Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

001.jpgth_023.jpg th_028.jpgMali grad u sred nicega. Generacija klinaca odrasla na stripovima. Generacija roditelja koja ih ne razume i proglasava za zlo (stripove, ne klince). Zavrsena prica od osam brojeva. Anarhisticka atmosfera. Solidni dijalozi. Odlican crtez.MouseGuard01-01.jpgth_blz11.jpgth_blz13.jpgA ovo je vec pravi naslednik indie klasika, Bonea, s tim sto je ovo vise usmereno na klince. Zanimljiv format, sto mi je otezalo citanje skenova i stalno me podsecalo na decju slikovnicu. Ovde je font je cudan, dosta stamparskih gresaka i generalno lose izgleda. Ako bih morao da opisem strip u jednoj reci, rekao bih "slatko". Mislim, misevi koji vode svoje male ratove...LouisAmStrandReprodukt001.jpgth_LouisAmStrandReprodukt033.jpg th_LouisAmStrandReprodukt034.jpgSecate se Guya Delislea, spomenuo sam ga pre par stranica preko njegove graficke novele Pyongyang? Nacuo sam da mu je to jedini strip preveden na engleski, ali nisam znao da je napravio i strip u kojem uopste i nema reci! To nije nista novo za novinski strip, recimo, ali ovde pricamo o punokrvnoj grafickoj noveli od nekih 50-ak strana. Utisak je inace dobar, strip je krajnje simpatican. Ima Delisle taj svoj stil koji je tesko ne zavoleti. :)
Mouse Guard je apsolutno najbolji (makar sada dok sedim i pisem ovo) strip u prosloj godini. Upravo sam pazario i Winter 1152 koji je po meni i bolji i zreliji (i naracija i crtez kao deo narativne celine) od Fall 1152. Jednostavna a efektna premisa (antropomorfni srednjevekovni misevi koje sve zeli da pojede), epski (citaj taman koliko treba) pojednostavljena karakterizacija, tolkinovski osecaj za prirodu (i neprijatelj i nesto velicanstveno)... Ma na neki nacin pravi bildungsroman. Nesto sto bih dao klincu (da ga imam) odmah da cita. Ko jebe Scott Pilgrima dajte nam jos miseva s macevima!
Link to comment
Liga 2 je odlican strip, mada malo slabiji od prvog. Ima nekoliko "too out there" delova za moj ukus, ali kao celina radi posao. Crna ovca familije bi bio The Black Dossier.
Na torrentima se moze naci i Liga 3 odnosno prva sveska Lige 3 (Century se zove ceo serijal ove poslednje Lige) pod nazivom 1910. Citao i meni je jako dobro. Promena izdavaca (od Wildstorma do Top Shelfa) je izgleda godila divljaku iz Northamptona a O'Neill nikad bolji. Prepev Opere za tri grosa. Preporucujem.
Link to comment
Ko jebe Scott Pilgrima dajte nam jos miseva s macevima!
Jebes Scotta Pilgrima? Pa necemo tako, prijatelju! Sta je sledece, jebes Sandmana? <_<
Na torrentima se moze naci i Liga 3 odnosno prva sveska Lige 3 (Century se zove ceo serijal ove poslednje Lige) pod nazivom 1910. Citao i meni je jako dobro. Promena izdavaca (od Wildstorma do Top Shelfa) je izgleda godila divljaku iz Northamptona a O'Neill nikad bolji. Prepev Opere za tri grosa. Preporucujem.
Hvala na informaciji. :)
Link to comment
Jebes Scotta Pilgrima? Pa necemo tako, prijatelju! Sta je sledece, jebes Sandmana? <_< Hvala na informaciji. :)
Sladji je Scott :)Ma nemoj me shvatati preozbiljno. Scott je odlican strip. Samo Mouse Guard mi je skroz na skroz ispritiskao dugmice. To i Wednesday Comics (da budem precizniji Paul Popeov Adam Strange i Gibbonsov i Sookov Kamandi). Do sada sam s neta posrkao prvih 8 brojeva a posle kao da niko ne skenira :cry: Kad smo vec kod pazara takodje sam se ovajdio za Final Crisis HC. Geek u meni se raduje. Totalno ludilo Rushkoff srece Bahtina i zajedno idu na gajbu kod Jacka Kirbya da se rade psihodelicima.BTW, nikada nisam puno mario za Sandmana. Nekako ta etiketa 'prvi strip za intelektualce' me je uvek sprecavala da uzivam u istom. Necu da budem intelektualac, ja bi da kresnem Catwoman...Ovo se bas i ne rimuje :blush:
Link to comment
Ko jebe Scott Pilgrima dajte nam jos miseva s macevima!
za takve reci se na ovom ptfu dobija 10 posto.
Necu da budem intelektualac, ja bi da kresnem Catwoman...
ali te je ovo izvuklo. sad pazi kako dalje.np moram od kuce, odavde ne mogu da kacim slike.
Link to comment
bone.jpgth_Bone_1_Out_From_Boneville_056.jpg th_Bone_9_Crown_Of_Horns_038.jpg...i to ovo Scholasticovo reizdanje u boji. Kao sto sam i ocekivao, strip je time dobio na 1 dubini, tako da bih onima koji nisu citali preporucio ovo izdanje iznad crno-belog. Sto se samog stripa tice, tu nema potrebe trositi reci. Lord of the Rings meets Pogo, jedan od pet stripova koje bi svako, ali bukvalno svako morao da procita. Jeff Smith je potpuni car. :Hail:frankie.jpgth_My_Faith_in_Frankie_01_p03.jpg th_My_Faith_in_Frankie_01_p07.jpgPominjalo se vec ranije na topicu, ali me je urodjeni animozitet prema Careyu odbijao od citanja. Ispalo je da sam pogresio i da je ovo manje-vise njegov jedini strip koji sam nasao zabavnim, za sta je doduse uglavnom zasluzan crtez. Hempelov crtez mi je u Sandmanu bio solidan, mada ne narocito breathtaking, ali je ovde nekako... sladji? :wub: Nemam pojma, jednostavno mi deluje prijemcivije. hellboy.jpgth_Hellboy-SeedofDestructionTPB-010.jpg th_Hellboy-TheChainedCoffinandOthersTP.jpgCar #2, Mike Mignola. Paklenka™ sam vise puta citao na preskoke, sta mi je vec padalo pod ruku. Sad sam uzeo da citam po trejdovima (uzgred, hronoloski redosled citanja je krajnje zajeban, ali neophodan za potpuno shvatanje stripa) i utisak je odlican. Ima Hellboy taj neki artisticki prizvuk koji u kombinaciji sa mlacenjem baba Jagi, duhova, macaka, vukodlaka i ostalih djavolovih poslanika uspeva da bude odlicna zabava.
Link to comment
bone.jpgth_Bone_1_Out_From_Boneville_056.jpg th_Bone_9_Crown_Of_Horns_038.jpg...i to ovo Scholasticovo reizdanje u boji. Kao sto sam i ocekivao, strip je time dobio na 1 dubini, tako da bih onima koji nisu citali preporucio ovo izdanje iznad crno-belog. Sto se samog stripa tice, tu nema potrebe trositi reci. Lord of the Rings meets Pogo, jedan od pet stripova koje bi svako, ali bukvalno svako morao da procita. Jeff Smith je potpuni car. :Hail:frankie.jpgth_My_Faith_in_Frankie_01_p03.jpg th_My_Faith_in_Frankie_01_p07.jpgPominjalo se vec ranije na topicu, ali me je urodjeni animozitet prema Careyu odbijao od citanja. Ispalo je da sam pogresio i da je ovo manje-vise njegov jedini strip koji sam nasao zabavnim, za sta je doduse uglavnom zasluzan crtez. Hempelov crtez mi je u Sandmanu bio solidan, mada ne narocito breathtaking, ali je ovde nekako... sladji? :wub: Nemam pojma, jednostavno mi deluje prijemcivije. hellboy.jpgth_Hellboy-SeedofDestructionTPB-010.jpg th_Hellboy-TheChainedCoffinandOthersTP.jpgCar #2, Mike Mignola. Paklenka™ sam vise puta citao na preskoke, sta mi je vec padalo pod ruku. Sad sam uzeo da citam po trejdovima (uzgred, hronoloski redosled citanja je krajnje zajeban, ali neophodan za potpuno shvatanje stripa) i utisak je odlican. Ima Hellboy taj neki artisticki prizvuk koji u kombinaciji sa mlacenjem baba Jagi, duhova, macaka, vukodlaka i ostalih djavolovih poslanika uspeva da bude odlicna zabava.
Bone je fenomenalan! Kako formalno tako i na nivou 'narativa'. Zbog Bone-a sam poceo ponovo da iscitavam Carl Barksa i njegove price iz Patkovgrada. Za sve ljubitelje Jeff Smith-a preporucujem njegov 'dzeziranje' na zadatu temu Kapetana Marvela u Shazam! The Monster Society of Evil. Cak i ako neko nije upucen u DC mitologiju ova stand-alone serija je divna setnja izmedju nostalgije zlatnog doba stripa i utopije odnosno onoga sta strip kao medij moze biti.jeffsmith1.gifPS. Mislim da sam se razotkrio kao fan idiosinkraticne epske fantastike na ovom topicu.
Link to comment

E ljudi, izaso novi Marti! Nista vise ne kapiram, uopste ne mogu da pohvatam kad im sta izlazi. Nemam, naravno, nista protiv da Marti izlazi brze od jednom u dva meseca. :)Elem, Uzas Kejp Roka pise: Vietti, crtaju:Bagnoli-Gradin. Crtez na prvi pogled nije los, malo grub i ostar, ali ok. Blago kapetana Kida za dva meseca na kioscima, sta god to znacilo.

Link to comment
E ljudi, izaso novi Marti! Nista vise ne kapiram, uopste ne mogu da pohvatam kad im sta izlazi. Nemam, naravno, nista protiv da Marti izlazi brze od jednom u dva meseca. :)
E tako je i meni isto bilo...pa sam lepo uneo sve u Google Calendar...i sad mi samo stizu obavestenja kad sta da trazim :)
Link to comment
E tako je i meni isto bilo...pa sam lepo uneo sve u Google Calendar...i sad mi samo stizu obavestenja kad sta da trazim :)
Ovde je problem u tome sto se ne zna kad sta tacno izlazi (odn. za Martija se ne zna tacan datum, ostalo ne pratim), pa ne bih imao sta da unesem u kalendar. Slucajno sam na www.stripovi.com video da je izasao novi broj, i danas pogledam po gradu i nadjem. A po mojoj racunici trebao je da se pojavi tek na kraju oktobra (odn. trebao bi pocetkom novembra, ali su i to pomerili). Ma, ok, snacicemo se. Bitno da izlazi. :) Kao sto rekoh, ne bih imao nista protiv da ubrzaju sa Martijem, da bi sto pre stigli italijane (koliko je to moguce).
Link to comment
E ljudi, izaso novi Marti! Nista vise ne kapiram, uopste ne mogu da pohvatam kad im sta izlazi.
Pijes ti, a? ;)
Nemam, naravno, nista protiv da Marti izlazi brze od jednom u dva meseca. :)
Nemam ni ja, ali nece angry.gif
Elem, Uzas Kejp Roka pise: Vietti, crtaju:Bagnoli-Gradin. Crtez na prvi pogled nije los, malo grub i ostar, ali ok.
Pijes, Bogami... :P
Blago kapetana Kida za dva meseca na kioscima, sta god to znacilo.
Znaci:a) da se manes alkohola, vidis da ti skodib) da izlazi za dva meseca cool.gif
Ovde je problem u tome sto se ne zna kad sta tacno izlazi (odn. za Martija se ne zna tacan datum, ostalo ne pratim), pa ne bih imao sta da unesem u kalendar. Slucajno sam na www.stripovi.com video da je izasao novi broj, i danas pogledam po gradu i nadjem. A po mojoj racunici trebao je da se pojavi tek na kraju oktobra (odn. trebao bi pocetkom novembra, ali su i to pomerili). Ma, ok, snacicemo se. Bitno da izlazi. :) Kao sto rekoh, ne bih imao nista protiv da ubrzaju sa Martijem, da bi sto pre stigli italijane (koliko je to moguce).
Marti izlazi svakog osmog cetvrtka. Markiraj ih lepo u kalendar za 2009/10 (al' obavezno pre unosenja stomaklije u sistem) i miran si. Tim tempom VC svake 2 godine smanjuje zaostatak za Italijanima za po 2 meseca (tj. za po jedan broj). Malo li je? <_<
Epizoda je meh. Klise do klisea, sve nekako too easy i too convenient. Po Njujorkeru, sledeca konacno treba malo da podigne nivo. :)
Cuti, trebao si da vidis onu epizodu na koju se Vijeti poziva... Horor. A jos nije bilo Gradina sa kompjuterskim ublazavanjem Henrijevog (Banjolijevog) skrabanisanja.E, da, Blago kapetana Kida, pocetak boljeg Martija... Tandem Kasteli&Alesandrini u starom sjaju. Bice cela 2010 kvalitetna sto se Martija tice. Dobra berba.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...