Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Mladji macan, Sauron, zapatio prehladu. Veterinar je odmah sa druge strane ulice, pa nisam očekivao transportne probleme.Nije se bunio, tokom nošenja do kapije. Čim kročih na ulicu, krenulo je otimanje. Nekako ga donesoh pred vrata lokala, a onda je uspeo da kidne nazad u dvorište.Drugi pokušaj je bio uspešan. Nekako sam ga zadržao. Odneo u deo za pregled. Veterinar je zatvorio vrata, da ne šmugne opet.Bocke je primio bez reakcije, junački.U povratku mi je pocepao majicu, pri prelasku ulice.Videćemo kakva je reakcija na terapiju. Ima obilnu salivaciju, s vremena na vreme i temperaturu od 39.5.

Link to comment

@ MiljenkoJadan macan :( No trebalo bi sve da bude ok posle injekcija. A za transport je to skroz normalno, moj mladji macan se otima samo sto ga uzmem i prebacim u drugu prostoriju@DabovicHvala, pretpostavih da je i obicna skroz ok@CowboyMoj decko isao juce u Pet Centar, nemaju ovu Trixie vec neku drugu mrezicu i mislim da su dimenzije drugacije. Onda je zvao ove u Makenzijevoj, moras da narucis i platis, i stize u radnju za dva-tri dana, oni su i uvoznici.

Link to comment

Tokom večeri i noći sam bio bolničar.Čim krene da beži, ja pridjem i obrišem ga ubrusom. On se ubrzo smiri i legne. Jutros obukoh zimsku košulju, pre transporta.Dobio je još 2 bocke. Temperatura pala. Ne balavi od jutros. Pojeo par granula. Sakrio se negde u dvorištu, u hladovini.Videću kakav je razvoj situacije, po povratku sa posla.

Link to comment

Miljenko, svaka cast, bice macan dobro. Problematicno je sto macke ne umeju bas da prihvate pomoc, o bocama i lekovima da ne pricam, pa se jos dodatno osecas kao da ga mucis. Dobro da je pojeo bar nesto granula, znaci da ide na bolje :)

Link to comment
Nadam se najboljem. Čini mi se da smo pregrmeli krizu, noćas.Kako je uplašeno izgledao kod veterinara, potresno.
Cuj, meni je i dalje u glavi stariji macak i njegova faca pre dve godine kada je imao upalu besike. Mucio se danima, sedeci u pesku sa izrazom takve tuge da je meni bilo strasno. Primao je injekcije, pa smo ga zbog razdaljine ostavili kod drugarice (od koje smo ga prethodno i uzeli) da ga ne vozamo svaki dan jer bi tek to bilo traumaticno... Kako nas je gledao u stilu "ja sam ovde bolestan a vi ste me ostavili". Posle se durio jos par dana kad se vratio kuci. Gadovi krzneni :wub:
Link to comment

jadnicak, bice bolje....a to kod veterinara...tako sam jednu od macaka u rancu nosila kod veterinara, onako ranac kao harmoniku idem ulicom i cuje se mrnjauuuuu, narod me gleda ali sta da se radi....prekorni pogled je tesko izdrzati, ali nema drugog nacina da im se pomogne. veta mi kaze da nista gore nema nego macki vaditi krv, ali sad imaju neke kao torbe gde ih stave pa im samo glava viri i uspevaju. a infuzija....uh...to je bilo gadno iskustvo.ovaj moj crni nikad nije napustio kucu, pa nam veta dolazi u posetu kad treba. ne treba cesto, ali posto ne uspevam da mu sama dam pastu protiv parazita onda ga zovemo. macak se jako ljuti, ali vec posle par minuta bi se igrao.

Link to comment
Cuj, meni je i dalje u glavi stariji macak i njegova faca pre dve godine kada je imao upalu besike. Mucio se danima, sedeci u pesku sa izrazom takve tuge da je meni bilo strasno. Primao je injekcije, pa smo ga zbog razdaljine ostavili kod drugarice (od koje smo ga prethodno i uzeli) da ga ne vozamo svaki dan jer bi tek to bilo traumaticno... Kako nas je gledao u stilu "ja sam ovde bolestan a vi ste me ostavili". Posle se durio jos par dana kad se vratio kuci. Gadovi krzneni :wub:
uhhh mene to plasi s besikom a muzjacima je to slaba tacka...prijateljica koja zivi u au ima macka koji je imao operaciju besike i pokazala mi koliko su mu kamencica povadili, i izdrzao mucenik i sad je ok. resenje oni specijalni krekeri kao...mada sam negde procitala da je ipak bolje davati im i meku hranu jer unose vise vode
Link to comment

resenje je prolom voda, narocito za kastrirane macore. dve do tri flase na mesec dana, nije bas toliki trosak.ako ne prolom, onda makar prokuvana pa procedjena cesmovaca.

Link to comment
@CowboyMoj decko isao juce u Pet Centar, nemaju ovu Trixie vec neku drugu mrezicu i mislim da su dimenzije drugacije. Onda je zvao ove u Makenzijevoj, moras da narucis i platis, i stize u radnju za dva-tri dana, oni su i uvoznici.
Hvala na infou, kupujem obavezno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...