Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

47 minutes ago, hefaca said:

To je to. Smajliji, biseri u blato, uz obavezna nagadjanja ko gde i za koga i za koliko radi (eventualno ko koga jebe). Za to vreme ce Vucic proslaviti prvu deceniju vladavine.

On 18.10.2019. at 23:47, hefaca said:

Zasto sve prebacujes na licni plan? Zasto je bitno sta mi je? Mozda je i ja jebem... Ne zivi od tvojih para, ima dovoljno onih koji ce platiti da je gledaju. Tvoj deo ide na serdja i dug moru npr.

A sad jebemo moju profesiju... Botovanje, advokatisanje... Ja svoj elaborat dadoh u dva dela. Frank me poklopio i to je to. Ostali uglavnom pate od nejebice, pa mrze sve plavo i nafurano.

Oladi malo sa teatralnoscu... Drzava je radikalno ista. Odavno.

image.png

Link to comment

Ima tu dosta kvalitetnog materijala za citiranje

 

17 hours ago, hefaca said:

 Klinci prepisuju vec kod uciteljice, a svi zgrozeni sto plagijat jednog ministra nije dokazan na RTS-u uzivo...

..

 

Link to comment

Sranje je ovo prebacivanje na lični plan svakome ko piše drugačije.Radikalski način obraćanja.

 

Možda lik samo ima mišljenje,doduše pogrešno mišljenje :D

 

Ignorisati i to je to.

Edited by Milošica
Link to comment
42 minutes ago, hefaca said:

Ti nikad, sine, neces odrasti

 

To sto ti zoves odrastanje je zapravo krivo srastanje.

 

Ne znam ko si u RL niti me interesuje, ovde se polemise (sto rece gresni Vasilije) sa napisanim a ne sa nick-om.

Link to comment

pretpostavljam da ću sad izazvati buru (on d plas sajd, nadam se da ste izduvali na temu i da niko neće ni da me čita, ho ho ho), ali - ima nečega u onome što je govorio vuletić i što ovde govori znaš-li-ti-ko-sam-ja hefaca.

 

a to nešto tiče se prirode info dela RTS-a, odnosno konsenzusa o tome kakav javni servis treba da bude. ako se ja pitam (a ne pitam se), to bi bile otprilike ove karakteristike:

1- pouzdano informisanje, dakle da pruža informacije utemeljene na proverenim činjenicama (pravnim, naučnim, institucionalnim itd. zavisno od teme koja se obrađuje)

2- pravovremeno informisanje, da se informacije dobiju kad treba a ne kad više nije bitno ili kad svi objave

3- kompletno informisanje - da ne izostaje značajan deo slike realnosti, koji zapravo izvrće tu realnost i zaključke o njoj

4- nesenzacionalistički pristup vestima

5- program bez govora mržnje, primitivizma, etiketiranja, vređanja i svega onog što gledamo na većini medija u tom smislu

 

ove karakteristike, posebno prve 3, zahtevaju dosta novca i/ili saradnju sa institucijama države koje su u boljem stanju nego ove koje imamo, tj. nemamo. 

usuđujem se da kažem da je, budući da nema dosta novca i istraživačkih timova i nezavisnosti institucija, naš informativni program RTS osuđen na to da bude trom, konzervativan i nekonkurentan, posebno u današnjem vremenu gde je senzacija i brzina prirasla za srce i tzv. pametnijem delu populacije. 

meni je kao gledaocu bitnije da imam solidan RTS nego po svaku cenu moderan RTS.

 

za bujoševića pouzdano znam da je konzerva od čoveka, i to znam na primeru stvari koje veze nemaju sa politikom/informativom, već sa modernizacijom finansijskog poslovanja i sličnim benignim prizivanjima u XXI vek. slušala sam pre nekoliko godina kako oni rade iznutra, i bila dosta začuđena... podsetilo me na neki rudiment socijalizma.

ovo kažem zbog toga što mislim da je pritisak SNS-a, odnosno Vučića na RTS samo deo problema.

ne nužno i najveći deo problema.

 

dakle, ja želim da se RTS značajno popravi, ali ne želim da mi RTS bude što i N1. iako vrlo rado pogledam N1, i iako želim da imam mogućnost da i dalje gledam N1.

najviše mi smeta što na RTS nema dovoljno aktuelnih tematskih emisija (pominjali su juče u Utisku - od teme dualnog obrazovanja, pa do teme zagađenja). ima nešto u skraćenom obliku (ona emisija Olivere Kovačević), ali nema pravovremenih dobrih emisija sa nekim dokumentarnim prilozima, ili potpuno dokumentarnih emisija na bitne teme.

onaj zahtev iz apela 144 za emisiju o aferama - donekle razumem argumentaciju vuletića, da oni sebi ne smeju dozvoliti da plasiraju neproverene stvari, ali smatram da može da se nađe modalitet tako da građani budu informisani, a reputacija RTS neokrnjena.

uzgred - tu olja nije sasvim korektna u razmišljanju - ona kaže dovedi obradovića i dovedi slinu i nek pričaju o krušiku. mislim da to nije baš tako jednostavno za određeni format emisija: naime, lako je njoj da dovede koga hoće/može u emisiju koja se zove "utisak nedelje" i da se gosti tako međusobno ping-ponguju utiscima, a ponekad i tzv. mišljenjima. utisak o nečemu ne obavezuje... ni mišljenje ne obavezuje, posebno ako ga nemaš ili ako lažeš ko vučić.

 

sve ovo ne abolira RTS koji se mesecima pravi da protesta nema itd.

samo kažem da su južna plemena ratnička stigla ispod zidina i da bih volela da preostane nešto više rimljana, posle svega.

 

(nisam obrađivala kejs gostovanja vlasti/opozicije nigde, jer oni gde god da dođu verglaju svoje pesmice neproverljivog optimizma i svi su mi već dosadni i uopšte ne želim da im dam slobodu da pričaju šta im pada na pamet, nego na zadatu temu...)

 

ma koliko iritantan vuletić bio - i ono za plagijate je dosta dobro rekao - to se završilo manje-više na siniši malom...  a univerzitet truo prilično od lažnih doktora, umišljenih veličina i njihovih kretenskih protežiranih mladunaca.

 

udavih za sve pare... :blush:

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

Top. Kada se imaju misljenja onda nagadjamo da li nik radi za oljinunpicu, sendvic ili rts. Kada prebacimo na licni plan, onda nas ne interesuje rl. U svakom slucaju, vase misljenje je nepogresivo, samo da vidimo kako se s njim najbolje mokri.

Krivo nasadjivanje...

Link to comment

Mislim sve sto i pt2, samo nemam ni sposobnosti ni vremena da pretocim u jedan post. Niti motiva, jer nisam daleko od ovde veoma cuvene biseriublatomantre. Cisto malo da se prodrmaju cemerni.

I jos jednom, nijednom, nikad, nigde nisam napisao "ne znas ti ko sam ja" u bilo kom drugom kontekstu sem "ne lupajte ko sam, jer ne mozete ni da pretpostavite"

Link to comment
13 minutes ago, pt 2.0 said:

...

Sve je tacno... u nacelu... i ja ne ocekujem da RTS bude N1 (CNN) nego BBC...

Neka informativni program bude gledljiv za samo 30% stanovnistva ali da bude relevantan...

 

Problem koji ja imam sa Vuleticem je sto sedi gde sedi, teoretise, bez inicijative za promenu...

A kad je spomenuo plagijate, siroko mu polje, nek sebe problasi za Karapandza2.0, izabere jedan i samo jedan doktorat sa BU,

i nek nastavi tamo gde je Karapandza stao sa Malim...

 

Meni je muka vise u zivotu o golog teoretisanja...

Link to comment
Just now, gsb said:

Problem koji ja imam sa Vuleticem je sto sedi gde sedi, teoretise, bez inicijative za promenu...

i meni deluje beskrvno (ona od aktuelnog trenutka i stanja sasvim odvaljena ideja o tome da se odradi jedna analizica od 2006. ili već od koje godine naovamo... lol) , neinicijativno (sedi u UO, savršeno je svestan da je uticaj UO limitiran i uvaljao se u taj status quo ko veprić u žirovinu) i malo umišljeno (interpretacija slučaja sa N1 i njegovim ispitom).

ne deluje kao neko ko će unaprediti stvari, to svakako. 

Link to comment

@pt 2.0 jes' ti zadovoljna kako radi rts ?

Gledljiv ti je njihov informativni program ?

 

Ko je igde rekao da rts treba da bude N1 ?

O Vuletiću ne bih. Sinoć se legitimisao nepogrešivo.

Ko misli da on samo deluje "beskrvno" i da "neće unaprediti stvari " aferim.

Tu sam bez teksta, zbilja. 

 

Link to comment
16 minutes ago, dùda said:

@pt 2.0 jes' ti zadovoljna kako radi rts ?

Gledljiv ti je njihov informativni program ?

Ne.

Vesti su gledljive, ali me ne informišu ni pouzdano, ni kompletno, ni pravovremeno.

Emisije tipa Upitnika stvarno ne mogu da gledam, glup mi je i koncept i ishod.

Link to comment
2 hours ago, hefaca said:

Top. Kada se imaju misljenja onda nagadjamo da li nik radi za oljinunpicu, sendvic ili rts. Kada prebacimo na licni plan, onda nas ne interesuje rl. U svakom slucaju, vase misljenje je nepogresivo, samo da vidimo kako se s njim najbolje mokri.

Krivo nasadjivanje...

 

Upravo.

 

Kada predsednik drzave licno povuce liniju i kaze "sa ove moje strane su Srbi, a sa druge izdajnici, olos, lopuze, narkomani, spalite im kuce po Grockama, saljite im Jutkaste poruke, udarajte stanglom po glavi, privedite ih u zatvor nevine jer ja to necu da kaznjavam" (sto se u praksi i dogadja), onda ce svaka zdrava jedinica drustva, svaki gradjanin da se zapita sa koje je strane te linije i kako ga vlast/pravosudje/drzavni mediji percipiraju.

 

To sto ti relativizujes i negiras podelu koju je kao princip uveo ne Kaligula nego Vucic licno govori ili o tvojoj nesposobnosti da shvatis sta se u drustvu dogadja (nije slucaj, nisi glup)  ili o tvojoj pokvarenosti i losoj nameri da se ovde pravis blesav braneci neodbranjivo. Dakle prevedi slobodno ovu recenicu u onaj tvoj bold gore, nemam problem.

 

Spocitavas da podelu prave gradjani a ne jebena Olivera Jovicevic, RTS, Vucic. Ti zaista mislis da smo mi ovde veverice, sto rece Culibrk onomad? Koga mislis da preveslas tim jeftinim spinovima i relativizacijama?

 

 

@dùda potpis

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...