Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

On 30. 1. 2023. at 23:29, Indy said:

Ovo kao da je i odgovor nekima s ovog foruma... (nek se sami prepoznaju.)

 

Fino nam™ je odgovorio, samo mi nije jasno kako pogibija Artura u 2015. može da bude izgovor za Push the Sky Away (2013) :unsure:

 

Skeleton Tree (2016) i Ghosteen (2019) na istoj trajektoriji bih mu rado oprostio - tragedija, jebiga - ali ipak se dosta ranije izduvao. 

 

Abattoir Blues (2004) je praktično remek-delo za sve što je usledilo, mada su meni i Dig Lazarus Dig (2009) i oba Grindermana (2007, 2010) bili prilično dobri.

 

Link to comment
  • 2 months later...

Jbg možda je taj mladi demented Nick bio mnogo bolji.

 

Quote

While old Nick is happy to attend an event so pompous [the King's Coronation] he says while young Nick wouldn’t approve, he also wouldn’t understand. “The young Nick Cave was, in all due respect to the young Nick Cave, young, and like many young people, mostly demented, so I’m a little cautious around using him as a benchmark for what I should or should not do. He was cute though, I’ll give him that. Deranged, but cute”.

 

Bored Come On GIF

Link to comment
  • 1 month later...

Nick Cave and Debbie Harry Share New Cover of “On the Other Side”.

A recording of a song by the Gun Club’s Jeffrey Lee Pierce appears on the new covers collection The Task Has Overwhelmed Us.

  • +1 4
Link to comment
4 hours ago, klimt said:

Nick Cave and Debbie Harry Share New Cover of “On the Other Side”.

A recording of a song by the Gun Club’s Jeffrey Lee Pierce appears on the new covers collection The Task Has Overwhelmed Us.

Divno!

Edited by Ras
  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...

Nije samo Cave, ali ovde je dobro mesto: Mutiny in Heaven (2023)

 

mutiny.jpg

 

 

Film je bio u radovima godinama, ali je cela stvar stala posle bolesti i smrti Rowlanda S Howarda (2009). Onda su se tokom 2020. reaktivirali autori (pre svega Ian White, reditej, uz podršku Mick Harveyja; koproducent je Wim Wenders), te je sada premijerno pušten na Melbourne International Film Festival. Film je urađen iz perspektive članova benda, uz minimum eksternih komentara (bubnjar Phill Calvert je insistirao da u filmu komentare ne daje Henry Rollins, rečima "ako je on u filmu, ja sam out!":D) Takođe je film iz perspektive njihovog vremena (1977-1983, uključujući i Boys Next Door), tj koliko je to bilo moguće. U filmu ima dosta animacija, iskorišćene su baš dobro.

 

Ian White je objasnio da je imao uglavnom odrešene ruke u pogledu toga šta će biti u filmu, a članove banda je samo zanimala jedna stvar: da zvuk bude dobar! I bio je fenomenalan, oduvao nas je bas Tracy Pewa k'o nebesko vreme. Takođe su arhivski klipovi nastupa puštani gotovo u celosti, tako da je sama muzika (kao i nasilno-ekstatična atmosfera sa koncerta) dominirala.

 

Inače, postoje originalni 16mm filmski zapisi koji su svojevremeno trebali da budu dokumentarac o bendu. Međutim, ti su se filmovi "izgubili" - a možda ih neko ljubomorno čuva za sebe. Reditelj je insinuirao (možda u šali, možda i ne) da zna kod koga je to, ali ne može da nam kaže.

 

 

  • +1 5
Link to comment
4 hours ago, Indy said:

 

Inače, postoje originalni 16mm filmski zapisi koji su svojevremeno trebali da budu dokumentarac o bendu. Međutim, ti su se filmovi "izgubili" - a možda ih neko ljubomorno čuva za sebe. Reditelj je insinuirao (možda u šali, možda i ne) da zna kod koga je to, ali ne može da nam kaže.

 

 

Mogao je bar prvo slovo da napiše

Link to comment

Autor : Nik Kejv, Šon O'Hejgan
Izdavač : ARETE
VERA, NADA I KRVOPROLIĆE

https://www.knjizare-vulkan.rs/biografije-memoari-dnevnici-pisma/159622-vera-nada-i-krvoprolice

Kada sam pakovao knjige za odmor ubacio sam i ovu, i pomislio kako će verovatno ostati nepročitana jer sigurno nije za opuštanje i da se neću usuditi da je započnem. Međutim, juče ujutru, đavo me natera da je otvorim i pročitam u jednom dahu. Ostao sam u smeštaju i pridružio se familiji tek na večernjem kupanju.

Razgovori su počeli u avgustu 2020. godine. Nik je insistirao da govori samo o onome što ga trenutno muči i zanima. Smrt najstarijeg sina Džetroa desila se kada je knjiga završena. 

Kao što nam je svima jasno iz njegove muzike i interaktivnog bloga, Nikov pogled na svet se drastično promenio posle smrti sina Artura, i tu promenu želi da saopšti i putem ove knjige intervjua. Osvrće se i na gubitak majke i Anite, na posledice pandemije.

Dotiče se samo poslednjih albuma: Skeleton Tree, Ghosteen i Carnage. Interesantni su delovi u kojima govori o slikarstvu, The Red Hand Files, pravljenju keramičkih figura, Aniti... 

Dirljiva ispovest jednog ekstremno vrednog i kreativnog stvaraoca. 

 

Edit:

Zanimljiva je anegdota kada Voren i Nik puštaju Lu Ridu "White light, white heat" u izvođenju Ralfa Stenlija, pa se Lu rasplače.

Edited by klimt
  • Hvala 2
Link to comment

 

 

Ja sam bio na drugom od tri koncerta sa kojih je sačinjen taj album, ovo je video snimak mobilnim moje žene sa "Hand of God", prošao je pored nje sa suprotne strane od mene. 

 

Akustika je nakon renoviranja sale fenomenalna, baš me interesuje kako će na albumu da zvuči "Hollywood" koja je uživo bila da se smrzneš.

 

Share & Enjoy

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Gojko & Stojko said:

 

 

ovo je video snimak mobilnim moje žene sa "Hand of God"

Lol, bukvalno se preko vas prošetao! Al ćelavac iz publike što je dobio blagoslov:lolol:

 

blessing.jpg

Link to comment
13 minutes ago, Indy said:

Lol, bukvalno se preko vas prošetao! Al ćelavac iz publike što je dobio blagoslov:lolol:

 

blessing.jpg

Prošao je pored moje žene sa njene leve strane, ja sam bio sa desne. Kačio sam ja već fotke sa snimka na pripadajućoj temi ovde, kad sam pisao izveštaj s koncerta (ubeđen sam bio da si i ti pisao tamo ali tvoj izveštaj je ovde na prethodnoj strani) - doduše te fotke sa ženinog snimka sam stavio u spojler, pa možda čak iako si video post nisi primetio.

 

B82tZ95.jpg

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
fact checking
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...