Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Niko to ne spori. To je fake levica (ex Jul, DB levica) u krilu fake desnice (ex SRS, DB desnica).

 

Postoje genuine nacionalni interesi koje sada rešavaju kopije lažnjaka. To je taj nepovoljan unutarpolitički momenat. Ja njima ne bih dao kamen da mi sačuvaju, a kamoli državu i narod.

 

 

Edited by Lord Protector
  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Venom said:

 

Može da znači mnogo toga, ali se svodi na to da li umeš ili nešto ne umeš. Komunisti su i Crveni Kmeri i Sovjeti i Kinezi. Od jednih smo dobili jedan od većih genocida u istoriji gde su ljudi ubijani gladni, od drugih iscrpljenu kolabiranu ekonomiju i od trećih najveći ekonomski napredak zemlje od Amerike pre 100 godina. A da, to nisu praaaaaavi komunisti, verovatno zato što su ekonomski uspešni. Drugim rečima, sve može da bude uspešno, bitnije je ko to sprovodi i kako. Suština svakog odrađenog posla je grind, bavljenje najsitnijim detaljima koji te ubijaju u pojam i koje moraš da rešiš uspešno od slučaja do slučaja.

 

To je tacno, ali je i suvise uposteno da posluzi kao recept za javne politike.

 

U tom smislu, kako sam vec pisao, ja to vidim ovako:

1. Prvi bold - stovriti mehanizme koji spajaju ponudu i traznju za radnom snagom, efikasno obravni sistem i radno zakonodavstvo u kojem postoji balans izmedju fleksibilnosti i zastite radnika i koji promovise uvecanje produktivnosti.

2. Taj grind koji pominjes, to moze da se konceptualizuje kao deo kulture ("mentalitet"). E, to je jako tesko menjati.

 

 

Link to comment

brt ležim u krevetu mrtav bolestan, kosti me bole, ne mogu da gledam, oči mi suze. nema šanse da dođem večeras

 

:rolf:

  • Haha 6
Link to comment

Vise vremena za Bozovica i Velikica :happy:.

Ovog dobitnika nisam ni citala, ni gledala/slusala, rekoh sad da ispratim ko je covek..

Link to comment
3 hours ago, Stela said:

Ovog dobitnika nisam ni citala, ni gledala/slusala, rekoh sad da ispratim ko je covek..


on manje više, ali kažu da je knjiga sjajna. od par ozbiljnih ljudi sam čuo da je sigurno u top tri napisane knjige na srpskom jeziku u ovom veku. nabaviće se.
mislim da je odustao od dolaska jer je svestan da se zajebao sa dodikom.

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, aram said:


on manje više, ali kažu da je knjiga sjajna. od par ozbiljnih ljudi sam čuo da je sigurno u top tri napisane knjige na srpskom jeziku u ovom veku. nabaviće se.
mislim da je odustao od dolaska jer je svestan da se zajebao sa dodikom.

Pa jebogapatak, pristojnosti radi bar je mogao da javi pola dana ranije da  Olja može da nadje drugog gosta možda, ako već u startu nije rekao,hvala ne. Ovo je baš džiberski  potez najnižeg ranga. Sutra će da kaže da je ozdravio prekonoć od ferveksa. A i ja lupam u naivnom uverenju da  odrasli ljudi poštuju neku pristojnost, norme i imaju malko digniteta

  • +1 6
Link to comment
7 hours ago, aram said:


mislim da je odustao od dolaska jer je svestan da se zajebao sa dodikom.

Šta je bilo sa Dodikom ? Nisam u toku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...