Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Ne znam gde ću, pa sam odabrala ovde.

Naime, od juče je jedna maca (3-4 meseca stara) na drvetu ispod mojih prozora, Drvo je velika lipa, po mojoj proceni maca je na 5-6 metara visine. Kad sam jutros videla da nije sišla sama od sebe, odlučila sam da pozovem  Animal rescue koji se toliko hvale po Jutarnjim programima i Beogradskim hronikama, kako spašavaju životinje u ten oka. Elem pozovem u 08,10, odmah mi se javi neko devojče, ja joj ukratko opišem gde je maca, ona meni jel vi imate viber, rekoh imam, e, oni će meni da pošalju upitnik da popunim pa se to prosleđuje ekipi. Ok, popunim upitnik, Popijem kafu, odgledam malo tv, odem na pijacu, kad sam se vratila oko 10.30 maca i dalje na drvetu.

Usput naletim na komšiju, ispričam mu sve o slučaju, kaže on sad će da ih zove. Kad ih je on zvao njemu su rekli da oni se ne bave tako banalnim spašavanjima sa dveće, pa ako mi imamo merdevine da probamo nešto sami.

Moj muž  bi sa navećim merdevinama koje trenutno možemo da nađemo dobacio do 4 ipo metra, ali ne više. 

 

Klošari jedni iz tog Animal rescua, lično su mi rekli na nekoj promociji koju su imali u Delta sitiju, da baš rade sva spašavanja , jer to niko ne radi u Beogradu. 

Sad gledam njihov nalog na fejsu, izgleda da oni rade po principu, vi nama pošaljete zahtev, a mi ako imamo raspoloženog volontera, onda izađemo na teren, sem ako se ne slikamo za televiziju.

 

Sve u svemu maca je na drvetu.

Edited by Arkadija
Link to comment

Jes' malo čudno...drugar je imao jedno iskustvo sa njima, u pitanju je bila ptičica koja je ispala iz gnezda i došli su jako brzo, pokupili je ali je nisu vratili zbog pljuska nego je bila smeštena kod volontera preko vikenda. U ponedeljak su je vratili, visina je bila možda 10 metara...znači, samo da ih pohvališ. Možda je bio neki nesporazum, pa su mislili da možete vi to da uradite kada ste spomenuli merdevine...

@Arkadija

Link to comment

Ipak su došli oko devet uveče, glupa mačka nije htela da siđe nego se popoela još više, pa su joj postavili zamku i sada čekamo da uđe u kavez da jede. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...