Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Неги да ли се неко од ових старији сјећа једне рибље паштете. Хрватска је то производила, конзерва је била упакована у плави мали картончић. Ја сломи себе и остале у Хрватској да се сјете тога. Обио сам малтене све самопослуге тамо, нигдје не могу да нађем. Увјек сам такође волио Ева туњ са поврћем, али данашња није ни налик на ону прије.

Edited by Simon
Link to comment

Sećam se i ja, i od tada mrzim kandiranu pomorandžu

A ledolina je bila poznata po onom sirupu od višnje preko, evo i sad se sećam tog ukusa

Pa da, taj sirup je imao poseban ukus, i ja ga se secam, dominirao je celim proizvodom.
Link to comment

obicno kupim neki mladi sir tipa cottage ili neki neutralniji (rikota ili slicno) i pavlaku (sour cream) pa mesam. cottage je najbolji od ovih koje sam probao, cini mi se zbog zrnaste strukture. lici al i dalje fali nesto. 

Link to comment

pa skuvash rezance u slatkom mleku. polako. to ti je za kad si tuzna.

 

najlepshe je da su domaci, sjajima, ali mogu i ovi durumi. i to dugachki rezanci, shto tanji. srche se vruce :)

 

meni je ovo za kad sam srecna, jer kad sam tuzna ne jedem :D

 

mislim da tu moze da se umesa i mlevenog maka! ovo sto kaze nisamja da ima u restoranu s orasima. raspitala sam se i kod mojih da l su culi i svi su u fazonu da je to nesto najlepse na svetu i potanko su mi objasnili sta i kako. ja nikad u zivotu do juce nisam cula za rezance u slatkom mleku. otkrila si mi novi svet. fala. 

Link to comment

obicno kupim neki mladi sir tipa cottage ili neki neutralniji (rikota ili slicno) i pavlaku (sour cream) pa mesam. cottage je najbolji od ovih koje sam probao, cini mi se zbog zrnaste strukture. lici al i dalje fali nesto.

Meni je najpriblizniji pokusaj za sir Imlekov sitni sir sa malo jogurta. A za vrhnje grcki jogurt sa 10% masti i malo kiselog mlijeka. Ali i dalje jako daleko od originala.

Link to comment

Piroške iz Atine, mmm mljac.

Odlasci u centar grada bez njih nemaju više smisao :(

E, da... 

Ja sam ovde pronasao neke ruse sto imaju razne piroshke al' su sve, naravno, ruske - nije to taj ukus iz Atine... :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...