Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

On 27.1.2020. at 17:13, pt 2.0 said:

 

ma koliko iritantan vuletić bio - i ono za plagijate je dosta dobro rekao - to se završilo manje-više na siniši malom...  a univerzitet truo prilično od lažnih doktora, umišljenih veličina i njihovih kretenskih protežiranih mladunaca.

Ok, organi univerziteta ne rade (ili je to sporo, ili mi ne znamo) svoj posao, ministarstva (obrazovanje, unutrašnji poslovi) ne rade svoj posao. Pa nije li tu prostor upravo rts-a da počne raditi svoj i postavljati pitanja? 

 

Kasno sam odgledao malo obeshrabren i komentarima na ovoga Vuletića. Priča onako neostrašćeno, čini se da iskreno veruje u to, što ga onda čini ili ograničenim ili veštim glumcem u ulozi marsovca. Pri svemu tome ga je jedino Olja nekoliko puta uspešno poklapala.

 

Još na par stvari bih se osvrnuo. Nekoliko puta je spominjao stanje u rts-u pre 2012. i kako je tada isto bilo kritika. Shvatio sam da želi reći kako se krenulo od lošeg pa se postepeno nešto rešava iako nije još uvek dobro. Uglavnom je poenta da UO nešto radi. Opet ni reči o stanju pre 2000te, šta se sve uradilo do te 2012te, od koje opet već dosta godina prošlo (ne znam doduše od kada je on tamo). Znači, čak i da ne poredimo na šta liči info program rts-a do i posle 2012te, šta je to poboljšano za skoro osam godina, ili od kada je već on tu?

 

Protivljenje debatnim emisijama, iz razloga što će ih neki martinović pretvoriti u ono u šta ih pretvara, već se može više pripisati gluposti ili bezobrazluku nego ograničenosti.

 

Kao i obično više me iznervira kada izostanu odgovori na ove i druge pominjane stvari, pri čemu sedite u Utisku i pored pristojnoga Vuletića a ne na rts-u kraj Martinovića. Naravno, prvenstveno mislim na Bakića koji nam je umesto toga isporučio žalopojke o nemogućnosti pravljenja stranke i izlaska na izbore bez para, u Srbiji 2020.

 

Na kraju što se rts-a tiče, ja bih na primer voleo da se prilikom plaćanja pretplate treba par puta godišnje odraditi i anketa u kojoj bi se ocenjivali njegovi programi/redakcije, pa na osnovu toga i raspodeljivale pare/smenjivali urednici. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...