Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

dlake¿

pa mislim lebac bezveze, vishe prazno nego lebac <_<

 

(ja to  neshto kad hocu da nagrdim kazem ma neke dlake ^_^)

Edited by gospa buba
Link to comment

mleko se pije ladno, kakve skrame i ostale gadosti. kajmak nije isti univerzum ko te skrame, to vam je neko podvalio.  :puke:

jogurt moze da se pije uz bilo sta, univerzalno pice. 

Link to comment

nisi ti sasvim cista  :lolol:

ti ce mi kazesh. etalone -_- ^_^

 

 kajmak nije isti univerzum ko te skrame

ne kazemo mi da jeste, nego da volimo uprkos svemu :D

Edited by gospa buba
Link to comment

ne kazemo mi da jeste, nego da volimo uprkos svemu :D

ok :(

nego ko bese pisao da se tukao oko skrame, ja sam iskreno fasciniran time? mislio sam da gadjenje prema skrami spada u instinkte.

Link to comment

ok :(

nego ko bese pisao da se tukao oko skrame, ja sam iskreno fasciniran time? mislio sam da gadjenje prema skrami spada u instinkte.

+1

 

i ti krenes da vadis to sranje i dodje keva i kaze sto vadis zato sto je gadno nije to je nesto najbolje.

 

 

i dalje imam nagon za bljuvanjem kada se setim.

Link to comment

nismo imali ime. mada. ajmo udrobit ^_^

Tako i kod nas, bacim pogled u friz, novcanik i kazem pa sto li cemo jesti danas a djeca pocnu lupat cipelama o pod i radosno vicu drobljeno drobljeno

Link to comment

Tako i kod nas, bacim pogled u friz, novcanik i kazem pa sto li cemo jesti danas a djeca pocnu lupat cipelama o pod i radosno vicu drobljeno drobljeno

oliveru tviste :lolol:

Link to comment

Tako i kod nas, bacim pogled u friz, novcanik i kazem pa sto li cemo jesti danas a djeca pocnu lupat cipelama o pod i radosno vicu drobljeno drobljeno

"Djetinjstvo moje je bilo tesko... Cesto ni kruha nije bilo dovoljno, zbog toga se desavalo da je majka, da bi pravilno rasporedila rezerve kukuruznog brasna koje je imala, morala zakljucavati ostavu u kojoj se nalazio kruh, a mi, djeca, dobijali smo samo toliko koliko se moglo pojesti.... Jednom je bio neki svetac, a roditelji otisli nekamo u goste. Bili smo gladni. Na tavanu je visjela suha svinjska glava koja se cuvala za Novu Godinu. Braca i sestre su plakali, a ja skinem tu glavu, stavim je u kotao s vrucom vodom, uspem malo brasna, pa se sve to kuhalo oko dva sata. Najeli smo se da je >>sve pucalo<<. Ali jelo je bilo toliko masno da smo se svi razboljeli. Kad se majka vratila, mi svi samo sutimo i stenjemo. Ona se razljutila te nas je zbog tog istukla..."'

Edited by precog
Link to comment

Ko se ovde sa mlekom sprda <_< Ja sam neumeren potrošač mleka, svega mogu da nemam ali mleka i belog sira kad nema ko da ništa nemam.Možda je to zato što sam odrasla uz babu i ceo proces proizvodnje mleka od muže krava do sira i kajmaka. Lebac udrobljen u vruće mleko  kad mi nije sve potaman rešava sve probleme .

Od akd sam silom starosnih prlika preselila kevu u Bg redovno opet kupujem mleko u kesi , pocersko, najbolje od malih mlekara što postoji,   jer jedino ono kad se skuva napravi pola prsta kajmaka. A to moja keva stavlja u kafu poslednjih 30 godina i rešila sam da joj i u Bgu  obezbedim tu njenu malu gurmansku radost , ionako ostalo jede ko ptica

Ti mlekomati što Darling pominjie, aj se uortačimo Darling, mušterija bi sigurno bilo i više nego što se pretpostavlja. Pocersko košta 56 din litar i već oko podneva ga nestane

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...