Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

found footage mi je guilty pleasure, najbolji od svih žanrova :wub:

 

svi su sranje osim lake mungo koji

nije found footage nego mockumentary. ali poughkeepsie tapes izaziva jake emocije moram reći. aktivno ga mrzim i posle 15 godina, to je prilična retkost kod mene. mislim da je lagano top 5 po mržnji

 

a nije da imam neke standarde i da gledam ove ušminkane found footage što je snimio ti west sa glumcima i budžetima. ne, ne, gledaju se pravi žanrovski klasici snimljeni sa 20k dolara poput butterfly kisses, savageland, horror in high desert, hell house :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment

E da, solidan je Sacrament, ista ekipa je radila You're Next (koji je savršen od prve do poslednje scene), isti su glumci, Ti Vest je tamo imao malu ulogu a ovde je reditelj.

 

Ja od found footage najvolim REC originalni, španski (mislim da je baš reditelj Pokispija radio engleski rimejk) i The Visit.

Lake Mungo nisam gledala. Yet!

Skoro sam gledala horor (neko ga je ovde pomenuo, I think) gde neki influenser/vloger lajvstrimuje boravak u ukletoj kući... recimo, a pratioci gledaju i komentarišu pa je to bilo super da testiraš do koje mere je moguće želeti smrt baš svima, i Istoku Pavloviću i ovima što navijaju na lajvu, zapravo sam to mislila da je Lake Mungo, sad vidim da sam omašila za više od deceniju :lolol:

 

Link to comment

to je deadstream, vrlo solidna zajebancija nema na čemu :sleep:

 

lake mungo je skroz drugačiji vajb, smrtno ozbiljan i ozbiljno creepy

  • +1 1
Link to comment

Uzmem da proverim da li imam taj Lake Mungo na lageru ili treba da ga kupim, tek imam ga od 2015. lol

Link to comment
On 22.7.2024. at 14:40, Pokojni Ruxin said:

 ti west

 

kad smo kod njega, stigla maxxxine u bioskope. mislim da moram da gledam, ne mogu da cekam metar dana da se na trafikama pojavi pristojna kopija

Link to comment
  • 2 weeks later...

Možete nepogledati Strangers: Chapter 1 (2024).

Ja sam mislila da je ovo treći deo/nastavak, ali nije, ovo je praktično rimejk Strangersa iz 2008 :mellow: koji su napravili… because reasons? Hoće da urade reboot triologiju… jer… eto. Reni Harlin je režirao (režiraće sva tri dela), zašto, NE ZNAM, valjda mu fali kinte za vikendicu na Floridi ili bi da kupi treću jahtu. Ugl, ovo je isti onaj film sa Liv Tajler samo mnogo ulickaniji i ušminkaniji. Ne znam ni šta da kažem osim this could’ve been an email. Ono, krajnje, potpuno nepotreban film, who even asked for this?
Ne znam je l ovo nepopularno reći ili je možda opšte mesto, ali meni je i OG Strangers jedan od najprecenjenijih horora ikad.

Edited by Patty Lee
Link to comment
On 23. 3. 2024. at 14:51, Pokojni Ruxin said:

a inače ove godine najviše iščekujem longlegs, novi oz perkins sa nikom kejdžom

 

lep je longlegs, skroz po mom ukusu :wub:

 

e: više psiho triler

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Uf, ja dugo ne pogledah prehajpovanije djubre od Longlegsa, a bas sam imao visoka ocekivanja i sa merakom posao u bioskop.

 

Ne znam sta me je vise udavilo, mrtvo puvalo od Maike Monro, najnovija Kejdzova iteracija kreveljenja ili beskrajni niz sporih scena koje ne vode nikuda. Vizuelno je to na zavidnom nivou, ali film je onaj najgori style over substance gde je supstanca toliko nistavna da nema tog stila koji je moze pokrpiti.

Link to comment

ubiće ga nesumnjivo preveliki hajp jer je malčice prespor za mejnstrim publiku, ali meni je sad kad su se stekli utisci još bolji nego sinoć odmah posle gledanja.

 

opaka atmosferična noćna mora koja se uvlači pod kožu (pada na pamet cure recimo). oz perkins vrlo zna da stvori i održi atmosferu dreada. zaplet je definitivno sekudarna stvar, ali nije mu ni bilo potrebno nešto mnogo više priče nego što je ima. ne objašnjava se previše što volim. gledaću definitivno ponovo čim se pojavi ma kioscima.

  • +1 1
Link to comment

Gledao i ja Longlegs u bioskopu, zadovoljan sam. Prilično je creepy, dobra atmosfera, krvavi krešendo kao šlag na tortu. Sasvim ok.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Nikodije said:

Gledao i ja Longlegs u bioskopu, zadovoljan sam. Prilično je creepy, dobra atmosfera, krvavi krešendo kao šlag na tortu. Sasvim ok.

Jel ima riba i kakve su?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...