Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Zahvaljujem na izveštaju :)

Pratila i ja malo.

Imam alergiju na mačke, pa ne smem da ih držim u kući. Ali ih obožavam, pa ih uvek imam u dvorištu, trenutno tri. Tokom noći, ili kad je hladno, ili kad im padne na pamet, pustim ih u garažu, tamo caruju,  Mogu da iskoče kada hoće, a kad  hoće unutra onda grebu po prozoru i zahtevaju da im se otvori da uđu :sleep:

 

E sad, što se tiče pravca, viđala sam ih okrenute na razne strane, valjda zato što je na otvorenom, pa sloboda. Mada mi se čini da se svaka drži nekog svog utvrđenog pravca, valjda navika, ali to još nije potpuno ispitano :happy: Verovatno ima i razlika između kućnih i dvorišnih mačaka.

 

Evo ga jedan od zlikovaca :heart:

 

http://www.simpleimageresizer.com/_uploads/photos/ce8f1816/IMG_20190831_094932_487_25.jpg

 

 

Link to comment
On 29.3.2020. at 4:01, Indy said:

:( :(

Nisam stručan, ali... To je nešto dosta brzorastuće, tako da...

Poor thing.

Za ovih nekoliko dana, od kako sam pisala, jos je poraslo, vidimo lepo. Nece da jede, osim kada joj dam lepu mokru hranu. Ne znam da li je ona ispovracana negde napolju, ali toalet joj je prazan danima. Ponekad se tetura, valjda od slabosti. Muz se svako vece pita da li da joj skrati muke. To je sad teska odluka. Moram da priznam da je meni dosta svega, posle ovog iskustva nikada ne bih prihvatila da se brinem o unapred bolesnoj zivotinji. Svaka cast ljudima koji su u stanju da se nose sa svim sta to nosi za sobom.

Link to comment

Skroz te razumem - posebno kad se radi o tako bolesnoj zivotinji. Nisam ispratio da li je konsultovan vet, on(a) bi trebalo da da savet sta (i da li) dalje.

Link to comment



 
Nije brz baš odgovor ali mozda pomogne. Najpre razmisli da uzmeš dve [emoji4] Ne predstavlja neku posebnu dodatnu obavezu a za mačke će sigurno biti prijatnije u društvu svoga roda. Dosta puta vlasnici jednostavno ne mogu da pruže pažnje koliko bi one htele. Nekad ih ostavljamo same, nekad bi se stalno igrale pa je dosta preporuka da se uzmu dve. Mužjak ili ženka? Mislim da su mlađe ženke malo nemirnije (ne mora uvek), kod mužjaka kasnije ima onog obeležavanja teritorije ali svejedno ćeš verovatno krajem godine sterilizovati šta god da uzmeš. Tamo negde do 2 meseca starosti trebalo bi ih vakcinisati, čistiti od unutrašnjih parazita. Hrana najlakše kupovna, kasnije može i nešto "ljudske" ali izbegavati slano, luk, krompir pa kažu i mleko (bolje npr. jogurt). Živo meso ili riba može ali ne da se prejedaju. Kosti isto izbegavati. Ako imaju izlaz napolje i tu oprezno naročito u početku. Sto nekih sitnica ali ništa nije komplikovano i brzo postane rutina. 


Hvala ti puno [emoji173] tek sada vidim tvoj odgovor.

Nije kasno, necu je jos uzeti, a pretpostavljam da nije neka nauka, ali da pitam vas iskusne.

Haha gospo, genijalno istrazivanje, potanko i detaljno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...