Jump to content
IGNORED

Istorija: 2 svetski rat u Jugoslaviji


nesha taxista

Recommended Posts

Pa i Židovi iz Splita su završili na Sajmištu. To je bila uhodana nacističko-ustaška logistika i podjela poslova, Sajmište je bilo otvoreno za sve njemačke operacijske zone.

Link to comment
Da koristis iole mozak poceo bi da cenis kneza Pavla koji je hteo sve to da izbegne. Ovako nek se sere po vama Roger. Ustase su likvidirale neke clanove moje tazbina iz Srema na Starom sajmistu.
Ali kneza Pavla je svrgao i iz zemlje proterao kralj Petar II...?I kako su ustaše pobile kada je to bio nemački logor? I tome si bio svedok, kao i stanju u parku kod SIVa šezdesetih...?
Link to comment

Sajmište je bio ustaški logor samo u proleće 1944. pre zatvaranja. To formalno jeste sve vreme okupacije bila teritorija NDH ali logor je bio do proleća '44 nemački. I 99% žrtava su stradale od Nemaca, niko uposlen u sistemu logora nije bio Srbin. naši kvislinzi su se pitali na Banjici (tj. jednom delu)

Edited by dillinger
Link to comment

Akumulacija malih i velikih trolovanja kod tebe dosla je do crvene linije. Bilo kakav sledeci faul vodi te na neko vreme van ovog pdf.

Edited by Yoda
Link to comment
Је л' рекао неко госпоџама да је Београд био јединствен и по томе што је преко Саве била НДХ и да је логор Старо сајмиште био у другој држави?Мени је сасвим довољно што је усташка багра у Старом сајмишту клала Србе и српске Јевреје и што је исту екипу у Јајинцима стрељао СС, него још сада морам да слушам и како смо у ствари ми, који смо гинули раме уз раме са Јеврејима, били њихове убице.
Старо сајмиште је било под немачком командом и НДХ није имала везе са њим. И снабдевање логора је ишло преко Недићеве владе. Јевреји су углавном убијени у "душегупки" - гасном камиону - и касније сахрањени у Јајинцима.
Link to comment

Čitao sam jednu knjigu na srpskom o nemačkoj industriji masovnih zločina, tenderima za kamione - gasne komore i sličnim veselim temama. To je za njih bio deo ekonomije. Ne znam kako se ljudim koji su učestvovali na tim tenderima nije okretao želudac od toga što su radili.

Link to comment
Čitao sam jednu knjigu na srpskom o nemačkoj industriji masovnih zločina, tenderima za kamione - gasne komore i sličnim veselim temama. To je za njih bio deo ekonomije. Ne znam kako se ljudim koji su učestvovali na tim tenderima nije okretao želudac od toga što su radili.
Vorsprung durch Technik se može iskazati na razne načine, nažalost.
Link to comment

Значи Старо сајмиште нема везе са НДХ иако је на територији НДХ, то су све Немци радили? Осим "само" четири месеца? За тај логор је крив Београд и крива Србија иако су устали против немачке окупације и иако су у том логору убијани и Срби и иако су четнички атентатори убили Милоша Масаловића 1944. године између осталог и због Бањице и Јајинаца? Аааа, сада схватам. Идем брзо да заложим смедеревац, глават сам па ми је потребна индустријска количина пепела да бих постигао европске стандарде.

Edited by Праслин
Link to comment
Значи Старо сајмиште нема везе са НДХ иако је на територији НДХ, то су све Немци радили?
Ona fotografija Pavelića u školi gde na zidu visi Musolini ti je valjda dovoljan dokaz da je ndh bila k** na biciklu.
За тај логор је крив Београд и крива Србија
Naravno da nisu. Krivi su specijalna policija, Milan Nedić, Dimitrije Ljotić i pripadajući im kvislinzi. U Novom Bečeju je sinagoga zatvorena a svo jevrejsko stanovništvo poslato u koncentracione logore. Jedna etnička manjina je istrebljena i Novi Bečej je danas siromašniji za jednu zajednicu sa dugom istorijom suživota sa ostalim narodima u Vojvodini. Ja ne mogu da imam ni trunke sažaljenja niti razumevanja za ljude koji su potpomagali taj proces. U slučaju Beograda i Srbije goreimenovani.
Link to comment
За тај логор је крив Београд и крива Србија
Na primer, za snabdevanje logora hranom bio je zaduzen grad Beograd, ali njih to bas nesto i nije interesovalo.
Link to comment
Значи Старо сајмиште нема везе са НДХ иако је на територији НДХ, то су све Немци радили? Осим "само" четири месеца? За тај логор је крив Београд и крива Србија иако су устали против немачке окупације и иако су у том логору убијани и Срби и иако су четнички атентатори убили Милоша Масаловића 1944. године између осталог и због Бањице и Јајинаца? Аааа, сада схватам. Идем брзо да заложим смедеревац, глават сам па ми је потребна индустријска количина пепела да бих постигао европске стандарде.
Ne vrišti, nego sedi i gledaj (ako te zanima).
Link to comment
Naravno da nisu. Krivi su specijalna policija, Milan Nedić, Dimitrije Ljotić i pripadajući im kvislinzi. U Novom Bečeju je sinagoga zatvorena a svo jevrejsko stanovništvo poslato u koncentracione logore. Jedna etnička manjina je istrebljena i Novi Bečej je danas siromašniji za jednu zajednicu sa dugom istorijom suživota sa ostalim narodima u Vojvodini. Ja ne mogu da imam ni trunke sažaljenja niti razumevanja za ljude koji su potpomagali taj proces. U slučaju Beograda i Srbije goreimenovani.
Ma jok, to su Srbi, dakle MI, a MI ne možemo biti krivi...Kolektivizam. Koji zamera komunizmu, dabome...
Link to comment
Ona fotografija Pavelića u školi gde na zidu visi Musolini ti je valjda dovoljan dokaz da je ndh bila k** na biciklu.
Taj "к** на бициклу" је ишао као кавасаки када је на ред долазило клање цивила, а ми овде не причамо о геополитици већ о том њиховом ужестручном пољу деловања.
Naravno da nisu. Krivi su specijalna policija, Milan Nedić, Dimitrije Ljotić i pripadajući im kvislinzi. U Novom Bečeju je sinagoga zatvorena a svo jevrejsko stanovništvo poslato u koncentracione logore. Jedna etnička manjina je istrebljena i Novi Bečej je danas siromašniji za jednu zajednicu sa dugom istorijom suživota sa ostalim narodima u Vojvodini. Ja ne mogu da imam ni trunke sažaljenja niti razumevanja za ljude koji su potpomagali taj proces.
Ни ја. Ти Мађари нацисти који су окупирали Нови Бечеј током Другог светског рата су стварно били грозни људи.Али зашто да се зауставимо на сваљивању националсоцијалистичких, усташких и хортијевских злочина извршених на окупираном делу данашње Србије на Србе? Хајде да испитамо злочине који су чињени у околини Солуна! И то је некада било наше па је ред да нам помогне у суочавању са злочинима који смо чинили тамо 1941-1944.Такеши, не вриштим него певам али ти немаш слуха. Погледаћу филм чим прије.
Link to comment
Ни ја. Ти Мађари нацисти који су окупирали Нови Бечеј током Другог светског рата су стварно били грозни људи.Али зашто да се зауставимо на сваљивању националсоцијалистичких, усташких и хортијевских злочина извршених на окупираном делу данашње Србије на Србе? Хајде да испитамо злочине који су чињени у околини Солуна! И то је некада било наше па је ред да нам помогне у суочавању са злочинима који смо чинили тамо 1941-1944.Такеши, не вриштим него певам али ти немаш слуха. Погледаћу филм чим прије.
Za tvoje obaveštenje, Novi Bečej je u Banatu, u srednjebanatskom okrugu. Hortijevcima je pripala Bačka. Banat je bio pod direktnom nemačkom okupacijom, sa velikom ulogom "srpskih vlasti", odnosno izdajničke vlade Milana Nedića i njenih mehanizama, koje ovde nazivate srpskim majkama, nevinima, žrtvama, spasiocima, komunističkim metama u celom tom poslu ubijanja i likvidacija.I kvotujte mu ovo, jer se plaši mog avatara pa me drži na ignoru.yugoslavia-defeated-dismembered-ww2.jpg
Link to comment
Значи Старо сајмиште нема везе са НДХ иако је на територији НДХ, то су све Немци радили? Осим "само" четири месеца? За тај логор је крив Београд и крива Србија иако су устали против немачке окупације и иако су у том логору убијани и Срби и иако су четнички атентатори убили Милоша Масаловића 1944. године између осталог и због Бањице и Јајинаца? Аааа, сада схватам. Идем брзо да заложим смедеревац, глават сам па ми је потребна индустријска количина пепела да бих постигао европске стандарде.
Ali su zato i tebi grupa interniranih četnika i ubijeni Masalović sasvim dovoljni za višestruko poentiranje, od četničkog antifašizma pa do toga da su ''Srbi ubijani rame uz rame sa Jevrejima''Niko nije abolirao NDH kao što ni Dubravka nije okrivila Srbiju i Beograd za logore već je postavila pitanje našeg odnosa prema tom zlu ako mislimo da je pristupanje Trojnom paktu bila ispravna odluka.Usput, kroz Sajmište je prošlo i nešto hrvatskih političkih zatvorenika kao i muslimanskih seljaka, jer što je vreme odmicalo Nemci su prikupljali sve i svakog radi slanja na prinudni rad u Nemačku
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...