Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Mene je naslo mace. Zalepilo se za nas i nece da ode. Tu je negde velicine kao benderovo.Elem. Sta da mu dam da jede. Jel samo mleko (ostavio sam mu napolju mleko i vodu) ali kada prelaze na cvrstu hranu. Koliko kolicinski. Sta od veterinarskih yahvata je potrebno da bih je bezbedno pustio kod deteta (vakcine, anti paraziti etc)Imate li jos neki koristan savet? Maca ce do daljnjeg biti napolju...
1) Kupi hranu prilagodjenu uzrastu macke, slikaj zivuljku i pokazi u veterinarskoj apoteci, dace ti sta treba, ako moze da trci po ulici onda moze i da jede cvrstu hranu, osim ako nije bas malecko u kom slucaju mu se daje zamena za macje mleko, ima to u vet prodavnicama. Kravlje mleko nije dovoljno hranljivo i izaziva proliv. (Ako je kao Benderovo, onda uzmi cvrstu hranu za male mace, preporucujem royal canine)2) Macje zoonoze su dosta retke, generalno je dovoljno da macka primi koktel vakcinu i ocisti se od parazita i buva (ako uopste ima buve). Za sve tri tacke pobrinuce se veterinar. Moze dete i sada da pomazi macu pod tvojim nadzorom, samo neka opere ruke posle.3) Ako ce biti u dvoristu, i ima, tipa, 3 meseca, razmisli da je sterilises za 3-4 meseca inace neces moci da potrebis macice iz dvorista, imaces dve zetve godisnje. Kad jednom udjes u taj zacaran krug, sjebo si se. Ne znam da li "do daljnjeg" znaci - dok se macka ne privede nameni, ili zauvek: u drugom slucaju, imaj u vidu da spoljnje macke uvek zive krace od kucnih.Srecno! Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
1) Kupi hranu prilagodjenu uzrastu macke, slikaj zivuljku i pokazi u veterinarskoj apoteci, dace ti sta treba, ako moze da trci po ulici onda moze i da jede cvrstu hranu, osim ako nije bas malecko u kom slucaju mu se daje zamena za macje mleko, ima to u vet prodavnicama. Kravlje mleko nije dovoljno hranljivo i izaziva proliv. (Ako je kao Benderovo, onda uzmi cvrstu hranu za male mace, preporucujem royal canine)2) Macje zoonoze su dosta retke, generalno je dovoljno da macka primi koktel vakcinu i ocisti se od parazita i buva (ako uopste ima buve). Za sve tri tacke pobrinuce se veterinar. Moze dete i sada da pomazi macu pod tvojim nadzorom, samo neka opere ruke posle.3) Ako ce biti u dvoristu, i ima, tipa, 3 meseca, razmisli da je sterilises za 3-4 meseca inace neces moci da potrebis macice iz dvorista, imaces dve zetve godisnje. Kad jednom udjes u taj zacaran krug, sjebo si se.Srecno!
Fala!Postupicu po preporuci. Gledao sam mu izmedju nogu, mislim da je muskarac u pitanju. Tako da macenje nije opcija. Ako sam doboro video...
Link to comment
Fala!Postupicu po preporuci. Gledao sam mu izmedju nogu, mislim da je muskarac u pitanju. Tako da macenje nije opcija. Ako sam doboro video...
:) dobro dosao u svet mackara.inace ja kontam da ti zivis u porodicnoj kuci, jel tako? to znaci da ce macak izlaziti napolje, i, je li, karati sve sto ima rep. to ce mu skratiti zivot usled povreda, i doprineti vrzinom kolu radjanja novih generacija macjih beskucnika. razmisli o sec-sec intervenciji.inace svaki put kad neko udomi macu, jedan andjeo na nebu se osmehne. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

U stvari, u pitanju je povratak. Poslednji macor je tako nastrado, vratio se kuci polumrtav i jedva preziveo. Sumnjao sam na mastifa komsijinog. Posle sest meseci je otisao i nije se vratio. Imao je 6-7 godina, a sve je bilo pre desetak godina.Definitivno sec sec postaje opcija...

Link to comment
nemoj
to je svakako licna odluka, ali pustanje macaka da se nekontrolisano pare povecava problem napustenih macaka do neverovatnih razmera, to je prosta logika stvari.
Link to comment
:) dobro dosao u svet mackara.inace ja kontam da ti zivis u porodicnoj kuci, jel tako? to znaci da ce macak izlaziti napolje, i, je li, karati sve sto ima rep. to ce mu skratiti zivot usled povreda, i doprineti vrzinom kolu radjanja novih generacija macjih beskucnika. razmisli o sec-sec intervenciji.
nemoj
http://www.youtube.com/watch?v=WgkWYSqpfcsunsure.gif
Link to comment
unsure.gif
:lol:meni je bilo bas zao da kastriram Mika, ali ne vidim da sada pati zbog toga. Kako god, to je licna odluka - nece ti zapisavati po kuci (smrdi nesnosno i tesko je to ocistiti/neutralisati), nece se tuci sa machorima&donositi bolestine + zivece duze (najverovatnije).
Link to comment
img4208v.jpg
Ceiling Cat ^_^ “[O]wners of dogs will have noticed that, if you provide them with food and water and shelter and affection, they will think you are god. Whereas owners of cats are compelled to realize that, if you provide them with food and water and shelter and affection, they draw the conclusion that they are gods.”— Christopher Hitchens (The Portable Atheist: Essential Readings for the Non-believer)
Link to comment
Ceiling Cat ^_^ “[O]wners of dogs will have noticed that, if you provide them with food and water and shelter and affection, they will think you are god. Whereas owners of cats are compelled to realize that, if you provide them with food and water and shelter and affection, they draw the conclusion that they are gods.”— Christopher Hitchens (The Portable Atheist: Essential Readings for the Non-believer)
laugh.gif Baš tako. Mi mu dođemo kao otvarači konzervi i kesica sa granulama....
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...