Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Šta znam, ja svakako nisam ciljna grupa za ovu emisiju, meni ne treba da se podiže svest o autizmu, ako o nečemu imam svest, o tome imam, te se unapred ograđujem.  Svejedno, imam utisak da je, kao i u 95% slučajeva kad se ova tema potegne u medijima, propuštena šansa da se istakne koliko je zapravo širok spektar poremećaja, simptoma, stanja i ponašanja koja spadaju pod "autizam", te koliko su samim tim i besmislene generalizacije tipa "deca sa autizmom jesu/nisu agresivna" ili "za decu sa autizmom je bolje da idu u redovnu/specijalnu školu". Kao i to da će deca sa autizmom jednog dana postati odrasle osobe sa autizmom, a tek to je u Srbiji mrkli mrak. 

  • +1 2
Link to comment
On 29. 3. 2024. at 18:31, giuseppe said:

Pravi momenat za emisiju o autizmu.

 

Olja je eto zgodno autistična kad najebava kolega novinar / profesor drugačije ideološke provinijencije, a mladi fašisti nindža kornjače zauzimaju ceo jedan fakultet, dok panduri i tužilaštvo gledaju u pod.

I ove nedelje je Dinko jedan od utisaka.

Ali ti znaš bolje.

Link to comment

Ne znam, nisam gledao. Nisam sumnjao da će biti, ali malo je reći da je ovo na FF u NS zaslužilo posebnu emisiju. Jer ako pređeš preko toga, to je normalizacija i šteta je načinjena. Ne verujem da je bilo išta preče da bude osnovna tema emisije, uz sav respekt prema teškoćama populacije sa spektra.

Link to comment

Sve je mi je jasno, i simbolički datum i potreba. Opet: svaki dan bi morao da bude dan borbe protiv fašizma, a to je u interesu i osoba sa spektra. Ne zaboravimo kako su prolazile u Trećem rajhu, a srpsko društvo nije daleko, ali uopšte.

Link to comment

Jbt... Nemoguce da nijedan novinar Birna, Krika, Vremena, Nina, Radara, Nove, N1, Kosseva... Nece da dodje. Mozda bi dosao i Timofejev vica radi...

Link to comment

Za koju temu da dodju? Da li ce opozicija izaci na izbore ili bojkotovati?

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, utilitarist said:

biće zanimljivo.

utisak.jpg

navijam za Francuza i Bibana:fantom:..salu na stranu, nadam se da ce im Biban dati koristan savet, i da ce do obojice makar nesto dobaciti, narocito do megasujetnog Djikiija

Edited by Misko
Link to comment
Just now, Misko said:

navijam za Francuza i Bibana:fantom:

Pre će biti vojvodo-serdare među svima :fantom:

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Za koju temu da dodju? Da li ce opozicija izaci na izbore ili bojkotovati?

Koji god hoces, makar da ne slusamo iste price koje se vrte u krug. Recimo, mogao je Savo Manojlovic da bude gost umesto Djilasa/Jovanovica  ili Savo i neki random novinar uz Bobana.

Zasto? Pa makar zato sto u poslednja 3 meseca nije bio gost, kao ova dvojica .

Link to comment

Pa ako je tema ova koju sam napisao, a jeste, onda je potpuno logicno da dovede predstavnike opozicije koja je vodila razgovore oko uslova i koja najavljuje bojkot, uz jednog politickog analiticara. Novinari, Savo nisu pravi sagovornici za tu temu.

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...