Jump to content
IGNORED

Istorija: 2 svetski rat u Jugoslaviji


nesha taxista

Recommended Posts

Evo, quotujem za Praslina :)

Za tvoje obaveštenje, Novi Bečej je u Banatu, u srednjebanatskom okrugu. Hortijevcima je pripala Bačka. Banat je bio pod direktnom nemačkom okupacijom, sa velikom ulogom "srpskih vlasti", odnosno izdajničke vlade Milana Nedića i njenih mehanizama, koje ovde nazivate srpskim majkama, nevinima, žrtvama, spasiocima, komunističkim metama u celom tom poslu ubijanja i likvidacija.I kvotujte mu ovo, jer se plaši mog avatara pa me drži na ignoru.yugoslavia-defeated-dismembered-ww2.jpg
Link to comment

Takođe, proglas Jevrejima je upućivan putem beogradskih novina a privođenje je vršila žandarmerija Dragog Jovanovića i popisivanje 7. odsek njegove specijalne policije. Nakon toga ih preuzimaju Nemci i sprovode na Sajmište

Edited by dillinger
Link to comment

Da, ali to su Srbi™, dakle mi™.Od ostalih stvari, danas je godišnjica smrti diktatora i monstruma Aleksandra I, kukavice kojoj je Živojin Mišić u više navrata pisao da ne može komandovati svojom armijom 40 kilometara iza komore već da mora prići bliže, veliki vlastoljubac, promoter domaćinskih vrednosti i oholi inejbler ogromnog broja pljački državnog i ostalih budžeta nakon rata, ubice i inspiratora zločina nad vojnicima koji mu nisu bili naklonjeni, kao i nad komunistima, kojima je protivpravno i protivustavno oduzeo vlast 1920. godine na više značajnih mesta u lokalu (i u Beogradu, između ostalog), da bi ih zatim gonio zbog delikta mišljenja, što je jedinstven slučaj u mirnodopskim uslovima u svetu u to vreme.

Link to comment
... Ти Мађари нацисти који су окупирали Нови Бечеј током Другог светског рата су стварно били грозни људи.Али зашто да се зауставимо на сваљивању националсоцијалистичких, усташких и хортијевских злочина извршених на окупираном делу данашње Србије на Србе? Хајде да испитамо злочине који су чињени у околини Солуна! И то је некада било наше па је ред да нам помогне у суочавању са злочинима који смо чинили тамо 1941-1944....
Hm, Madjari nacisti...Evo, naprimer, da vidimo i jednu grupu madjarskih vojnika kako poziraju za uspomenu na polozaju u - Beogradu, sa ove srpske, odnosno "nedicevske" strane, u Karadjordjevoj ulici. Dakle ne u NDH vec u okupiranoj Srbiji.Sajmiste je u pozadini, a put kamiona-dusegupke ce ka Jajincima voditi upravo ispod ovog madjarskog mitraljeskog gnezda. Cuvaju oni tu nesto...kgh9a_Ungarische_Soldaten_Semlin_Belgrad_a.jpgFotografija je, naravno, iz privatne kolekcije. Edited by Topola
Link to comment
Ustaška bagra je na Sajmištu držala stražu kroz četiri mjeseca 1944. A daj mi sad objasni, kako je to ustaška bagra nahvatala po kartoteci određene građane miniSrbije, postoji li u apokrifnoj istorii by Praslin neka ustaška invazija na miniSrbiju o kojoj mi ništa ne znamo?
Pa, sad, da li je apokrifna istorija ili ne, tek u jesen 1941. u nekoliko gradova u Srbiji su bili posadni garnizoni "Ustaske vojnice", Loznica i taj kraj.Ovo, doduse, nije slika ustaske invazije ali jeste fotografija na kojoj je jedan visoki zvanicnik Paveliceve drzave u invaziji na sluzbi u Beogradu: konzul NDH u okupiranoj Srbiji Milana Nedica, dr. Ivan Gligo (u prvom planu sa naocarama), snimljen u bugarskoj ambasadi u Beogradu, Bircaninova ulica, septembar 1943. 5sept1943smrtcaraBorisaKomemBeograd12.jpg Edited by Topola
Link to comment
Za tvoje obaveštenje, Novi Bečej je u Banatu, u srednjebanatskom okrugu. Hortijevcima je pripala Bačka. Banat je bio pod direktnom nemačkom okupacijom, sa velikom ulogom "srpskih vlasti", odnosno izdajničke vlade Milana Nedića i njenih mehanizama, koje ovde nazivate srpskim majkama, nevinima, žrtvama, spasiocima, komunističkim metama u celom tom poslu ubijanja i likvidacija.I kvotujte mu ovo, jer se plaši mog avatara pa me drži na ignoru.
Признајем, направио сам грешку: данашњи Нови Бечеј је био под Немцима, под хортијевцима је био данашњи Бечеј. Али, та омашка од десетак метара или колико је већ Тиса широка не мења ништа у мојој тези да се Срби оптужују за злочине које су вршени не само на нашој данашњој територији која је била под окупацијом, већ и на територијама које су припадале других државама.И не плашим се твог аватара, већ се плашим тебе и твог мозга који је израчунао да је Ђинђић кретен а Тито супер.
Ali su zato i tebi grupa interniranih četnika i ubijeni Masalović sasvim dovoljni za višestruko poentiranje, od četničkog antifašizma pa do toga da su ''Srbi ubijani rame uz rame sa Jevrejima''
Четници нису били само интернирани, већ и стрељани у Јајинцима.Што се "вишеструког поентирања" тиче, јака је фора да ти мени замераш што понављам истину а не овима што понављају лажи.
Niko nije abolirao NDH kao što ni Dubravka nije okrivila Srbiju i Beograd za logore već je postavila pitanje našeg odnosa prema tom zlu ako mislimo da je pristupanje Trojnom paktu bila ispravna odluka.
Ја сам стекао утисак да је фонТелефон једини који је за приступање Тројном пакту, а и за њега не знам да ли је то иронично рекао или не. А то да ли је неко окривио Србију и Београд за Старо сајмиште, мало гуглуј "Beograd" и "judenfrei" и "Старо сајмиште", па ћеш видети да НДХ нико не помиње на тумблеру који је први хит ("Finally, someone is taking care of Serbian history", можеш мислити), да у раду Срђана Радоњића нигде није споменута чињеница да је логор био на територији НДХ али да има доста тога о српском национализму (два пута сам читао, ако сам промашио молим вас исправите ме), да је четврти хит "U Srbiji je ubijeno više Jevreja nego u Paveličevoj NDH" (копипејстовао сам, не успевам да смањим слова, извините)...Практично једини пут да се каже "The death did not skip Yugoslavia. Out of 82.000 Jews of the country in 1939 around 67.000 were murdered by the German occupiers, Croatian Ustasha and Hungarian fascists’ gendarmerie. Around 7.000 Jews, mostly women and children, were brought to Staro Sajmiste and taken daily in closed trucks, traveling through the city to Jajince and suffocated by gas." је у тексту који је цитиран на сајту израелске амбасаде. Е, за мене су само они меродавни да се поставе према овом проблему, а разне амбиозне мамлазе који пизде што су још увек пишали у гаће док је Кандићка деведесетих вијорила заставом... нечега већ... па сада покушавају да направе себи каријере на некој шатро борби за неке шатро српске логоре, па од тога ми се повраћа.
Usput, kroz Sajmište je prošlo i nešto hrvatskih političkih zatvorenika kao i muslimanskih seljaka, jer što je vreme odmicalo Nemci su prikupljali sve i svakog radi slanja na prinudni rad u Nemačku
Ово је заиста "успут" и једини разлог што га квотујем је што си овде лепо написао да су Немци били ти који су прикупљали све и сваког.едит: Топола... vila-melodija-homemade-bread-with-salt.jpg Edited by Праслин
Link to comment
Срби оптужују за злочине
Jedini koji povezuje Srbe i zlocine si ti. Snage koje su saradjivale sa okupatorom nisu imale podrsku vecine srpskog naroda, kao sto ni vecina hrvatskog naroda nije podrzavala dela ustasa. Znaci, niko ne povezuje Srbe sa tim logorima, vec Nedicevu vlast.
Link to comment
Čoveče, ti preko Dubravke raspravljaš sa hrvatskim revizionistima i par domaćih neznalica. A ne znam i da je iko tebi prilepio Trojni pakt. Ja bar tu gore nisam već mislim na iste one kojima se i Dubravka obraća, celoj onoj sviti na čelu sa predsednikom koja je isti dan uspela biti i u Jajincima i na Oplencu drviti o srpskom pomirenju i ispravljanju istorijske nepravde. Kakve nepravde? Ne zaboravimo da je ne samo Pavle već i Dragiša Cvetković, sami potpisnik, rehabilitovan. I ne zaboravimo da su zadnjih godina za javnost u ovoj zemlji pučisti 27. marta strani plaćenici i daleko veći izdajnici od Pavla.Dubravka nije napisala ni onu poznatu a neispravnu da je Beograd PRVI Judenfrei grad. Već samo Judenfrei. Edited by dillinger
Link to comment

Није то први пут да се на Пешчанику спомиње Старо сајмиште, зар не? Сећам се како је млади Џон Бајфорд у Пешчанику једном приликом развијао тезу како нема смисла тврдити да Србија током Другог светског рата није могла да предузме ништа у вези Старог сајмишта. У истој емисији је објаснио и како је број страдалих у Јасеновцу увеличан, као и да је обележавање стрељања у Крагујевцу у ствари начин да се скрене пажња са страдања Јевреја... Нешто се не сећам да га је неко прекинуо и питао шта то трабуња и да ли зна да такве тезе дају муницију управо споменутим хрватским ревизионистима и крила домаћим незналицама.

Link to comment
Pa, sad, da li je apokrifna istorija ili ne, tek u jesen 1941. u nekoliko gradova u Srbiji su bili posadni garnizoni "Ustaske vojnice", Loznica i taj kraj.
Koliko ja znam, jedini komad miniSrbije na kojem su bili prisutni bio je Šabac, komad oko mosta, nekoliko dana tokom prve ofenzive. Posadni garnizoni? Bojim se da bi se trebao ispružiti sa nekim, npr, fotkama.
Ovo, doduse, nije slika ustaske invazije ali jeste fotografija na kojoj je jedan visoki zvanicnik Paveliceve drzave u invaziji na sluzbi u Beogradu: konzul NDH u okupiranoj Srbiji Milana Nedica, dr. Ivan Gligo (u prvom planu sa naocarama), snimljen u bugarskoj ambasadi u Beogradu, Bircaninova ulica, septembar 1943. 5sept1943smrtcaraBorisaKomemBeograd12.jpg
Priča o komzulatu je već dosta izraubana, međutim samo da evidentiramo nešto - da li na ovom fotou, skrooz desno vidimo vojnike Srpske Državne Straže, koji par metara od sebe vide ustašu, pripadnika genocidne hrvatske kvislinške vlasti, i ništa ne poduzimaju oko toga?
Link to comment
Tи очигледно ниси прочитао мој претходни пост.
Procitao sam ovo:
у ствари ми, који смо гинули раме уз раме са Јеврејима, били њихове убице.
За тај логор је крив Београд и крива Србија
Али зашто да се зауставимо на сваљивању националсоцијалистичких, усташких и хортијевских злочина извршених на окупираном делу данашње Србије на Србе?
да се Срби оптужују за злочине
Niko, osim tebe, ne prica o odgovornosti srpskog naroda, vec o odgovornosti srpskih kvislinga, razdvoj te dve stvari. To sto postoji odgovornost Nediceve vlade za desavanja u beogradskim logorima, ne znaci da postoji odgovornost celog naroda. Vecina naroda se aktivno borila protiv njih.
Link to comment
[/size]Koliko ja znam, jedini komad miniSrbije na kojem su bili prisutni bio je Šabac, komad oko mosta, nekoliko dana tokom prve ofenzive. Posadni garnizoni? Bojim se da bi se trebao ispružiti sa nekim, npr, fotkama.Priča o komzulatu je već dosta izraubana, međutim samo da evidentiramo nešto - da li na ovom fotou, skrooz desno vidimo vojnike Srpske Državne Straže, koji par metara od sebe vide ustašu, pripadnika genocidne hrvatske kvislinške vlasti, i ništa ne poduzimaju oko toga?
1) Bili, bili, i dalje od Sapca, ne brini... A ima i fotki, nego ne znam da li da ih stavljam, onomad kad sam postavio jednu fotografiju pripadnika "Ustaske vojnice" sve je premesteno na neki Komik za pocetnike, ili tako nesto...2) Tc. Vojska Carevine Bugarske. U tom trenutku & tom mestu, saveznici kvislinske hrvatske drzave koju je na teritoriji okupirane Srbije zastupao gospodin Gligo.evo, naprimer, jednog dokumenta izdatog u narecenom konzulatu, uocava se jasno o cemu je rec:416815_3246394235819_191325635_n.jpg Edited by Topola
Link to comment
1) Bili, bili, i dalje od Sapca, ne brini... A ima i fotki, nego ne znam da li da ih stavljam, onomad kad sam postavio jednu fotografiju pripadnika "Ustaske vojnice" sve je premesteno na neki Komik za pocetnike, ili tako nesto...2) Tc. Vojska Carevine Bugarske. U tom trenutku & tom mestu, saveznici kvislinske hrvatske drzave koju je na teritoriji okupirane Srbije zastupao gospodin Gligo.
Zadrzimo se na ovom mestu. Fotkometriju ne tolerisemo, dok fotke uz konverzaciju pozdravljamo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...