Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

3 hours ago, slepa živana said:

moja šefica je iz trstenika. već par meseci me šikanira da moram da pijem lekove i svako malo idem na bolovanje. ignoriše me, ne razgovara sa mnom, piše direktorki neke laži o meni, a pošto je rukovodilac onda i druge kolege počinju da me izbegavaju... u petak sam imala razgovor sa direktorkom i saznala sam da je ta moja šefica u stvari trudna već 4 meseca i shvatila sam da je verovatno podivljala zbog hormona, a plus me nikad nije previše ni gotivila i eto ti ga sad... pretvori mi život u pakao.

 

tako ti se nekad neko posere u život i posle ne možeš da se otmeš utisku. dovoljno da je prema nekom bio nepravedan ili zloupotrebio položaj i to je to sranje.

 

nisam pametna. ja ću mojoj trsteničanki da oprostim ako mi se pristojno izvini, a za srbiju ćemo da vidimo :D

žao mi je što prolaziš kroz to, ali mi je uteha to što znam da jesi pametna i da ćeš razrešiti ovu situaciju najbolje moguće i iz nje naučiti sve što treba.

 

prvi veliki ozbiljan stres koji sam doživela u ex firmi dešava se u ranu jesen 2014. godine, kada je ideja dira (uz zdušnu podršku nesposobnog i zavidnog rukovodstva) bila da me proglase za konfliktnu ličnost i spakuju mi otkaz.

povod je trebalo da bude žalba neke stranke iz mup na moju navodnu neljubaznost i kršenje procedure. ideja je u realizaciji podosta odmakla, osećala sam se očajno i paralisano nepravdom koju doživljavam.

u poslednjem trenutku se odvažim da uspostavim telefonsku komunikaciju sa tom strankom. tu saznam da se on nikada nije žalio na mene, da me izuzetno ceni još od prethodnog posla (držala sam neko predavanje pred neki veliki inženjerski projekat gomili načelnika iz raznih uprava policije, od tada me pamti), i da je spreman o svemu što mi je rekao da svedoči i na sudu ako treba.

tada sam čula ponešto i o njegovom poslovnom putu i karijeri, i o godinama kada je bio u nemilosti i nekom zapećku (čovek je stariji od mene nekih 10-15 godina i ceo radni vek proveo je u mup). o toj fazi je zaključio otprilike ovako (parafraziram): “ponosan sam što imam prijatelje kakve imam, ali sam samo svojim neprijateljima zahvalan što su me naterali da budem bolji, precizniji i tačniji u svemu što radim.”

razgovor smo obavili uveče i sećam se da sam posle toga odmah zaspala.

sutradan sam imala “saslušanje” u kabinetu pred otprilike pola firme. bila sam bolja od ovce aske, jedino što nisam igrala nego pričala.

reči tog čoveka se setim često i primenjujem redovno. one su, u krajnjoj konsekvenci, direktno povezane sa tvojim bacanjem djubreta kroz prozor.

 

dobra vest je da nas loše stvari koje doživljavamo, pod uslovom da ih obradimo na pravi način (dakle ne postanemo ogorčene ruine ili govna) uvek čine boljim ljudima. umešniji smo, stičemo moć da se ležerno, pedantno i delotvorno nosimo sa zlom. 
 

ti ćeš biti u redu.

Edited by pt 2.0
typos
  • +1 8
Link to comment
7 hours ago, morgana said:

@slepa živana ojebenga :( zao mi je sto to dozivljavas na poslu. sefica je agresivni bolid, a njeno trenutno stanje to ocigledno pojacava. mozes li ikako da se zalis visoj instanci, da poboljsas sebi okruzenje? jasno je da u sns doba to nije lako.

mozemo li da ti pomognemo nekako? 

drzim palceve da ti bude bolje, imati agresivca na poslu u poziciji da kroji uslove i ishode je pakao. 

al ti ces biti dobra, ti si nasa la pasionaria :heart:

 

vracam se na saletovu poznanicu, ovdje govorimo o uopstavanju bijesa na vrlo raznorodnu politicku grupu i samo to sam komentarisala jer na kraju i mi tom pricom o aleksicu poopstavamo to jedno iskustvo.

 

aleksic je meni i vise nego ok. vec duze vrijeme sam zadovoljna opozicijom, a imam namjeru (govoreci i o srbiji i o cg ali tamo o poziciji) da o njima razmisljam kao o jelenama cetkovic, antima i svetozarima markovicima i kocama popovicima, dok se ne dokaze drugacije. bolje se osjecam tako, na kraju vise i doprinosim, a lako cu da ih prezrem ako bude potrebno. ne mogu citav zivot da provedem u deidealizovanoj kontri.

hocu da se lozim. fakat da je lozenje proglaseno antiintelektualnim takodje dosta govori.

 

I ja sam vecim delom..s tim sto sam spreman da sutra i njima udem opozicija, ako zaseru, kada dodju na vlast, pa i Cuti, Aleksicu, Savi(njima mozda i najvise)..nadovezao bih se na pricu o jednoj listi, o tome Cuta dosta govori, i moram reci, ja sams aglasan, jednostavno je yapravo: samo svi ujedinjeni mogu da ga skinu..ili su makar sanse znacajno vece, engo da se dele  dve, tri, kolone..dve hipoteticke  kolone, drzavotvorni, i ovi koji organizuju proetste, to bi jos i bilo okej, cak mozd ai pozeljno, s aneke strane, sa drzavotovrnima mi i onako vise vecinom ne aracunamo, ali, da budu npr tri kolone, to bi vec bilo kontraprduktivno..

Link to comment
7 minutes ago, Misko said:

I ja sam vecim delom..s tim sto sam spreman da sutra i njima udem opozicija, ako zaseru, kada dodju na vlast, pa i Cuti, Aleksicu, Savi(njima mozda i najvise)..nadovezao bih se na pricu o jednoj listi, o tome Cuta dosta govori, i moram reci, ja sams aglasan, jednostavno je yapravo: samo svi ujedinjeni mogu da ga skinu..ili su makar sanse znacajno vece, engo da se dele  dve, tri, kolone..dve hipoteticke  kolone, drzavotvorni, i ovi koji organizuju proetste, to bi jos i bilo okej, cak mozd ai pozeljno, s aneke strane, sa drzavotovrnima mi i onako vise vecinom ne aracunamo, ali, da budu npr tri kolone, to bi vec bilo kontraprduktivno..

 

da ali vucic ima 75% sa satelitima i partnerima i nema potrebe ubijati sa nase strane ideolosku raznolikost sada, dok smo na 25-30%

kasnije je ukrupnjavanje neminovno, ali trenutno bi bilo stetno, a sadasnja saradnja je odlican posao

 

Link to comment
  • 2 months later...
12 hours ago, slepa živana said:

kakva deprimirajuća epizoda


Potpuno se slažem. U glasu gostiju se osetio očaj i nemoć, ali i bes u kontekstu “aman zaman, ljudi, šta još treba da se desi da se dignete?”

 

Onaj podatak da imamo veću inflaciju nego mučena Ukrajna koja je u radu 20meseci!!!!

  • +1 3
Link to comment
37 minutes ago, John Coltrane said:


Potpuno se slažem. U glasu gostiju se osetio očaj i nemoć, ali i bes u kontekstu “aman zaman, ljudi, šta još treba da se desi da se dignete?”

 

Onaj podatak da imamo veću inflaciju nego mučena Ukrajna koja je u radu 20meseci!!!!

baš mi je skoro nešto došlo da poredim ukrajinu sa srbijom, kad je bilo u vestima da sklapaju dogovor sa hrvatskom da se preko hrvatskih luka prevozi žito... a mi lagano ukidamo poljoprivredu, što kaže kovalski u miru i stabilnosti

  • Tužno 1
Link to comment
35 minutes ago, slepa živana said:

baš mi je skoro nešto došlo da poredim ukrajinu sa srbijom, kad je bilo u vestima da sklapaju dogovor sa hrvatskom da se preko hrvatskih luka prevozi žito... a mi lagano ukidamo poljoprivredu, što kaže kovalski u miru i stabilnosti


Ukinuli smo je odavno, još onomad kad smo uvozili žito od Madjara…

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Klara said:

Nisam stigla da odgledam juče, koji predlog je pobedio, jel 4?

Gledam sad predlog broj dva, skoro sav čemer i jad ove zemlje na jednom mestu:

 

 

мени се чини да је победио 3

  • Hvala 1
Link to comment

Zanima me šta će reći Tamara Džamonja, pošto je ispao neki pičvajz za pare za Tim za krizne intervencije. Izgleda da je i tu bilo "ameštanja tendera"

Nisam htela da pišem ništa, jer nisam znala a ne bih da spekulišem. Osim da nas je nekoliko stavljeno da budemo tzv rezerva, iako s mnogo više iskustva.

Uglavnom, da......aj da vidimo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...