Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

 

mi smo na dnu serpe za mleko imali nekakav stakleni divajs koji bi poceo da klopara malo pre vrenja. to nam je dosta unapredilo kvalitet zivota.. nije bilo nista gore od ribanja sporeta kad pokipi mleko. 

imam -_-

 

junior je zakachio 1 kratak period kuvanja mleka.

 

tooo

onako u kružićima

prava stvar

:D

Link to comment

ja mogu mleko uz sve, i volim mleko uz sve: sarmu, pasulj, punjenu papriku, ribu, ju nejm it, ajl drink it. 

 

 

mi smo na dnu serpe za mleko imali nekakav stakleni divajs koji bi poceo da klopara malo pre vrenja. to nam je dosta unapredilo kvalitet zivota.. nije bilo nista gore od ribanja sporeta kad pokipi mleko. 

 

Skoro kao mala piksla, verovatno bih ga uz malo truda našao u jednoj od fioka. Potom je stigao prvi DDR aluminijumski lonac za kuvanje sa pištaljkom, evo ga živog i danas posle 40 godina, verzije od 1 i 2 litra, apsolutno neuništivo. Pre divajsa, imao sam kao klinac od desetak godina jedno spektakularno zagorevanje mleka u šerpi, zaboravio na šporetu i odmaglio na Kališ. Srećom, šerpa bejaše ona crna tučana, Eterna ili kako se već tada zvala, uredno očišćena od zagoretina i dalje korišćena.

Link to comment

bilo kondenz mleko u tubi pravili slovenci

 

Jašta, ABC Pomurka, u Beogradu kupovano u onom malom Centropromovom delikatesu pored Slovenijašporta. Poslednje tube sam nabavljao u proleće 1991. u Konzumovoj samiški u podzemnom prolazu ispod zagrebačke železničke stanice. Firma otišla k vragu tokom tranzicije.

Link to comment

Skoro kao mala piksla, verovatno bih ga uz malo truda našao u jednoj od fioka. Potom je stigao prvi DDR aluminijumski lonac za kuvanje sa pištaljkom, evo ga živog i danas posle 40 godina, verzije od 1 i 2 litra, apsolutno neuništivo. Pre divajsa, imao sam kao klinac od desetak godina jedno spektakularno zagorevanje mleka u šerpi, zaboravio na šporetu i odmaglio na Kališ. Srećom, šerpa bejaše ona crna tučana, Eterna ili kako se već tada zvala, uredno očišćena od zagoretina i dalje korišćena.

106492.jpg

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Jao to smo mi imali kod kuce, nisam nikad videla da je upotrebljeno i nisam kontala cemu sluzi ... da mi je neko rakao da cu 25 godina kasnije saznati .... Kad smo kod uzina jel samo meni uvek bila jedna od omiljenih kombinacija pasteta i cokoladno mleko? 

Link to comment

mi smo na dnu serpe za mleko imali nekakav stakleni divajs koji bi poceo da klopara malo pre vrenja. to nam je dosta unapredilo kvalitet zivota.. nije bilo nista gore od ribanja sporeta kad pokipi mleko.

Pa ne samo da počne da klopara, nego uopšte mleko ne može da iskipi sa tim u šerpi... :)

Link to comment

Pa ne samo da počne da klopara, nego uopšte mleko ne može da iskipi sa tim u šerpi... :)

Veruj mi, moze. Tj. moglo je bar jednom, 80 i neke :lolol:

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...