Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

8 minutes ago, Indy said:

Pa da 100%, evo ispod citat od veterinara:

 

 

Njemu nikad nije išlo meso kao takvo, ali voli sosove i tome slično. Sad mu jako lepo idu ta sitno seckana mesa u sosovima (grejvi). To je ranije slabo jeo, tj. olizao bi grejvi, ali bi meso ostavio... Sad kao da sam zna da treba to da jede. Inače je ranije jeo hranu prema preporuci (Royal Canin Urinary Health, ali je to na žalost bila suva hrana... postoji i "vlažna" formulacija).

 

I sad mu ostane mrvičak mesa (tj. ovde na slici ribe - ja viljuškom prikupim to što ostane na centar, pa mu ponovo dam i tamo mic po mic on to uglavnom pojede) ... pojede najveći deo... Ali pošto je sad dijabetičar ima povećani apetit i može da pojede nekoliko ovih porcija dnevno... Sad suvu hranu aktivno odbija (okrene glavu), skroz neverovatno.

 

20230803-101912.jpg

 

 

kupi meso iz mesare, ne mora biftek, uzmi džigericu ili srce pa mu skuvaj ako voli tako više da je tečno, da ne jede to iz kesica ili konzervi

  • +1 1
Link to comment

@Indy saljem ❤️ za Sherloka! 
Ako ima potrebe da mu i dalje dajete tablete preporucujem pill applicator za macke, onaj duhacki kao spric sa otvorom na vrhu za tablete. Moj macak je uzas kad treba tablete da uzima i jedino sa aplikatorom uspevam nekako 😸

 

Ovu pufnu nadjoh na netu pa moram da podelim 😍

 

 

IMG_0811.jpeg

  • Wub 9
Link to comment

Držimo šape za Šerloka :heart:

 

Moja mačka je pre par godina imala jednu užasnu fazu kad je krenula da joj opada dlaka, a onda je ona počela da je aktivno čupa i to je bilo potpuno jezivo. Veterinarka je pretpostavila da se radi o alergiji na hranu i predložila da probamo sa ishranom bez glutena :D Inače mačka jede isključivo granule skoro oduvek. Tad sam počeo da joj kupujem samo one bez dodatih žitarica i vrlo brzo se situacija smirila, sad je potpuno OK. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, nera said:

@Indy saljem ❤️ za Sherloka! 
Ako ima potrebe da mu i dalje dajete tablete preporucujem pill applicator za macke

 

 

 

To smo i koristili, bilo bi nam još teže bez toga.

  • +1 1
Link to comment

Jos su mali da ih odvajas, daj im jos par nedelja...

Ja bi ih uzeo sve djuture, taman se uklapaju sa ovo dvoje kretena sto ih imam (siva zenka i crni macak) ali sam ti malo predaleko :)

Link to comment
9 minutes ago, Radoye said:

Jos su mali da ih odvajas, daj im jos par nedelja...

Ja bi ih uzeo sve djuture, taman se uklapaju sa ovo dvoje kretena sto ih imam (siva zenka i crni macak) ali sam ti malo predaleko :)

Наравно, не дајем их одмах :) тек су јуче почели да једу чврсту храну. И нестабилни су на ногама још увек, али су почели да истражују по кући.

 

Најсмешније је што им дође деда (а вероватно и отац, бар овим црним) да једе и бесан је, фрчи на њих, али и они овако мали фрче на њега. И мачор одрасли се увређен склони и не једе ништа. А мајку прогањају да сисају, почела је да брише од њих. 

 

Много је смешно увређен мачор. Почео је да поново спава код нас на кревету када се врати из скитње, да га не би смарали мачићи. 

  • +1 1
  • Haha 7
Link to comment
On 5. 8. 2023. at 15:37, Indy said:

dijabetes

Posle nedelju dana insulina, sad mu je glukoza u mokraći = 0. Inače je već danima baš dobro, štaviše bolje nego što je davno bio... Ko zna otkad njega ovo muči. Videćemo da se uskoro smanji doza, a daće bob i ukine skroz. Bitno je i da je skroz sišao sa suve hrane (osim ponekog nagradnog biskvita), sad je uglavnom na pašteti i ribljem bujonu.

 

PS. Evo koliko vode (ml) pije dnevno (pre i posle davanja insulina). Inače sam po nalogu veta neko vreme detaljno pratio mačkov status, koliko se to može (obzirom da on često izlazi u dvorište i ko zna šta tamo radi.) Ovo je ono po sistemu dokon pop jariće krsti, ali skoro bukvalno. :D

 

Spoiler

water.jpg

 

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...