Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

Post koji pokusavam da postujem na jednom stranom forumu ali mi ne uspeva zbog preopterecenja sajta (btw zaboravio sam engleski pa ne zamerite na eventualnim greskama):

I wasn't watching this fight trying to be objective, I watched it with my emotions turned on and that 118-110 score outraged me, whatching it live I tought Pacquiao won at least 6 rounds and the fight seemed very very close to me but it is very possible that I'm wrong! So I have to watch it one or two more times, but in an strictly-analytical way, without any emotion to be sure of the scores. But two things are sure Pacquiao wasn't at his best, haven't used enough of footwork, a lot of times he stayed like a statue in the middle of the ring and I was disappointed by his performance.

To je to, znaci nisam se trudio da objektivno gledam mec nego kao fan, odgledacu par puta da vidim kako je stvarno tekla borba, koja inace nije opravdala opravdanje. Vidim da cak i mnogi Pacquiaovi fanovi priznaju da je Floyd cisto pobedio, tako da su verovatno u pravu i sudeci po tome, ali onaj 118-110 skor je transfer blama. Smorio sam se ali necu da serem dok ne analiziram lepo sve.

Link to comment

Au.... evo strasti su se smirile, mec je pogledan jos jednom, ovog puta bez zvuka i stvarno je Pacquiao bio bleda senka starog Pacquiaa, i 2010. bi mu Floyd zadao mnogo problema ali u to vreme nije ovako previse postovao protivnike u ringu, ovde je bio mnogo neodlucan, neubedljiv. Sta reci kad je Floyd pokusao vise udaraca od njega. Perfektna taktika Floyda iako ni sam nije blistao ali je svo vreme radio pametne stvari i zasluzeno pobedio, mnogo mi je zao ali to je realnost. Pacquiao na sredini ringa kao da je imao betonske cizme, nije postojao in-and-out rad nogu, Floyd je radio njemu ono sto je on trebao da radi Floydu - da menja uglove, to sam ga video da je radio samo nakratko u jednoj rundi. Apsolutno nikakav plan nije postojao, plan je trebao da bude brzina i footwork ali nista od toga nije vidjeno. Jos mi nije jasan zbog cega je pred ulazak u ring izmeren 152lbs i to je najveca tezina sa kojom je ikad usao u ring u karijeri, a sam Roach je uvek pricao da Pac ne sme nikad da udje u ring tezi od 149lbs jer sa svakom tezinom iznad te, gubi na brzini.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Nisam odgledao ponovo meč, nisam ni ekspert, ali sam se probudio još razočaraniji. Moj scorecard je 116-112, s tim da je Flojd dobio poslednjih 5 rundi.Dakle do tada sam davao prednost Meniju, mada ne znam ni koliko je to realno. Ona 4. runda što je odboksovao Meni je trebala da bude putokaz za dalji meč. Nije se ostvarila De La Hojina prognoza i konstatacija da je bolje što ćemo ih gledati sad nego pre 5 godina, jer su sada veće šanse da vidimo više akcije, tj. biće manje kretanja i izbegavanja. Skroz pogrešno po meni, onaj Pakjao bi ili završio kao protiv Markeza na podu ili zatvorio oba oka Flojdu od milion udaraca. Ovako mlako ne bi bilo sigurno. 

 

 

CEDnl7IUgAAbPdY.jpg

 

CED_YDHUUAAGtow.jpg

Edited by Remi
Link to comment

Gledao jutros u HD-u natenane. Sve je bilo očekivano i sve po prognozama i nijedno jedino iznenađenje se nije desilo. 9-3 Flojd i to zato što sam pristrasan, ali je verovatno 10-2 objektivnije.

 

Glupo je boksovao Meni, baš glupo, ali ni to nije iznenađenje, jer već znamo da je Rouč precenjen i da zna da radi samo jednu stvar (brzina, brzina, brzina), i da taktički nije na nivou. Mogao je svako da vidi da je Maidana fizički maltretirao Flojda, ali je Maidana mnogo veći. Ako su Meni i Fredi mislili da će fizički da dominiraju Flojdom, onda su još gluplji nego što sam mislio.

Mislim, ništa ovo ne utiče na istoriju, naravno, ali sam se nadao nečem višem, ali sam dobio očekivano.

 

Daj sad da nahjpuju One Time Thurmana da bar nokautira Flojda na kraju karijere, pa i da mi sirotinja nabacimo osmeh na lice.

Link to comment

Nisam odgledao ponovo meč, nisam ni ekspert, ali sam se probudio još razočaraniji. Moj scorecard je 116-112, s tim da je Flojd dobio poslednjih 5 rundi.Dakle do tada sam davao prednost Meniju, mada ne znam ni koliko je to realno. Ona 4. runda što je odboksovao Meni je trebala da bude putokaz za dalji meč. Nije se ostvarila De La Hojina prognoza i konstatacija da je bolje što ćemo ih gledati sad nego pre 5 godina, jer su sada veće šanse da vidimo više akcije, tj. biće manje kretanja i izbegavanja. Skroz pogrešno po meni, onaj Pakjao bi ili završio kao protiv Markeza na podu ili zatvorio oba oka Flojdu od milion udaraca. Ovako mlako ne bi bilo sigurno. 

 

 

 

 

 

 

Ma uvek bi bilo ovako. Flojd je genije u ringu i skapirao je verovatno i pre borbe Menijeve uglove i ritam u kojem baca kombinacije, a tehnički je majstor da sve to neutrališe i odveo je borbu tamo gde njemu treba - otprilike podjednak broj udaraca, ali je on daleko precizniji i to je to. Ja sam pre mislio da Meni sada ima više šanse, jer mi je Flojd delovao malo matoro u revanšu sa Madonom™, ali nije. Tako da mislim da ne bi bilo neke veće razlike da su se borili 2010, kako je i trebalo.

 

Ali, videlo se opet da je Flojd kukavica i pizda. Majstor, genije, najbolji bokser ove generacije, jedan od najboljih ikada, ali je pizda i kukavica. I ćale/trener mu je popizdeo i čulo se kad ga je pitao šta bre radi.

 

vmt5e0.jpg

Link to comment

Slazem se totalno sa tobom i sa Remijem, pogotovu sa ovim "Skroz pogrešno po meni, onaj Pakjao bi ili završio kao protiv Markeza na podu ili zatvorio oba oka Flojdu od milion udaraca. Ovako mlako ne bi bilo sigurno." - Perfektno objasnjeno.
Samo jedna sitnica sa kojom se ne slazem je da je Floyd resio ovaj mec eliminacijom Mannyjevih uglova i ritma (iako sam siguran da je radio na tome u toku priprema), mislim da je problem sto Manny uopste nije ni pokusao da mu zada uglove nego je stajao pravo ispred njega svo vreme. Video sam ga samo u jednoj rundi, tamo negde u 3. cetvrtini meca da mu je zadao par uglova za redom (i bio jako efektan u tom momentu!), ali to je bilo sve. Ludlio je sto je usao u ring sa 152lbs to je njegova najveca tezina ikada prilikom ulaska u ring, a sami su pricali tokom celog trening kampa da su footwork i brzina kljuc, tako da je verovatno i ta tezina bila problem. Na sredini ringa je samo stajao nepomicno, a kad se samo setim kako je skakutao in-and-out ispred De La Hoye... Ne znam koliko je istina ili laz, necu da se bavim time ali rekli su posle meca da je Pac povredio rame 3 nedelje pred borbu i da zbog toga nije mogao da baca desni hook kad bi nasao ugao na Floydovoj levoj strani, sta znam... A i Mannyjev ritam me je neprijatno iznenadio, ali ni priblizno koliko nepostojanje footworka. Ruke su mu imale odlicnu brzinu, cak mi se cinilo da mu godinama nisu izgledale toliko brzo kombinacije, ali ih je zadavao u istom ritmu. Svaki put kad je uhvatio Floyda na konopcima sam se cudio sto ne izlomi malo taj ritam, plus da izmedju udaraca jos cesce koristi finte. Mnogo mu je dobro Floyd minimalizovao output, non stop se ili kretao ili ga okupirao udarcima, spremio je odlicnu taktiku. Inace jedna stvar koju mise cinilo da je Pac dobro radio je bilo prepoznavanje Floydovih zamki i njihovo izbegavanje, jer kolko god da je puta pojeo tu zadnju ruku, mogao je jos 5 puta vise, samo sto su oni ocekivali da ce Floyd da se setka po ringu.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Nisam odgledao ponovo meč, nisam ni ekspert, ali sam se probudio još razočaraniji. Moj scorecard je 116-112, s tim da je Flojd dobio poslednjih 5 rundi.Dakle do tada sam davao prednost Meniju, mada ne znam ni koliko je to realno. Ona 4. runda što je odboksovao Meni je trebala da bude putokaz za dalji meč. Nije se ostvarila De La Hojina prognoza i konstatacija da je bolje što ćemo ih gledati sad nego pre 5 godina, jer su sada veće šanse da vidimo više akcije, tj. biće manje kretanja i izbegavanja. Skroz pogrešno po meni, onaj Pakjao bi ili završio kao protiv Markeza na podu ili zatvorio oba oka Flojdu od milion udaraca. Ovako mlako ne bi bilo sigurno. 

 

 

CEDnl7IUgAAbPdY.jpg

 

CED_YDHUUAAGtow.jpg

brao za ceo post.

 

koliko god bio iritantan, mejveder je najbolji defanzivni bokser ikad, posle, naravno el intocable-a.

opet, kad sam cuo 118-110 nista mi nije bilo jasno.

 

de la hojina izjava nema mnogo veze sa mozgom. nadam se da je nesto drugo hteo da kaze.

Edited by ToniAdams
Link to comment

slabo gledam velter boks ali sam i ja ovako laicki primetio da kada god je vezao neki dobar udarac i malo naceo flojda da se odmah povlacio ili suzdrzavao umesto da nastavi. sad verovatno se plašio da ga flojd ne navlaci na kontru što su čini mi se i obi sa Nove par puta prokomentarisali ali jbg ako si izazivač moras da rizikujes.

Link to comment

super tekst

 

 

inace, sto se tice besmisla i dekadencije, ne verujem da ce ikad neki dogadjaj prici ovom od nocas.

 

tito ortiz i dzena dzejmison pazarili su 2 karte za simbolicnih 257000 doloresa.

puf didi je dobio 6 tiketa od mvedera u zamenu za novu gajbu.

 

jedna jedina karta je bila za dz, pakmen je darivao rondu rouzi :heart:

Link to comment

Nisam skoro gledao boks, te nisam ni ocekivao previse. Odgledah pre toga i mec Santa Cruza. Meksicki duel, gde je bilo puno respekta, mada se mora priznati da je Cayetano hrabar i izdrzljiv. Kada sam video aktere glavne borbe u ringu, nisam imao mnogo dileme oko ishoda. Pomalo mi je bilo neocekivano, kada sam video da je Floyd taj koji stalno radi eskivaze, da ne kazem kao laik da izbegava borbu, no bilo je delotvorno, tu nema zbora. Kada premotam film, 116-112, je i neki moj skor.

Lepo je neko rekao, par postova iznad, da se prvo trebaju stisati navijacke strasti. Ma koliko mi je Mayweather antipatican, zasluzeno je pobedio. <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...