Jump to content
IGNORED

Kuce/stanovi, krediti/kamate


расејан

Recommended Posts

bice veselo kad se najnoviji US beskucnici organizuju pod parolom svaki svoga ubijte lendera :wub: bice tu mnogo RE agenata, brokera i onih sto su ih pakovali kojima ce raja da napravi sicilijanske kravate :wub:

Link to comment
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Teja

    22

  • ObiW

    22

  • расејан

    20

  • Viloticka

    15

Mnogo skupo, posebno kad se preracuna u ove nase tolare. Gde ja zivim "komunalije" za prosecnu kucu su oko 600-700 (u evrima) godisnje. To ukljucuje djubre, odrzavanje trotoara, kresanje ulicnih drvoreda i sl, odrzavanje infrastrukture, kao i plate onih u gradskom vecu. Voda se placa posebno (kao i bilo koji individualni racuni) - i vrlo je jeftina, cak i previse (obzirom da smo u polupustinji). Teoretski, ako si vlasnik kuce, mozes da zivis u njoj od socijale, ili drzavne pemzije, a kod tebe vidim da ne bi moglo... ni priblizno. Cak ni pod uslovom da ne jedes. Cash mora da pritice.
Nemci su lud i shizofrenican narod. Ovo sa vodom i cenom vode jednostavno je suludo. Ali oni tvrde da je vodaluksuz i da i te cene moraju da budu kao kad kupujesh rolex satove.Ja se ne kupam cesto (uglavnom subotom :rolleyes: ),Otelo samo u rekama,morima i potocima,moju muz samokad je na sluzbenom putu,pa nam i vracaju ca 600-700 Eura godisnja, jerbo ne troshimo vodu, ali normalna cetvroclana porodica mora 500-600 da doplacuje.Ova Old Europe (by Rumpsfeld) puca po svim shavovimabash zbog te socijale i socijalnih dazbina koje vishe niko ne ume ni da kontrolishe niti da je savl?da.
Link to comment
Nije prvi put da odnegde vadis stvari koje se samo tebi desavaju ili koje ne razumes.
Ako ja pricam a ti nemas pojma o cemu pricam ne bih rekla da JA ne razumem.Ti si radio u jednoj BC firmi i sad tvrdis da znas kako posluje svaka do jedne u ceoj Australiji. Izvini, malo mi je tesko da progutam, uz najbolju volju.Zato, ako mogu da napravim sugestiju - ne bi bilo lose da se drzis svog iskustva i da mi ne tvrdis da ja jesam ili nisam nesto dozivela. Ti znas za sebe da li jesi ili nisi nesto doziveo i ne bi bilo lose radi smislenosti diskusije da se drzis tih cinjenica.Ne boj se, tvoji Don Kihotovski nazori koje u BC jos nisam dozivela meni nista vise smisleno ne izgledaju.
Nova zgrada nema sinking fund prve 3 godine (najmanje) a garancije za ozbiljne stvari (npr. rak betona) je 10 godina.
OK, mozda u zrnu peska gde si ti radio. U pustinji ostalih BCova ovo je jos kako praksa.U roku od 6 meseci od pustanja nove zgrade u promet trazili su nam da iskovrnemo par hiljada da napunimo sinking fund. Prema tome izmedju mojeg iskustva i tvog misljenja jasno je sta je stvarnost a sta je manija gonjenja.Mislim, meni je jasno, tebi mozda i nije. Iz jasnih razloga...
Kakvo falsifikovanje zapisnika? Pa za to se krivicno odgovara.
Naravno da se odgovara. Ko ce da tera? Negde sam procitala da samo 10% od onih "Tuzicu te, yebacu ti kevu" dodje do suda. Ostalo ostane na tome. Too hard.
Link to comment
А део разлога за текућу кризу је што су се овдашњи народни уметници (aka con artists) полакомили на претварање тог тржишта у краткорочне. И ишло им је неко време - ево, мени је јуче баш стигла процена вредности куће, град пази да случајно не платим мање пореза и сваке године процењује. Процена је ишла од $63К на 84 па на 123 и сад 143. Пази тај скок од 46% из 2005 на 2006 - то је чисто лудило. Ми смо дочекали повећање од 127% за само четири године.
Ti bi mogao malo da se pozalis gradskim ocima na ovo, jer jeste stvarno ludnica. Neko se polakomio na tvoje tax dolare. Mislim, znam ljude u NY i DC kojima tax value nije ovako skocio. :huh:
Упркос свему томе, још увек се више исплати (ништа ујак, у се и кљусе) проћи кроз то све, исплатити и бити миран. Јер колико год да банке наплаћују добројтро и довиђења, контакт с банком се да скратити на неки минимум. Са станодавцем, међутим, не може да се избегне, осим на своју штету. Хоће ли послати мајстора да оправи фрижидер или ће нам пропасти сво то месо? Шта ако ми опет падне део плафона на главу док се туширам, већ пети месец поправљају па никако. Да не заборавим, сутра фарбају паркинг, морам да преместим кола, има да поставе баракаде ујутро... с тим што та парада онда буде одложена бар четири пута и сваки пут прете да ће да одшлепају кола која остану на паркингу ($90 по шлепању плус такси до кавеза), везана је претплата на кабловску са киријом - шта ће ми 30 додатних канала са рекламама... не може интернет преко ове фирме, може само преко ове...
Ahhhh, the joys of renting. Iako odavno vise ne rentiram, imao sam i ja interesantna iskustva sa stanodavcima, pa evo da podelim jedno. Iselim se tako ja iz jednog stana i iznajmim drugi, u drugom gradu. Naravno, na pocetku ugovora u starom stanu platio sam security deposit (to pokriva razne nezgode u stanu koje zahtevaju popravke, i koje nekad ljudi ne prijave kad se isele). I sad, proslo mesec dana od kad sam se odselio i cekam da mi vrate taj security deposit, ocekujem celu sumu nazad, jer znam da sam ostavio stan u najboljem redu, nista slomljeno, unisteno, isflekano, jos sam ocistio kuhinju i kupatila, sve OK. Stize meni check na tu sumu minus $125. Ja pozovem da pitam sta nije u redu, kaze mi devojka sto radi u offisu, da ne moze da mi kaze preko telefona, ali poslace mi pismo sa objasnjenjem. :huh: Stize pismo i objasnjenje - iako sam ocistio kupatilo zaboravio sam da skinem onu zavesu na kadi. Za one koji ne znaju u US&A tusevi u kupatili su fiksni i samo izlazi glava iz zida, tako da je neophodno da se stavi zavesa inace ce posle tusiranja voda da bude po celom kupatiliu. Zavesa je inace bila najobicnija plasticna i kupljena u nekom Wal-Mart/Targetu za $15 otprilike. I sad, posto sam ja zaboravio da skinem tu zavesu, oni su meni naplatili $100 za skidanje zavese (koja je inace prikacena plasticnim drzacima, ceo proces stavljanja i skidanja takve zavese traje 5 min u vrh glave). A sad najbolji deo - nakon sto su skinuli tu prljavu zavesu oni su je stavili u storage i naplatili mi $25 kao storage fee. :lol: I jos mi u pismu kazu da imam 30 dana da dodjem da pokupim zavesu, inace ce da je bace :lol:
edit: A što se tiče pitanja koliko sada vredi kuća koja je pre 10 godina vredela 200-300K, odgovor je: kako gde, i kako koja. Nisu svi delovi Amerike doživeli nagli bum u poslednjih 5-6 godina, u mnogima je rast u poslednjih 5-6 godina bio umeren, oko 5% godišnje. Ono što čitaš po novinama da se cena stana/kuće utrostručila u poslednjih 10 godina je slučaj u Feniksu, delovima južno od Los Anđelesa, Vašingtonu, Majamiju, San Francisku, Njujorku (grad) i na još nekoliko mesta. Tu cene kuća najviše i padaju, u ostalim delovima se situacija ne menja bitno.
Problem je u tome sto flyover country nije doziveo boom, kao NY, LA, DC, ali ga bust nije zaobisao, kao ni subprime mortgages, foreclosures i ostale lepe stvari. Znam neke pametne ljude koji su oko 2001/2002 kupili kuce u NY/LA/DC , oko 2005 ih prodali za 200-300% profita, presli u rentere, a zaradjene pare ulozili u kuce u flyover oblastima, naravno po cenama koje se nisu mnogo menjale i sa normalnim zajmovima ili cak i za cash.
A jel znaš da stambene zgrade u centru grada (i to one koje su high end) imaju vrlo strogi kućni red? Ja sam pre 10-tak godina bio nameračio da živim high end yuppie život i krenuo da pazarim stan u downtown-u u novogradnji. Ljubazna službenica u ofisu na gradilištu mi je objasnila da ne smem da se šetam po zgradi u šorcu, a devojke ne smeju da se šetaju u minićima. I to sve u gradu koji je jako, jako ležeran po pitanju odevanja - izađeš u pešačku zonu od kraja maja do početka septembra i 80% muškaraca i žena su upravo tako obučeni kada naveče izađu u grad! Tada sam shvatio da nije ta zajebancija za mene i pazario kuću, kao sav normalan svet.
Pravila, pravila.. Evo samo nekih kojih ja moram da se drzim u mojoj MZ:- sva kola vlasnika moraju da se parkiraju u garazi- svaka biljka zasadjena na prostoru koji pripada mojoj jedinici, ili koju u saksiji mogu da drzim na terasi treba da bude odobrena od strane komiteta- svi kucni ljubimci mora da su ispod 20kg i da su uvek na uzici/lancu - svo smece mora da se drzi u kuci ili garazi, skuplja se utorkom, a sme da se iznese najranije u ponedeljak u 7 uvece. Sve prazne kante za djubre i za reciklirane proizvode moraju da se sklone do 7 uvece u utorak
bice veselo kad se najnoviji US beskucnici organizuju pod parolom svaki svoga ubijte lendera :wub: bice tu mnogo RE agenata, brokera i onih sto su ih pakovali kojima ce raja da napravi sicilijanske kravate :wub:
Hoce, organizovace se, ali zamalo. Kao sto su se zaposleni u Enronu organizovali pa su se sa bakljama i vilama okupili ispred gated community gde su Fastow, Skilling i Lay imali svoja imanja. Kao sto su nezaposleni JAVA programeri i web dizajneri palili Porschee i Ferrarie CEO dotcom kompanija sirom Silikonske Doline tamo 2000/2001. Sirotinja raja ce da trpi i cvili i da ocekuje od sledeceg predsednika da ih izvuce iz UEFE.
Link to comment
Problem je u tome sto flyover country nije doziveo boom, kao NY, LA, DC...
Opet, kako gde. Tempi, AZ je doziveo boom pre 2-3 godine, kao i Juta i Kolorado pre 10-tak godina, kada su se doseljavali ljudi iz juzne Kalifornije. Stavise, u Denveru stanovi u visespratnicama i dalje idu kao ceten alva, od $400/sq-ft u pretprodaji pa do $700/sq ft kada se zgrada zavrsi. Pre neki dan citam u novinama da se broj prodatih kuca koje vrede preko milion dolara za poslednjih godinu dana udvostrucio u Hjustonu, sto verovatno ima veze sa cenom nafte.
Link to comment

Хм... испаде да је ипак прошло и први пут. Избацих, да не буде дупла порука.

Edited by расејан
Link to comment
Ti bi mogao malo da se pozalis gradskim ocima™ na ovo, jer jeste stvarno ludnica. Neko se polakomio na tvoje tax dolare. Mislim, znam ljude u NY i DC kojima tax value nije ovako skocio. :huh:
За прва два скока смо можда и сами криви... ово је fixer upper, крш за поправљање, а средили смо је онако, да завире унутра тек би онда скочило (ћут ти мали тамо, да ниси ником писнуо, седи! :unsure: ). А за кукање градској баби (Мејера Оберсдорф, градоначелница) има ко - гомила пензоса који имају и времена и утицаја да искукају да је то завера да се они отерају са својих вековн... кућа у којима станују већ по 20-30 година, а сад да испадне да од пензије не могу да саставе и за лекове и за порез. Те је стопа канда спуштена - видим да ми ништа нису наплатили за прошло полугодиште, а сад стиже још и неки чек са кусуром од $20, немам појма зашто :) .
Zavesa je inace bila najobicnija plasticna i kupljena u nekom Wal-Mart/Targetu za $15 otprilike.
Много. За те паре имаш две.
I sad, posto sam ja zaboravio da skinem tu zavesu, oni su meni naplatili $100 za skidanje zavese (koja je inace prikacena plasticnim drzacima, ceo proces stavljanja i skidanja takve zavese traje 5 min u vrh glave). A sad najbolji deo - nakon sto su skinuli tu prljavu zavesu oni su je stavili u storage i naplatili mi $25 kao storage fee. :lol: I jos mi u pismu kazu da imam 30 dana da dodjem da pokupim zavesu, inace ce da je bace :lol:
А за то су мајстори, да ти направе трошак ни од чега. Дођеш дотле да нема глупих питања, јер стварно никад не знаш, питај, мање кошта. За претпрошлу селидбу смо имали нека три тежа комада намештаја, било спарно, ми већ цркли, а треба још одвозати камион и истоварити се на циљу... одем до рецепције и питам колико скидају са депозита ако оставим два-три комада намештаја. Пошаљу човека да види, а оно један тешки кауч (од оних са којих се устаје помоћу појаса за спасавање, толико утонеш), једна полица за књиге, један крш од бајаги полице и некакав као футон (да не објашњавам сад шта је, кад ми ионако није јасно :rolleyes: )... каже $40. Вози... смем да се кладим да би коштало 200 да нисмо питали, а пошто смо питали и пошто је ошацовао да може да ушићари на препродаји тог намештаја, онда је одједном испало само толико, да се не предомислимо.А селидба пре тога, опциговао ми $175 што нисам оставио резервоар пун мазута. Под један, нит знам да ли је био пун кад смо се уселили, под два знам да смо допуњавали две недеље пре краја грејне сезоне, под три, откуд знам да ли је он мерио моје или оног испод нас.
- svi kucni ljubimci mora da su ispod 20kg i da su uvek na uzici/lancu
А јел имате кесе за скупљање штенећака™? Оно кад сам био код ћерке, било ми баш ћеиф да гледам одозго како госпоје одевене у нешто скупље од мог лептопа посувраћају кесицу, навлаче као рукавицу, скупљају гованце са врелог асфалта (Флорида, бато, то жеже), опет посувраћају кесицу, везују у чвор, паркирају у канту, која има ручни поклопац, који мора да се дигне, па изазове талас смрада око себе - једном сам се зезнуо мислећи да је то нормална корпа за отпатке - и при свему томе се труде да и даље изгледају отмено :lol: . Edited by расејан
Link to comment
А јел имате кесе за скупљање штенећака? Оно кад сам био код ћерке, било ми баш ћеиф да гледам одозго како госпоје одевене у нешто скупље од мог лептопа посувраћају кесицу, навлаче као рукавицу, скупљају гованце са врелог асфалта (Флорида, бато, то жеже), опет посувраћају кесицу, везују у чвор, паркирају у канту, која има ручни поклопац, који мора да се дигне, па изазове талас смрада око себе - једном сам се зезнуо мислећи да је то нормална корпа за отпатке - и при свему томе се труде да и даље изгледају отмено :lol: .
16.jpgkante nemaju poklopac, zgodnije su za luftiranje :)
Link to comment
За прва два скока смо можда и сами криви... ово је fixer upper, крш за поправљање, а средили смо је онако, да завире унутра тек би онда скочило (ћут ти мали тамо, да ниси ником писнуо, седи! :unsure: ). А за кукање градској баби (Мејера Оберсдорф, градоначелница) има ко - гомила пензоса који имају и времена и утицаја да искукају да је то завера да се они отерају са својих вековн... кућа у којима станују већ по 20-30 година, а сад да испадне да од пензије не могу да саставе и за лекове и за порез. Те је стопа канда спуштена - видим да ми ништа нису наплатили за прошло полугодиште, а сад стиже још и неки чек са кусуром од $20, немам појма зашто :) .
Da li se to u VA porez na vlasnistvo placa svakih 6 meseci? A tih $20, to je mozda neki zaostali car tax rebate iz vremena guvernera Gilmora :lol:
Много. За те паре имаш две.
Pravo da ti kazem, ne secam se koliko je bilo, odavno je to bilo, ona najobicnija plasticna zavesa, mozda nije bio najjeftiniji model, ali opet nista fancy A ne bi me cudilo da je u to vreme i bilo dvaput skuplje nego tada. Ipak je to bilo pre globalizacije, mozda je cak i ta nesrecna zavesa bila made in US&A :o
А јел имате кесе за скупљање штенећака? Оно кад сам био код ћерке, било ми баш ћеиф да гледам одозго како госпоје одевене у нешто скупље од мог лептопа посувраћају кесицу, навлаче као рукавицу, скупљају гованце са врелог асфалта (Флорида, бато, то жеже), опет посувраћају кесицу, везују у чвор, паркирају у канту, која има ручни поклопац, који мора да се дигне, па изазове талас смрада око себе - једном сам се зезнуо мислећи да је то нормална корпа за отпатке - и при свему томе се труде да и даље изгледају отмено :lol: .
A, pa to je vec klasika, mislim ko ovde ne pokupi posle psa tome odmah sledi trostruka smrtna kazna u najmanju ruku. Mislim, ne bunim se ja, volim kao i svi drugi da hodam ulicom ili travnjacima i da ne moram da brinem u sta cu da ugazim. Specijalne kese i korpe nemamo, ali su ziploc kesice obavezni pribor kad se kucni ljubimci izvode u 1 setnju.
Pre neki dan citam u novinama da se broj prodatih kuca koje vrede preko milion dolara za poslednjih godinu dana udvostrucio u Hjustonu, sto verovatno ima veze sa cenom nafte.
AJDE!!! :o :lol:
Link to comment
Ahhhh, the joys of renting. Iako odavno vise ne rentiram, imao sam i ja interesantna iskustva sa stanodavcima, pa evo da podelim jedno. Iselim se tako ja iz jednog stana i iznajmim drugi, u drugom gradu. Naravno, na pocetku ugovora u starom stanu platio sam security deposit (to pokriva razne nezgode u stanu koje zahtevaju popravke, i koje nekad ljudi ne prijave kad se isele). I sad, proslo mesec dana od kad sam se odselio i cekam da mi vrate taj security deposit, ocekujem celu sumu nazad, jer znam da sam ostavio stan u najboljem redu, nista slomljeno, unisteno, isflekano, jos sam ocistio kuhinju i kupatila, sve OK. Stize meni check na tu sumu minus $125. Ja pozovem da pitam sta nije u redu, kaze mi devojka sto radi u offisu, da ne moze da mi kaze preko telefona, ali poslace mi pismo sa objasnjenjem. :huh: Stize pismo i objasnjenje - iako sam ocistio kupatilo zaboravio sam da skinem onu zavesu na kadi. Za one koji ne znaju u US&A tusevi u kupatili su fiksni i samo izlazi glava iz zida, tako da je neophodno da se stavi zavesa inace ce posle tusiranja voda da bude po celom kupatiliu. Zavesa je inace bila najobicnija plasticna i kupljena u nekom Wal-Mart/Targetu za $15 otprilike. I sad, posto sam ja zaboravio da skinem tu zavesu, oni su meni naplatili $100 za skidanje zavese (koja je inace prikacena plasticnim drzacima, ceo proces stavljanja i skidanja takve zavese traje 5 min u vrh glave). A sad najbolji deo - nakon sto su skinuli tu prljavu zavesu oni su je stavili u storage i naplatili mi $25 kao storage fee. :lol: I jos mi u pismu kazu da imam 30 dana da dodjem da pokupim zavesu, inace ce da je bace :lol:
Mi smo iz tog razloga prestali da uzimamo bond nazad. Bond je mesecna stanarina - molim lepo, ne dobijes mesecnu stanarinu poslednjeg meseca.Iz naseg iskustva (mora biti da je opet potpuno oprecno sa Yoyogijevim cool.gif ) taj bond je previse veliko iskusenje da nam ga vrete neokrnjenog. Posto su u pitanju hiljade, daj da skinemo stotku. Za whatever. Naravno da uvek mozes da nadjes zackoljicu.Ne znam kako je kod vas ali kod nas ti daju taj ugovor sa opisom po svim sobama kakvo je stanje. Oni prvo popune pa daju nama da proverimo. Buduci da RE agent nema pojma koji je to property u pitanju a i boli ga djoka da se vraca i proverava mi lepo (kad smo se naucili pameti) dopisali za sve sobe da su zidovi prljavi, izbuseni ekserima, kupatila prljava, bla bla bla. Agent taj dopunjeni izvestaj lepo samo gurne u fijoku. Posle par godina kada se iseljavamo zidovi su svakako prljaviji i imaju rupe od eksera (ako nisu imali - sad imaju) ali to je sve vec bilo, sudeci po ugovoru.Naravno, u najvecem broju slucajeva to vec vise nije isti agent - a i da jeste, agentima tako puca prsluk za stanje nekretnine, zivi se iskidase.Kada se iseljavas oni samo gledaju da ti ustrnu od onog bonda, a ako bonda vise nema onda im je svejedno.
А јел имате кесе за скупљање штенећака? Оно кад сам био код ћерке, било ми баш ћеиф да гледам одозго како госпоје одевене у нешто скупље од мог лептопа посувраћају кесицу, навлаче као рукавицу, скупљају гованце са врелог асфалта (Флорида, бато, то жеже), опет посувраћају кесицу, везују у чвор, паркирају у канту, која има ручни поклопац, који мора да се дигне, па изазове талас смрада око себе - једном сам се зезнуо мислећи да је то нормална корпа за отпатке - и при свему томе се труде да и даље изгледају отмено :lol: .
A sta bi ti predlozio? Da ostave govna po ulici?I ne znam kakve veze ima cena odece na babi sa cinjenicom da vodi racuna o drugima skupljajuci govanca za svojom kerom??
Link to comment
Ne znam kako je kod vas ali kod nas ti daju taj ugovor sa opisom po svim sobama kakvo je stanje. Oni prvo popune pa daju nama da proverimo. Buduci da RE agent nema pojma koji je to property u pitanju a i boli ga djoka da se vraca i proverava mi lepo (kad smo se naucili pameti) dopisali za sve sobe da su zidovi prljavi, izbuseni ekserima, kupatila prljava, bla bla bla. Agent taj dopunjeni izvestaj lepo samo gurne u fijoku. Posle par godina kada se iseljavamo zidovi su svakako prljaviji i imaju rupe od eksera (ako nisu imali - sad imaju) ali to je sve vec bilo, sudeci po ugovoru.Naravno, u najvecem broju slucajeva to vec vise nije isti agent - a i da jeste, agentima tako puca prsluk za stanje nekretnine, zivi se iskidase.Kada se iseljavas oni samo gledaju da ti ustrnu od onog bonda, a ako bonda vise nema onda im je svejedno.
I tako ti ne platis poslednju ratu, oni ti uzmu depozit, ostavis prljavu kucu sa sve ekserima u zidovima a onda gazda od svojih para ocisti kucu i izgituje zidove? Australija je chudo. Ovde bi ti ispostavili rachun pa te terali na parnichni sud ako neces da platis. A ako "zaboravis" da odes na sud i izbegavas pozive agencije za uterivanje dugova, tih par stotina dolara ce ti izaci na nos kada sledeci put budes nesto bitnije kupovala na kredit (kola, kuca, itd).
Link to comment
I tako ti ne platis poslednju ratu, oni ti uzmu depozit, ostavis prljavu kucu sa sve ekserima u zidovima a onda gazda od svojih para ocisti kucu i izgituje zidove? Australija je chudo. Ovde bi ti ispostavili rachun pa te terali na parnichni sud ako neces da platis. A ako "zaboravis" da odes na sud i izbegavas pozive agencije za uterivanje dugova, tih par stotina dolara ce ti izaci na nos kada sledeci put budes nesto bitnije kupovala na kredit (kola, kuca, itd).
A' si shvatio ko da sam pricala korejski.Ja to ne radim da bih izbegla placanje onoga sto je obavezno vec da mi ne uzmu ono sto im ne pripada. Tudje meni ne treba.Kucu ocistim, tepihe operem. Kupatila su besprekorna, kuhinja i rerna takodje. Smatram da veoma dobro vodim racuna o kuci u kojoj zivim, a kakvih znam da ima stanara znam i to da su nasi stanodavci mogli samo da budu srecni da su bas nas imali kao podstanare.Prema tome, vlasnik nije u dilemi da li da me juri da operem tepih i da sklonim smece koje sam ostavila. Njegova dilema je da li da na svoj trosak nalicka kucu za sledeceg stanara (krecenje, sitne popravke - na pr roletne i ostali normalan wear & tear) ili da pokusa da ucari koju kintu od mene. Posto nema odakle da ucari logicno je da se pomiri sa time da je kuca njegova i da ono sto je wear & tear mora sam da placa.Ne znam kakvu predstavu ti o tom legalnom sistemu imas ali nije bas da tamo sedi jedan sa perikom i bas tebe ceka da dodjes da mu se pozalis. Ima red cekanja a ima i admin/or whatever fees koje daleko prelaze iznos koji bi vlasnik mogao od mene da ucari.Uostalom, na egzaktli istom principu radi i njihovo strpkanje bonda. Nije da bas to sme i ja bih trebao da pokrijem troskove, ali ako uzmem 100-200 dolara nece se gnjaviti da me ganja preko tribunala.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...