Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

On 20.3.2021. at 1:56, villiem said:

 

Cek, da te pitam, nisam primetio ovaj topik pa nisam ni citao..jel mislis da ce opadati cena, sa nama, kako starimo. Ja sam isto flipnuo i stripove i albume, imam bogaoca, sad kontam da mi ne propadne

Video sam skoro da lms4 ide do 100k, bio je oko 40 do pre neke godine, isto, idu polako i glanceri na limundo do 20/30 plus zs13 do 100. Minhen je do 20 al preko ide do 400e. Cekam da dodje maximum pa da probam Mexico70 da zamenim za neku kolicinu. Radio sam ulaznice, manchester, skoro da dodjem do programa tu neki lik kod Londona, uzeo za 200 din na nbg, pa skontao cenu, jbg internet

Nemam krs, to sam obavio kada san pokrivao troskove, sad sam cist profit, uglavnom srednja klasa al opet mi zao...Samo kada vidim cene, sta ces

AF mi je glancer, nemam sve naravno i zadnji deo zs

Koliko god sam nabavio znas sta mi je najdraze...tex viler sto je moj 

Znaci, ako pratis, kako ti izgleda kretanje cena ?

 

 

Bio sam bananiran :(

 

Malo ti je konfuzan post, pokušavam da protumačim u kom selu si šta mislio :D

 

Kakvo opadanje, nema šanse, može sve samo na gore. Za AF mogu da pričam, ZS i LMS ne pratim toliko, 13 nasilje u darkwoodu ide i preko 1000e, a ti manji i ređi brojevi uvek po par stotina e, u zavisnosti od stanja. Ono što mene fascinira je i da brojevi koji nisu toliko mali na 200, 300 i sl idu na po par desetina eura a nekad pređu i 100.

Dosta toga se vrti po aukcijama i tu bukvalno sve zavisi od potražnje tj kakva se ekipa skupi oko nekog artikla. Ako su lovatori a takvih je na AF "sceni" sad nekoliko, piši propalo na sve što ti treba ili se moli da su oni namireni. A opet, na kupindu i KP nije takva ponuda i jbg, onda problemi naći i kupiti nešto...


 

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

Bio sam bananiran :(

 

Malo ti je konfuzan post, pokušavam da protumačim u kom selu si šta mislio :D

 

Kakvo opadanje, nema šanse, može sve samo na gore. Za AF mogu da pričam, ZS i LMS ne pratim toliko, 13 nasilje u darkwoodu ide i preko 1000e, a ti manji i ređi brojevi uvek po par stotina e, u zavisnosti od stanja. Ono što mene fascinira je i da brojevi koji nisu toliko mali na 200, 300 i sl idu na po par desetina eura a nekad pređu i 100.

Dosta toga se vrti po aukcijama i tu bukvalno sve zavisi od potražnje tj kakva se ekipa skupi oko nekog artikla. Ako su lovatori a takvih je na AF "sceni" sad nekoliko, piši propalo na sve što ti treba ili se moli da su oni namireni. A opet, na kupindu i KP nije takva ponuda i jbg, onda problemi naći i kupiti nešto...


 

 

Video sam da si banovan, po reakciji dole :D

Malo sam nabacao sve sto sam radio, to mi je bio hobi do pre par godina pa kada sam video tvoj post sve mi se vratilo u momentu. Nisu stripovi samo, generalno kolekcionarstvo - knjige( to mi je inace puna kuca al neprofitne), stripovi, ulaznice, albumi i sl.. Pauzirao sam jer radim nesto drugo al nameravam da se vratim, fali putovanje, rano ustajanje, buvljaci i ljudi po gradovima

Sto se tice cena, skontao sam da sve to vredi jos uvek, samo se ponekad zamislim da klinci sto dolaze nit citaju, nit im znaci, pa kad mi izumremo nece bit trzista. AF sam dosta preprodavao al mi nesto mala cena i sada, na limundu bar. Ovo sa ZS nije normalno, imao sam moguce kupovine pre par godina za par stotina pa nisam reagovao, tada sam i prekinuo, i vidim da je doslo do 1000+

Najvecu lovu sam uzeo na ulaznicama, ta Zvezda - Manchester ulaznica, to znas verovatno, je iz 1958 - isto oko 1000 bilo do pre par godina, to sam prodao i zao mi je...Ako se preracunam ipak sam vecinu stvari zadrzao

Edited by villiem
Link to comment

Ako budeš prodavao AF javi se. Plaćam manje od tog sa limunda, da znaš :D


Edit: on topic, da, zapratio sam par facebook stranica, ooogromna većina aktivnih je tamo sredovečnih i starijih ljudi i prate to sve iz nostalgije, i iz ljubavi naravno, to se vidi jasno kao dan i sa novim generacijama opašće masovnost ljudi koji to cene na pravi način, ali mislim da to neće uticati na pad cena koliko proteklo vreme na rast. 

Edited by Mil@n
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Da li se mozda neko seca u kojoj epizodi AF su dva prodavca u radnji, mislim za odela. I jedan se smeje na svaku recenicu, a ovaj drugi ne. Nakon toga taj drugi sam sebe zagolica perom, pa pocne i on da se smeje :D

 

Nesto mi je u glavi da je to epizoda u kojoj Broj 1 kockom odredjuje 2 agenta koji ce da ucestvuju u zadatku, i ispadaju Sir Oliver i Debeli Sef. Pa Sef ide u radnju da kupi pristojnu odecu, i tamo nalece na ova 2 kretena. A mozda sam i pomesao pa nije ta epizoda...

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 9.4.2021. at 18:11, Indy said:

Stiglo brzo, u tvrdom povezu, iz bookdepository UK... crno - belo ftw:)

 

U vezi ovog iznad (fali slika) - kad se omatori pa ne znas da to nesto vec imas... tako u spremanju pronadjoh na policama isti* taj strip, i jos jedan iz Corto serijala, i to kupljen bas u Veneciji... d-oh!

 

*Nije isto izdanje i sto je zanimljivo pojedini (retki) kadrovi su tu i tamo razliciti (a oba su c/b, na italijanskom.)

 

Spoiler

20210601-002323.jpg

 

  • +1 1
Link to comment

ćao ljubitelji Alana Forda i ostalih stripova, treba mi mala pomoć.

 

pravim neku igru na temu Alana Forda i zainatio sam se da nađem sliku Bob Rokove braće Tima, Toma i Tumba.

ali, u glavi imam sliku koju sam siguran da sam nekad video i koju sada ne uspevam da iskopam - kada su sva trojica na biciklu.

pretrčao sam nekih 200 elektronskih brojeva do sada :D i ništa :sad:

a bio sam ubeđen da je čak i naslovna za neku epizodu.

ako neko može da pomogne bio bih puno puno zahvalan.

Link to comment

možda nisam bio jasan.

tražim vrlo konkretnu sličicu, kad su sva trojica na bicikli.

mislim da je to negde kasnije, nakon što ih Cezar priključi podružnici u Los Anđelesu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...