Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

kad smo vec kod mleka, u kroejsi sam videla mlekomate, automate za mleko. postavi se u zgradu ko bankomat, i dodjes, ubacis kintu, postavis bocu i istoci ti kolko si platio u bocu koju si doneo. oni su vlasnistvo poljoprivrednog gazdinstva koje donosi mleko, dakle znas cijih krava mleko pijes, jeftinije je, postuju se higijenski standardi a ne ko kad seljanka donese sveze mleko od krave u flasi s koje je do pola oguljena etiketa, pa moram da ubedjujem sebe da je unutar flase mnogo cistije. bilo bi super kad bi kod nas makar na pijaci stajli mlekomati, ne mora nuzno u bloku :) 

 

http://www.mljekomati.com/mljekomat.php

 

uh, ovo mi je super poslovna ideja. odoh u zadrugu da direktno organizujem seljake. jebes hladnjace i maline :D 

Link to comment

Mi smo imali ono sa pištaljkom, sve i da hoćeš da zaboraviš, ne možeš od buke.

sa duplim dnom, na paru :)

 

 

@darling. mlekomat je kul. ja bih zivela pored :D

Edited by gospa buba
Link to comment

Mi kad nemamo love za rucak nadrobimo starog leba I okrajaka u mleko, osolimo I bude superiska, dezertiramo isto to Al osecerimo

kodbabe je brate moj hleb udrobljen u belu kafu bio standardni doruchak  mislim vekovima -_-

 

to sad kad su mi rekli iju dacesh decama kafu :o :lolol:

 

 

odlichan doruchak. mi nismo solili. samo shecer ko oce. sad kad se vec setim, i lebac je tad bio shtogod, e ne ko ove dlake sad <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

kodbabe je brate moj hleb udrobljen u belu kafu bio standardni doruchak  mislim vekovima -_-

 

to sad kad su mi rekli iju dacesh decama kafu :o :lolol:

 

 

odlichan doruchak. mi nismo solili. samo shecer ko oce. sad kad se vec setim, i lebac je tad bio shtogod, e ne ko ove dlake sad <_<

 

kud me podsećaš :puke:

i danas vučem posledice te tiranije

Link to comment

kodbabe je brate moj hleb udrobljen u belu kafu bio standardni doruchak  mislim vekovima -_-

 

 

kod mojih je to bio praznicni dorucak :D

 

 

bljak kombinacija je espreso i mleko iz krave, jos ako zaostane kajmakica. fjuzn  :fantom:

Link to comment

jel vam nostalgibilno ono umakanje mladog luka u so, ili se to i dalje radi?

Što nostalgibilno to i dan danas radim. Kad krene da stiže mlad luka pojedem sve pre ručka posle zagađujem okolinu žena oće da me ubije.

Link to comment

kodbabe je brate moj hleb udrobljen u belu kafu bio standardni doruchak  mislim vekovima -_-

 

to sad kad su mi rekli iju dacesh decama kafu :o :lolol:

 

 

odlichan doruchak. mi nismo solili. samo shecer ko oce. sad kad se vec setim, i lebac je tad bio shtogod, e ne ko ove dlake sad <_<

dlake¿

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...