Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Nisam ni obraćao pažnju na psa, zavrti se, obavi šta ima i gotovo; a kada se setim mačke, ona jeste imala standardan položaj, ali ja sam to tumačio time što je posuda bila pored zida...strane sveta mi nisu padale na pamet.

Link to comment
13 hours ago, jms_uk said:

Salje mi mama sliku njenog macka kako “udobno” spava u kupatilu :lolol:

d2c9eebce390a5615196e56480d5d760.jpg


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

8 hours ago, Katikon said:

C5A6458B-33DF-48C9-ADBC-0A39C901057B.jpeg

 

Fale mi "lajks" na ovom topiku.

Link to comment

Da li neko ima iskustva sa napredovanjem tumora kod macaka? :sad:

Nasoj Minnie je proslog proleca ustanovljen tumor negde pri kraju analnog kanala. Tada je bio kao vrh prsta, a sada je velicine golfske loptice, i kao i svaki, ima tendenciju da raste. (Vizuelno ne mogu da smestim tu velicinu u nju uopste) Generalno je bila okej, ali sad vec nekih mesec dana se prilicno muci sa velikom nuzdom, koja je najcesce bez uspeha, i imamo utisak da zbog toga sve manje jede. Jedino kada joj dam onu lepu mokru hranu sa nekim sosom i ribom, to brzo pojede a onda sledi to mucenje. Ona ne pokazuje neke znake boli, pa se pitamo da li je zbilja moguce da je ~okej?

 

Analni otvor joj je svako malo u ranama. Dao nam je veterinar neku kremu protiv infekcije, kojom je mazemo i to pomogne, samo sto izgleda da svaki put kada uspe da uradi nesto u toaletu, otvori ponovo ranu. To prepoznajemo po krvavim tragovima po stanu. Carsav sa kojim je pokriven kauc moram da menjam na nekoliko dana.

 

Nisam pametna sta da radimo po pitanju hrane, s' jedne strane nema jos mnogo pa smo mislili da je pustimo da jede tu ukusnu hranu, sto joj onda napravi opisane probleme. Opet, ne valja ni da ne jede, i inace je jako smrsala. Nas mali antihrist joj inace ne da mira, na kraju se jadna sklupca u svoju kutiju sa peskom. Mazi je ponekad, ali vise hoce da je cupa za rep i da glasno vice i cici od uzbudjenja dok je ona na kaucu, sto kapiram da je samo nervira sad. Kad god moze, smugne napolje.

 

Muz se pita koliko jos da je pustimo ovako :( pre nego sto donese odluku koja ce znaciti kraj :( U maju ce 18 godina.

 

xq70bCt2n-5tLO-H19c94jfztK7tYWRb3YRMHdVv

 

3Z8gs1VQfqypo324jjJq7O838KJ4S42yKEYjue6n

 

Link to comment
On 27.3.2020. at 15:10, Jumanji said:

Treba mi vasa pomoc.

 

Mozda uzmem macu jednu emoji173.png

Obicnu, dobila ponudu da biram, preslatko leglo, sve su razlicite emoji7.png

Nisam nikada imala svoju, pa me savetujte.

Sta joj je sve potrebno, da li macku ili macka i tako sve sto vam padne na pamet.

 

 

 

Nije brz baš odgovor ali mozda pomogne. Najpre razmisli da uzmeš dve :) Ne predstavlja neku posebnu dodatnu obavezu a za mačke će sigurno biti prijatnije u društvu svoga roda. Dosta puta vlasnici jednostavno ne mogu da pruže pažnje koliko bi one htele. Nekad ih ostavljamo same, nekad bi se stalno igrale pa je dosta preporuka da se uzmu dve. Mužjak ili ženka? Mislim da su mlađe ženke malo nemirnije (ne mora uvek), kod mužjaka kasnije ima onog obeležavanja teritorije ali svejedno ćeš verovatno krajem godine sterilizovati šta god da uzmeš. Tamo negde do 2 meseca starosti trebalo bi ih vakcinisati, čistiti od unutrašnjih parazita. Hrana najlakše kupovna, kasnije može i nešto "ljudske" ali izbegavati slano, luk, krompir pa kažu i mleko (bolje npr. jogurt). Živo meso ili riba može ali ne da se prejedaju. Kosti isto izbegavati. Ako imaju izlaz napolje i tu oprezno naročito u početku. Sto nekih sitnica ali ništa nije komplikovano i brzo postane rutina. 

Link to comment
On 28.3.2020. at 2:48, Lena said:

Sad ću još od radoznalosti juriti ove moje po dvorištu da vidim da li poštuju zadati pravac :isuse:

evo kako je bilo.

angazovali smo profesionalca prirodne nauke, koji sedi kod kuce :hihi:

vishednevno istrazivanje je pokazalo ovo:

 

pravac je fiksan samo u odnosu na posudu.

ako se pak posuda premeshta po prostoriji ili stanu, orijentacije machke su razlichite.

u tom smislu nekad sever-jug, ali ne dominantno.

 

i to smo zavrshili, hvala shto ste bili sa nama :D

 

 

edip. dobila sam i dijagram istrazivanja :wub:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...