Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Imal' negde bese da je neko pisao o odnosu izmedju macaka i ljudske novorodjenchadi? Sta se sme a sta treba izbegavati, koliko izolovati bebu od macaka etc?

Link to comment
poznanik našao maltretirano mače u kontejneru23.10.2012.155154_10151253130210661_1898027794_n.jpg384319_10151261047305661_144096569_n.jpgdanas535618_10151491883445661_1504564125_n.jpg65560_10151491883490661_783332769_n.jpg
Svaka čast za drugara, a vredi sigurno!Gledaj lepotu samo!!!
Link to comment
Imal' negde bese da je neko pisao o odnosu izmedju macaka i ljudske novorodjenchadi? Sta se sme a sta treba izbegavati, koliko izolovati bebu od macaka etc?
Imao sam kolegu kome je doktorka koja mu je pregledala ženu u trudnoći rekla da izričito mora da izbaci mačke i to baš mačke, rekla mu psi su OK.On je to i uradio , ali njemu se to i poklopilo jer je tu mačku čim je toplije nosio kod keve u vikendicu...Proveri sa doktorima i veterinarima ko zna da li je istina ovaj se nije mnogo udubljiva da se raspita....
Link to comment

ma to je ona budalastina iz 18. veka kad se verovalo da beba koja udahne macju dlaku umire. treba samo paziti da macka ne bude ljubomorna na bebu, da se ne oseti zapostavljenom i to je sve. cak kazu da novija istrazivanja pokazuju da deca koja su od rodjenja uz kucne ljubimce imaju kasnije manje alergija.naravno, pre rodjenja bebe testirati macku na sve zoonoze (bolesti koje se mogu preneti na ljude, od bakterija do parazita) u nekoj ozbiljnoj veterinarskoj laboratoriji. inace, tu je bolje posavetovati se sa ozbiljnim veterinarom, nego pricati sa babicama i nekim doktorima...edit: kod trudnica je opasna toksoplazmoza, ali i to se danas relativno lako da srediti. inace, pricam o kucnim mackama, koje ne izlaze. kod onih koje skitaju svakako treba biti mnogo oprezniji.

Edited by aram
Link to comment

aram je u pravu. apsolutna budalastina. treba jednostavno imati malo zdravog razuma. problemcici mogu da se jave kada bebac resi da stipka i pipka stvari po kuci pa moze da dodje do konfliktnih situacija.

Link to comment

Mislim da mačke mogu izazvati problem trudnicama zbog toksoplazmoze zato bi trebalo konsultovati se kako sa ginekologom, tako i sa veterinarom.

Link to comment
Mislim da mačke mogu izazvati problem trudnicama zbog toksoplazmoze zato bi trebalo konsultovati se kako sa ginekologom, tako i sa veterinarom.
to sam i rekao, i to nije zezanje, ali se lako utvrdi ima li macka uopste toksoplazmozu, kao i da li je trudnica zakacila nekad ranije u zivotu te razvila antitela koja je cine imunom.nije sala ni campylobacter, buve i krpelji takodje mogu preneti razne bolesti, toksokaroza je za bebu mnogo opasnija od toksoplazmoze, gliste se takodje mogu preneti... ali kad se radi o kucnim mackama, koje NE IZLAZE SLOBODNO SAME i redovno se kontrolisu kod veterinara, sve ove bolesti su veoma retka pojava.
Link to comment
to sam i rekao, i to nije zezanje, ali se lako utvrdi ima li macka uopste toksoplazmozu, kao i da li je trudnica zakacila nekad ranije u zivotu te razvila antitela koja je cine imunom.nije sala ni campylobacter, buve i krpelji takodje mogu preneti razne bolesti, toksokaroza je za bebu mnogo opasnija od toksoplazmoze, gliste se takodje mogu preneti... ali kad se radi o kucnim mackama, koje NE IZLAZE SLOBODNO SAME i redovno se kontrolisu kod veterinara, sve ove bolesti su veoma retka pojava.
Izvini, nisam videla edit.
Link to comment

plus jean za zdrav razum. macke mogu da rese da spavaju na detetu kao na macetu (znam po svojim mackama, da ponekad dodju na tu ideju da ti spavaju na licu). nije da plasim, samo treba biti malo oprezan kada je u pitanju kontakt bez nadzora, ali to se valjda podrazumeva.sto se tice udisanja dlaka, to je bapska prica, anatomski je nemoguce udahnuti dlaku, u najgorem slucaju zalepice se za dusnik i izazvati kasalj,kao i svaka druga trun. da mozemo da udisemo dlake, ne bi preziveli ni godinu dana, pluca bi se potpuno napunila prasinom i raznim vuzlama iz atmosfere.

Link to comment
Mislim da mačke mogu izazvati problem trudnicama zbog toksoplazmoze zato bi trebalo konsultovati se kako sa ginekologom, tako i sa veterinarom.
rade se testovi na to i postoje lekovi. izbacivanje macke svakako ni tu nista ne resava ukoliko je trudnica vec zarazena. btw, toksoplazmoza moze da se navuce i tako sto se pipka sirovo meso.
Link to comment

U međuvremenu sam nabo tog ortaka na chatu i pitam ga i on spomenu tu toksiplazmozu ili kako se već zove.Uglavnom on se raspitao za ubuduće da zna i svi mu rekli analiza krvi mačke i žene i to je to...Send from WC šolja by BVK

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...