Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

a secate li se onih sarenih zetona i stapica sto su se koristili u prvom osnovne za sabiranje i oduzimanje?

 

kakvi crni šareni žetoni i štapići, to se išlo pored gabrovačke reke da se naseče šiblje pa se od toga pravili štapići... oldman.gif

Link to comment

Ja sam gricnuo onu mirišljavu gumicu za brisanje, mamilo me i nije bilo šanse da ne probam, bezvezan ukus gume ali miris...

 

 

pa valjda smo svi grickali mirisljave gumice?   :unsure:

Link to comment

pa valjda smo svi grickali mirisljave gumice?   :unsure:

Moguće, u stvari vjerovatno da jesmo ali ja sam to ipak kradom uradio jer nikog drugog nisam vidio da gricka :)

Link to comment

priznajem samo sam probala one roze mirišljave gumice.

bežim sa ove teme ko zna čega još ćete da se setite. dosta mi je flešbekova.

Edited by beta kentauri
Link to comment

inace, kad smo vec kod prehrambene nostalgije - ovo dole je najbolji kikiriki usvijet! takav vise ne prave. masan, slan, vakumiran, przen taman kako treba, jednom recju idealan. 

 

glavna asocijacija na ovaj kikiriki mi je pozoriste. naime, kad smo bili klinci, keva nas je otprilike jednom mesecno vodila u pozoriste. gledali smo sve - i komedije i drame i opere i operete i balet, ma nema sta nismo. ti izlasci s kevom u pozoriste su bili super, uglavnom zato sto smo krkali sve sto volimo u neogranicenim kolicinama. gospodja vec na putu s posla kupi sve sto treba - ovaj kikiriki, pa razne druge grickalice, pa bombone, pa karamele, pa cokoladice, pa sokove... pun ceger svacega. kad krene predstava, dok smo jos mirni, ne da nista al cim pocnemo da se vrpoljimo na stolicama krece da vadi jedno po jedno da nas smiri i utisa - tako nas je drzala pod kontrolom. jedva bismo se dokotrljali kuci posle tih prejedanja. 

 

25c83a2c661df1bb13d5fec5a2dbf766--time-c

Link to comment

inace, kad smo vec kod prehrambene nostalgije - ovo dole je najbolji kikiriki usvijet! takav vise ne prave. masan, slan, vakumiran, przen taman kako treba, jednom recju idealan. 

 

glavna asocijacija na ovaj kikiriki mi je pozoriste. naime, kad smo bili klinci, keva nas je otprilike jednom mesecno vodila u pozoriste. gledali smo sve - i komedije i drame i opere i operete i balet, ma nema sta nismo. ti izlasci s kevom u pozoriste su bili super, uglavnom zato sto smo krkali sve sto volimo u neogranicenim kolicinama. gospodja vec na putu s posla kupi sve sto treba - ovaj kikiriki, pa razne druge grickalice, pa bombone, pa karamele, pa cokoladice, pa sokove... pun ceger svacega. kad krene predstava, dok smo jos mirni, ne da nista al cim pocnemo da se vrpoljimo na stolicama krece da vadi jedno po jedno da nas smiri i utisa - tako nas je drzala pod kontrolom. jedva bismo se dokotrljali kuci posle tih prejedanja. 

 

25c83a2c661df1bb13d5fec5a2dbf766--time-c

plus milijun

Link to comment

Crvena buržoazija...

 

tamanio sam i plastelin, onaj što je pisalo neotrovno na kutiji, pravio rolat i druge zajebancije.

Kakva buržoazija, mirišljave gumice nije imao samo onaj ko nije htjeo da ih ima. Crvena buržoazija je štrčala kompletom flomastera npr. Ja sam imao TOZ-ov komplet zvani formula 6, sa šest osnovnih boja, a onda crveni buržuj u lupi ispred mene otvori pernicu sa 36 komada, svaku moju boju ima u šest nijansi. Isto tako su štrčala i djeca gastarbajtera, bili su i bahatiji jer bi kolu i fantu u limenkama donosili da srču pred nama slamčičarima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...