnik u jednoj od Kroat.divizija Vermahta. Stric je bio SS-ovac u Princ Eugenu. Malo selo i mala rodbina ali pravilno rasporedjena u WW2.

Link to comment
zar nije i cale bio nacista?
Svi su bili.
poginuo u operaciji vajs.
Eto, sada bi nam neki hrvatski topola i pux (npr. Jablan i Ivan Pavao Drugi) seli za glavu kako je Vajs bio usmeren i protiv ustaša.
Link to comment

U, bre, tovaris vathra, ne razocaravaj me, cak iako mozda samo zelis da budes maliciozan...Mozda da odgovor prepustimo nekom od kolega iz grupe Ljudi od Enciklopedije?

Link to comment
Znam ja znam ja ima onaj znak ko rajfajzen banka. Ili beše volks...
Haha! Ziva istina, bilo je jedinica Vermahta koje su imale oba znaka. Mada, Raiff je tu bezgresan, Gabelkrojc je veoma stari simbol u velikom delu Evrope, rec je o stilizovanom zabatu kuce koji simbolise prosperitet, i iz tog razloga je logo banke, a verovatno iz istog je bio i oznaka neke, lupicu, 250 i nesto, div.Vermahta. Za logo Volksbanke vec ne znam drugu pricu, da li je utemeljen u povijesti, meni, da budem iskren, bas lici na neki natzi dizajn. Edited by Hamlet Strašni
manje licnog obracanja
Link to comment

Ја мислим да је то немачки поштар, фолксдојчер са територије НДХ који је радио у ботаничкој башти за време рата а након ослобођења организовао културно-уметничке програме по мањим местима у Славонији.Западној или источној, нисам сигуран али мислим да није она у којој су Срби привремено прихватали сестринску кршћанску конфесију.О томе сам читао у апокрифном Јеванђељу по Кинг Лују ППП-овском.

Link to comment

Видећемо.Ово што нам википедишеш мени даје сигнал да спустим праг према теби још више, скоро као за Филипенка.Велики си ентузијаста и у томе има неке нарочите радости.Дакле, ово што нам показујеш су ознаке чинова у СС/Вафен СС а носили су се у ромбоидном црном пољу на левој страни крагне док је на истом ромбоидном црном пољу али на десној страни била ознака јединице.Одал руну носили су припадници 7.СС дивизије Принц Еуген овако како је видиш на фотографији док нам црни празан ромб на десној страни крагне говори да се ради о стрелцу (војнику без чина), што можемо проверити и на твом спектакуларном линку.Одал руну у црном ромбу али постављену осно по дужој дијагонали носили су припадници СС Канцеларије за расна питања и насељавање (RuSHA) али то тек нема везе са фотографијама које су се до сада овде појављивале.Број од око 30.000 Хрвата и Бошњака у Вафен СС-у је импресиван у односу на много бројније нације тадашње Нове Европе.(Француза 8.000, Украјинаца 25.000, Швеђана 130, Норвежана 6.000, Данаца 10.000, Румуна 3.000, Холанђана 50.000, Летонаца 39.000, Британаца 50, Руса и Белоруса 12.000, Швајцараца 800 итд.)Србаља нема.

Edited by pere urban x
Link to comment
Дакле, ово што нам показујеш су ознаке чинова у СС/Вафен СС а носили су се у ромбоидном црном пољу на левој страни крагне док је на истом ромбоидном црном пољу али на десној страни била ознака јединице.Одал руну носили су припадници 7.СС дивизије Принц Еуген овако како је видиш на фотографији док нам црни празан ромб на десној страни крагне говори да се ради о стрелцу (војнику без чина), што можемо проверити и на твом спектакуларном линку.
Да је ово војник СС-а, не би имао штрафте на еполетама.А одал руну су носиле још неке формације у НДХ, те зато не чуди шаховница на рукаву.
Link to comment

Jbg, ja sam mislio da ovaj vathra zajebava... Sta kaze fond значи.нет, cudo da tamo nema nista vec je neophodno pribeci wikipediji...Nema veze, tovaris V., covek se uci dok zivi, na svakom cosku iskoci ponesto novo. To sto nisi bas sve video u enciklopediji JNA ne znaci da nije postojalo, tu je Kvaka 66.Da budem ozbiljan, tu je problem sa ekipama poput tebe koje haraju forumima, sajtovima i inim bespucem Mreze, sipajuci svoje predrasude nemilice. Nastupas kao ekspert, siris Ideju u Misiji, i ljudi ti veruju. Jasno mi je i zasto, koga boli dupe za Odal rune, crne rombove,i slicno. Ljudi danas vole instant znanje, a ti ga dajes, uobliceno u Institucionalnost tvoje filter biblioteke.Kad neko pokusa da kaze nesto van matrice i ubaci neki novi sloj u sveopsti karambol znanja, eto tebe da to strucno dovedes u pitanje. Naravno, ti igras za publiku, pa si strucno zapitan, itd, i onda sines wiki kao dokaz. A to sto pojma nemas da je bilo Hrvata u Folksdojcerskoj SS diviziji, to ko te pita... Bice ubrzo novih postova, ide nova strana topika i sve prekrivaju snegovi i значи.шаш.No, dobro, imas ti svoj forum pa ces tamo da razradjujes Strucno materijale.

Link to comment

P.s. za publiku: naravno da je rec o pripadniku Waffen SS divizije. Osim rune na okovratniku, nepogresivu identifikaciju daje jedinstveni SS orao iznad sahovnice, sa krilima u spic, koji su nosili samo ljudi SS-a. Bas da ne bi bilo zabune, dao sam i Glavasevu citulju gde se vidi ista oznaka na okovratniku i natpis da je rec o SS vojniku.No, dobro, vathra sve to strucno dovodi u pitanje. Znalac.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...