Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Ko je bitniji za strip, crtaci ili pisci?
pitanje je malo ,sophomoricpostoje i autori , recimo drooker ili shaun tan sa takvim narativnim flow, a gn bez reci, a opet dva osebujna razlicita autora.drookerovi covers za newyorker su fantasticni.kurdi, procita li ti spain rodriguezov nightmare alley? cekam sternkov red tide, mora da si ga citao s obzirom na chandlera? nego kada ces da predjes sa flesh-in-the-pan na ove moje, hipstere?
Link to comment

Ево га, Марти Мистерија по трећи пут међу Србима. Следеће недеље ММ#1 Судбина Атлантиде :wub:mmis1bl1.jpgДизајн је :yucky: Да само знам који ли то неписмењаци раде... angry.gif

Link to comment

Upravo kupio i otpakovao Martija! ^_^ Fin osecaj!Naslovna strana izgleda jos gore uzivo, a tek naslovna strana za sledeci broj (koji izlazi 6. novembra, epizoda: Povratak u Nedodjiju). Ali, unutra je sve standardno. Pre same epizode, na jednoj strani, napisano je nesto o Martiju Misteriji. Na kraju ima najava za Zagora i Tex-a.Jedva cekam da pocnem. :)

Link to comment

Posle toliko godina Tex u nasim rukama.I ako je radnja predvidljiva uzivao sam u svakoj strani.Crtez kakav ne mozemo videti u jebenom Zagoru.Iskreno se nadam da ce se novi klinci primiti na Texa vise nego na Zagora.Dosadilo mi je da gledam kako to djubre od stripa ima po sto izdanja.

Link to comment

Pre neki dan dobio sam na poklon novog Texa, epizoda "Mefisto". Poslednji put sam ga citao negde 81. Prelistao sam prvih par strana i crtez je odlican. Tako da cu danas konacno da prucim gradivo do kraja.

Link to comment

Kad ste vec kod Veselog cetvrtka ajd da pitam nesta insajdere. Koliko su, trenutno, isplatljiva izdanja? Da se razumemo apsolutno podrzavam to sto rade jer je ocigledno da je ovo prvi put posle dugo godina da neko ozbiljnije pokusava da vrati stripove na trafike. Ipak neke stvari mi nisu jasne. Veseli cetvrtak trenutno ima sest izdanja mesecno i najavljuje i pokretanje novih. Koliko mogu da vidim tiraz je ili 10 000 ili preko. Ova cifra zaista za Srbiju deluje potpuno inpresivno. Od svih izdanja, koliko cujem od prijatelja, najveci tiraz ima Zagor oko 15 000 (to je jedini strip koji ne kupujem). To mi je potpuno nelogicno jer mi se cini da je upravo njega najvise pregazilo vreme. Nekako mi se cini da danasnji klinci nece uspeti da se navuku preko njega na stripove. Ono sto pozdravljam je odlican izbor kod Mister Noa i Marti Misterije za prve epizode. Mister No upoznaje svog caleta a sa druge strane kod Marti Misterije startuje se sa ljudima u crnom.

Link to comment
Kad ste vec kod Veselog cetvrtka ajd da pitam nesta insajdere. Koliko su, trenutno, isplatljiva izdanja? Da se razumemo apsolutno podrzavam to sto rade jer je ocigledno da je ovo prvi put posle dugo godina da neko ozbiljnije pokusava da vrati stripove na trafike. Ipak neke stvari mi nisu jasne. Veseli cetvrtak trenutno ima sest izdanja mesecno i najavljuje i pokretanje novih. Koliko mogu da vidim tiraz je ili 10 000 ili preko. Ova cifra zaista za Srbiju deluje potpuno inpresivno. Od svih izdanja, koliko cujem od prijatelja, najveci tiraz ima Zagor oko 15 000 (to je jedini strip koji ne kupujem). To mi je potpuno nelogicno jer mi se cini da je upravo njega najvise pregazilo vreme. Nekako mi se cini da danasnji klinci nece uspeti da se navuku preko njega na stripove. Ono sto pozdravljam je odlican izbor kod Mister Noa i Marti Misterije za prve epizode. Mister No upoznaje svog caleta a sa druge strane kod Marti Misterije startuje se sa ljudima u crnom.
Samim tim sto sire ponudu znaci da im prodaja ide odlicno :) ... Inace, i meni je Zagor potpuno necitljiv u odnosu na druge junake ali iz nekog cudnog razloga je i dalje najpopularniji, kod klinaca naravno, sto pokazuje i tiraz... Ali zato thumbs up za Mister Noa, Martija, Dylana i starog dobrog Texa...
Link to comment
Pre neki dan dobio sam na poklon novog Texa, epizoda "Mefisto". Poslednji put sam ga citao negde 81. Prelistao sam prvih par strana i crtez je odlican. Tako da cu danas konacno da prucim gradivo do kraja.
Da, Villa je trenutno najcenjeniji crtac kod Bonellija, sto se i da videti na fenomenalnim Texovim naslovnicama... Edited by Sundance Kid
Link to comment

Tiraz su dizali za gotovo sve junake.Ide im vise nego dobro.Ali kako uvode nove junake za neke stare ce sigurno pasti tiraz.Evo recimo ja sam kupovao Mister Noa ali kad je krenuo Tex moracu da zrtvujem "tadicolikog" pilota.15 000 i nije toliko impresivna cifra za Srbiju.Dnevnik je isao i do 100 000

Link to comment
Pre neki dan dobio sam na poklon novog Texa, epizoda "Mefisto". Poslednji put sam ga citao negde 81. Prelistao sam prvih par strana i crtez je odlican. Tako da cu danas konacno da prucim gradivo do kraja.
U bre pa ti si mator :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...