Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Može neka preporuka? Da je horor + da se odvija u prirodi + da nije dosadan kao "Pogrešno skretanje." :fantom:

 

Antichrist, Primal, Wilderness, Black Rock ... svi su po nekim zabitima i meni bili od odlicnog pa do ok (nabrojanim redosledom).

I mozda se ne uklapa sasvim u to sto trazis, ali ajde da pomenem i Chernobyl Diaries (posto je fenomenalan a niko ni rec o njemu)

 

Funny fact, dok sam ga gledao, bas sam se pitao gde su nasli one napustene, oronule zgrade i igralista zarasla u korov, one pse lutalice, onu pustos koja izaziva jezu kao retko koji fim ... jbte, dal je moguce da su stvarno snimali u Cernobilu !? Odem na IMDB --> Filming locations -->

Serbia :isuse:  

 

... 

PS - ako ti se svideo Eden Lake, ne gledaj nista od ovoga sto sam nabrojao (vec sam pisao na 32/33-coj strani sta mislim o njemu)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Spominjao sam već negde da je dan stevens odvalio u the guestu ali ajde da probam prozboriti malo više i o samom filmu. Nije kao da je inače zapalio ppp. Ne znam da li je uopšte za ovu temu ali nema veze, valja je svakako dići pred blagdane. A i ako će neko da se zainteresuje za novi film adama wingarda to su hororaši.

Mislim the guest definitivno jeste žanrovski film, samo što nije u pitanju ni jedan žanr konkretno pa tako ni horor. :D U suštini je mešavina karpentera i originalnog terminatora i generalno jedno ljubavno pismo osamdesetim. (sa sve super drajvolikim saundtrekom).

 

Sve u svemu dobra zabava dok god se ne shvata suviše ozbiljno, lepo snimljen, super zika, nekoliko ludački dobrih scena (bar fight :Hail:)....mudri su wingard i barett, volim ja ova njihova žanrovska poigravanja a ovo im je definitivno najbolje do sad. Ako vam bilo šta od ovog zvuči interesantno bacite pogled, u suprotnom je verovatno najpametnije da preskočite. Nije za svakog što se kaže, na način na koji recimo the cabin in the woods nije za svakog.

Edited by Ruxin
Link to comment
  • 3 weeks later...

Pih, ništa novo.  :fantom:

 

The Den

Nije čak ni skroz loše, gled'o ja.

 

edit - ali bih ovu priliku iskoristio da uputim još jednom apel pučanstvu - ko nije gledao lake mungo da gleda lake mungo! Činim vam uslugu...ostanite posle kraja.

Edited by Ruxin
Link to comment

Lake Mungo - A supernatural drama about grief ... meh, neka hvala.

S druge strane, trailer za "The Den" deluje zabavno, jos samo mi potvrdi da je sve normal (bez super, para i slicnih prefiksa) pa da kupujem

Link to comment

Lake Mungo - A supernatural drama about grief ... meh, neka hvala.

sadrzi jednu od najstrasnijih scena koju sam ja ikad videla na filmu (pominjala sam ga vec na ovom ili onom gore topiku). i jos jednu koja nije bas strasna koliko je jeziva na vise nivoa, ono prodju te zmarci. definitivno jedan od najupecatljivijih supernatural filmova koje sam videla (a videla sam ih dosta).

Link to comment

Silno gresis! Nije drama, lazu dusmani.

definitivno jedan od najupecatljivijih supernatural filmova koje sam videla (a videla sam ih dosta).

 

Ma kapiram da nije drama, ja zapravo ne podnosim te supernatural horore ... nista vise ne mrzim nego kad se neka 'babaroga' materijalizuje niotkuda iza glumca. 

 

Klasican primer:

 

i uvek je isti/slican recept:

- pocinje sa nesto muzike/zvuka

- kamera polako zumira lica

- muzika se utisava

- zoom potpun

- tisina

- BU !

 

Ne krijem da se i sam strecnem iako mogu da predvidim sta i kad ce da se desi, ali upravo je to ono sto ne volim.

Tipa scene u kupatilu kad zatvaraju vratanca od ogledala ... tu foru mora da sam video bar u 200 filmova

Edited by BOOGIEMAN
Link to comment

Uf, možeš da mi veruješ a ne moraš ali fakat baš silno grešiš. :) Između ostalog znam i po tome što sam ne podnosim takve filmove. Ovo je old skul ulaženje pod kožu bez džamp skerova, retko dobar horor.

Edited by Ruxin
Link to comment

Ma kapiram da nije drama, ja zapravo ne podnosim te supernatural horore ... nista vise ne mrzim nego kad se neka 'babaroga' materijalizuje niotkuda iza glumca. 

 

Klasican primer:

 

i uvek je isti/slican recept:

- pocinje sa nesto muzike/zvuka

- kamera polako zumira lica

- muzika se utisava

- zoom potpun

- tisina

- BU !

 

Ne krijem da se i sam strecnem iako mogu da predvidim sta i kad ce da se desi, ali upravo je to ono sto ne volim.

Tipa scene u kupatilu kad zatvaraju vratanca od ogledala ... tu foru mora da sam video bar u 200 filmova

oh ne, ne, nema toga u Lake Mungo :). (cak ima i zanimljivih tvistova na tu temu pojavljivanja u ogledalima itd). Ove scene koje su meni strasne ostavljaju takav utisak (bar meni) ne zbog toga kako su uradjene vec zbog toga sta treba da znace. Kod jedne scene gde se pojavljuje babaroga ja sam se ohladila tek kad otac objasni sta je devojcica videla... a ona scena ka kraju, majko...ne znam, ono je strah na vise (psiholoskih) nivoa, a nikakvih babaroga nema.

 

 inace, meni se ide na Lake Mungo, ovde je, na 800km, ali tacno bih srcku dobila da zanocim tamo :P

Link to comment

Pogledao i ja taj "čuveni" Baba-unuk. Ništa posebno. Realno, smorio sam se - scenario je prazan dosta. Bio je samo jedan fuck-me momenat ali to je sve (ono na plafonu......)

 

To je zato sto se film pogresno marketuje kao horror. U pitanju je psycho-thriller, ili mozda eventualno psycho-horror. A nikako horror kao takav.

 

Meni je film bio vrlo solidan... Cinjenica da glavna glumica podseca dosta (tj. napravljena je da podseca, ona u stvari u RL tako ne izgleda) na Sissy Spacek/Carrie je samo slag na torti.

Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...