Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 6.9.2022. at 13:28, milfisland said:

Novi Sad je grad koji najviše propao od kraja osamdesetih do danas, a da nije bio u ratnoj zoni. U Srbiji, a moguće i u bivšoj SFRJ. Od ozbiljne gospoštine do malo veće Batajnice. 

Slično kao Herceg Novi u Crnoj Gori koji sada dobača maksimum do ružnije verzije Trebinja sa izlazom na more, a bio jedan ušuškani kulturni i medicinski centar na Mediteranu.. 

Žao mi je što je tako. Volio sam doći.

 

 

 

On 6.9.2022. at 13:34, radisa said:

Pa ne baš...

 

ALi, nastavi, zanimljivo mi je... Kako je to propao i zašto, opiši, ne mrzelo te....

 

 

Pa recimo ovako:
 

https://www.slobodnaevropa.org/a/baja-mali-knindza-novi-sad/32135542.html

 

Nekad bješe ovo nemoguće. 

Mada sam ja svakako obilježen ka fašista ovdje jer se nisam potukao sa Hrvatima u kafani gdje je svirao Tompson, pa moje mišljenje ipak uzmi sa rezervom. 

Stotinak kilometara južnije u Valjevu džez festival.

Nekad je bilo za očekivati drugačiji raspored muzičkih dešavanja, ali vremena se mijenjaju.

Edited by milfisland
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, milfisland said:

Stotinak kilometara južnije u Valjevu džez festival.


Care, zeza te ova kilometraza, Valjevo je jedno stotinak km jugozapadno od Beograda i nije bas mudro da ga uzimas u pezorativnom smislu kad se tice kulture pre nego sto se upoznas sa istorijom u svakom smislu.

 

Jeste danas se svuda sve ofucalo, ali ipak.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Moonwalker said:


Care, zeza te ova kilometraza, Valjevo je jedno stotinak km jugozapadno od Beograda i nije bas mudro da ga uzimas u pezorativnom smislu kad se tice kulture pre nego sto se upoznas sa istorijom u svakom smislu.

 

Jeste danas se svuda sve ofucalo, ali ipak.

 

Ne uzimam ga pežorativno ni malo.

Kad sam išao za Novi Sad ili išao iz NS volio sam preko Fruške Gore, pa na Šabac, pa na Valjevo. Tako da mi je negdje u glavu ostalo da je stotinak kilometara.

Moguće da je više.

I Valjevo, makar centar učinje mi se finim gradom. Volio sam stati na pauzu sa klincima.

Link to comment
11 minutes ago, milfisland said:

Kad sam išao za Novi Sad ili išao iz NS volio sam preko Fruške Gore, pa na Šabac, pa na Valjevo.


Moguce, pomislih posle i na put sa te strane. 

Valjevo samo i sa okolinom je dalo mnogo ljudi koji su znacajni za istoriju i kulturu Srbije. Gimnazija je bila jedna od boljih u Srbiji. Taj centar se zove Tesnjar.

 

Nisam Valjevka, ali je deo moje porodice iz tog sreza :)

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

U subotu je promocija knjige poezije moje drage supruge. U Zenitu u 19h. Pa eto, da najavim. Neću da reklamiram više, piše sve na topiku Književne večeri. Samo da najavim. Ko dođe veoma je dobrodošao. ;)

 

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vodic/325687/Promocija-zbirke-poezije-Melinda-Minhauzen-u-subotu-u-Zenitu.html?fbclid=IwAR0gng48i0BFT56AxosGgXDJ2ajBb2zEcc4YpfhyFDwGyk341sfJTClPe2U

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...