Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

cao, indijana. video sam da nesto si tu, pa sam sad kao smislio ovo>

 

 

verovatno najlepsa izvedba ikada> augsburg '87. ima celi taj koncert objavljen na nekom disku, reizdanje, bonus ili sta vec.

 

 

 

Rowland S. Howard - Mandarin Club (June 18th, 2005)

 

ovo drugo je mozda i zanimljivije>

 

Setlist: Dead Radio Breakdown (and then...) Mother of Earth (The Gun Club cover) White Wedding (Billy Idol cover) Undone Shut Me Down Big Sleep (The Only Ones cover) Exit Everything * She Cried * Autoluminescent * Sleep Alone * *: performed w/ The Devastations Photos by Lauren Bamford

 

 

 

 

Edited by holden kolfild
yt.
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
Quote

Watch the first clip from 'This Much I Know To Be True' the new feature film directed by Andrew Dominik, featuring Nick Cave & Warren Ellis. The film captures their exceptional creative relationship as they bring to life songs from albums Ghosteen and Carnage, and will be released later this year.

 

THIS MUCH I KNOW TO BE TRUE - LAVENDER FIELDS CLIP

 

 

Link to comment
On 5.7.2021. at 20:09, Gojko & Stojko said:

Meni pre tako deluje White Elephant, i sa muzikom, i sa tekstom:

Bio nam neki ortak u gostima večeras, žena po običaju pušta Nik Kejva iz druge sobe, ovaj poslednji album, a zvučnici što sam uzeo po preseljenju samo na ovu stvar bruje i vrata se baš ozbiljno tresu i na malom intenzitetu zvuka. Rispekat za Kejva i Elisa.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

 

 

Your soul is my anchor, never asked to be freed
Well sleep now, sleep now, take as long as you need

'Cause I'm just waiting for you

To return...

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

indijana,

 

 

volis li me?

 

...

 

dragi indijana,

 

 

do kraja sveta.

Edited by holden kolfild
  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

indijana,

 

bio je u novom sadu.

nisam bio.

cujem da je bilo skupo pice, a kejv vrlo dobar do odlican.

da li kejv moze zvucati lose, indijana?

 

 

ja smatram da moze, a ti ces mi reci ne moze. jebiga, indijana, mozda cemo popit nekakvo pivo i maziti macke ili kerove.

indijana.

i dalje mislim si ti nik, a ja sejn.

 

 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Bio i ja. Ras sve reko, samo da dodam tri trivije:

1. Cave nažalost naučio da kaže hvala, pa je to ponovio jedno trijes puta.

2. Bina je zlokobno škripala na vetru...

3. Caveu kosa napred postala gušća. Koja li je tajna...

 

Bilo je to javljanje sa Dance Jarene, gde neki DJ Mochakk prži... jaja...

Link to comment

Bio i ja u prvom redu, fino smo se ispipali, skoro kao rod najrodjeniji.

 

Definitivno top 3 koncerta na kojima sam bio i daleko bolje nego Arena. Doduše ovaj novi materijal mi je ipak bolji od tadašnjeg Lazarusa a i sad sam bio dosta bolje pozicioniran pa je verovatno i do toga.

 

Ne znam šta bi još dodao osim ogromnog poštovanja zbog toga kako se poneo prema devojci u kolicima iz prvog reda.

 

Ko nije bio dosta je propustio + je na kraju pomenuo da će ovo biti jedan od zadnjih koncerata neko vreme.

 

P.s. slažem se da je Tupelo zvučao slabije nego na snimku ali mene ta stvar generalno ne radi toliko pa mi nije zasmetalo. 

IMG_20220709_184718_527.jpg

Edited by *edited by mod
  • +1 5
Link to comment
8 minutes ago, *edited by mod said:

Bio i ja u prvom redu, fino smo se ispipali, skoro kao rod najrodjeniji.

Po pozicije iz koje si slikao, bio sam možda par metara desno ukoso od tebe. Ne u prvom već u petom redu.

  • +1 1
Link to comment

 

Nisam ih nikad gledao tako da sam pod utiskom. Ova prateca ekipa je, ako ne najbolji onda jedan od najboljih temperamenata na mainu. Podjednako su odvlacili paznju, pogotovo sa kako je Ras primetio, dinamicnim udarima. Nije mi prijao prvi prelaz na 100% klavir, mislim da je to jedini fail u savrsenom proizvodu. Drugi piano su vec svi pevali. Kejv je bio blizu publike, sada sam malo gledao i vidim da je to standard, kao i cela predstava, ali zeru je bio bolji i prisniji. Kul mi da je ono pevac tribute benda, lik sto je pevao sa njim, da nije da se onako random peva kad te podignu, ha

Ono sto treba reci, idemo polako svi u dinosaruse, i to je ok, vidim da se prica o uticaju dance arene, mislim da je on to usput hteo da kaze ovo sto bih ja da istaknem, da je car go, ponistili su ostatak muzike iako sve ima svoje vreme i svoju publiku i treba razumeti i sl....jednostavno radi se o dva sveta, ne o dve muzike, plus je toliko jasno da neko klepa pare pa dovode najbolje ovo najbolje ono od cega ne mozes skopiti jednog clana bad seeds benda. Prosle i pretprosle godine su u Madjarsku dovodili 21 pilots, gorillaz i sl..znaci to su bendovi koji su dovoljno veliki da prave festival a dovoljno "mali" da ne traze da su solo. Mora se biti prisutan, pa se primeti, nisam nesto ogorcen sto sam mator, samo konstatujem da smo u stvari imali malo vise srece sa nasim momentom u vremenu. Ponekad neko kaze komsiji da utisa tuptup, mislim da je to rekao, bez ljutnje, jer zna da ima puno bina. Mozda je i bio besan, znace ovi iz prvih redova.

Nije prodidzi guzva al je bilo sasvim solidno do kraja. Meni je u tri nastupa ever. 

Ko je novi clan benda...

Posto ne znam ni stare al svima sam pojedinacno odusevljen. Ne postoji nosac zvuka il prenos podataka koji moze da zameni ovaj lajv nastup, tako je kod svakog velikog koncerta, uzalud lupas po jutjubu..prica je zavrsena.

Edited by villiem
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...