Jump to content
IGNORED

Large Hadron Collider


Schmeling

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 344
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mei

    77

  • Indy

    26

  • Schmeling

    23

  • Jolly Roger

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

za 7.5 sati ćemo čuti izvaštaj iz LHC-a, tračevi su da za sada nema otkrića tj. dovljno proizvoda reakcija koje mogu da budu signal raspada higs bozona, samo nagoveštaja. tj. produkti reakcije u tim količinama za sada mogu da se objasne i raspadom standardnih čestica, ali i raspadom higsa. evo nekoliko sličica kandidata koje mogu da potiču od raspada higsa, a i ne moraju:CMS eventsa ovaj kratki video su danas postavili na cernovom serveru - animacija higsovog mehanizma:plavi higslink za webcast

Edited by mei
link za webcast
Link to comment

da to je to :). tracevi su bili tacni, cak i za masu, nagovestaj na 124 kod CMS-a i 125 GeV kod ATLAS eksperimenta, sa statistickom znacajsnoscu od 2-3 sigma :D.evo zvanicnog izvestaja iz cerna od pre 10 minuta:Higgs 2011dakle, cekamo 2012. da vidimo da li ce ovi nagovestaju da nestanu ili ce Higgs biti definitivno otkriven.

Link to comment
Prvo postave teoriju pa je onda dokazuju. Kakav idiotizam. Isto kao i "veliki prasak". Nesto je eksplodiralo iz nicega. Divota jedna. A vrhunac gluposti je da ne postoji nista brze od svetlosti. Mi ne mozemo da napravimo svemirski brod koji bi isao pola od te brzine ali znamo da u svemiru nista ne moze da ide brze od svetlosti. I sad se naucnici igraju da nadju nekakav bozon, koji je izmislio neki Higs ali ga nikad nije dokazao. Savrsena glupost.
:lol: Inače, mnogo se nerviram što ništa ne kapiram frku oko Higsovog bozona. <_<
Link to comment

Čitam ja sve što mi padne pod ruku na tu temu, guglujem higs for dummies, džaba.Mnogo me raduje što vidim hrpu naučnika ustreptelih i uzbuđenih ko mala deca, apsolutno verujem da se radi o ogromnom koraku u nauci, ali... negde se zabagujem kod "on atomu daje masu". Pa kako nešto može da postoji bez da ima masu, a onda dođe Higs i da mu je? Da ne idem u delikatnije nivoe moje gluposti. Znam da nismo svi stvoreni da kapiramo visoku fiziku, al baš pizdim što ovo ne razumem ni na najuopštenijem nivou.

Link to comment

meni su to objasnili kao 'cestica sile gravitacije'. kao sto je foton cestica svetlosti. razumela sam otprilike toliko da mogu da ponovim.inace, neki tip je ovde imao predavanje sa pompeznim nazivom, nesto tipa 'zasto je teorija iza postojanja higsovog bozona pogersna'. prosle nedelje. medjutim tajming mu je bio malo nesrecan, tako da je izlaganje poceo sa: heh, hteo sam da obrazlozim zasto higsov bozon nece biti nadjen, ali u medjuvremenu sam pricao sa nekim iz cerna, i, ovaj, hm, izgleda da su ga nasli, blush, jebiga.

Link to comment
meni su to objasnili kao 'cestica sile gravitacije'. kao sto je foton cestica svetlosti. razumela sam otprilike toliko da mogu da ponovim.inace, neki tip je ovde imao predavanje sa pompeznim nazivom, nesto tipa 'zasto je teorija iza postojanja higsovog bozona pogersna'. prosle nedelje. medjutim tajming mu je bio malo nesrecan, tako da je izlaganje poceo sa: heh, hteo sam da obrazlozim zasto higsov bozon nece biti nadjen, ali u medjuvremenu sam pricao sa nekim iz cerna, i, ovaj, hm, izgleda da su ga nasli, blush, jebiga.
:D meni super sto nije odusto
Link to comment
"The discovery of the Higgs boson led to limitless power, the elimination of poverty and Kit-Kats for everyone." :D
jbg, izostavio si najvažnije
It is a communist chocolate hellhole and I'm here to stop it ever happening.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...