Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Odgledah i El Chapa, ok je to ali jednostavno nije nivo Narcosa. Ne bi bilo lose da se odgleda prvo Chapo a onda prelazak na Pabla. Ovako nakon odgledanih Narcosa ima pomalo taj ukus "Nema se, mora se"

Link to comment

 

 

Odgledah i El Chapa, ok je to ali jednostavno nije nivo Narcosa. Ne bi bilo lose da se odgleda prvo Chapo a onda prelazak na Pabla. Ovako nakon odgledanih Narcosa ima pomalo taj ukus "Nema se, mora se"

 

Čuj, nije nivo Narcosa... Ta glupost je ispod svakog nivoa, smeće...

Edited by Ajant23
Link to comment

Posle odgledane trece epizode the Deuce meni je super, bas uzivam. Serija je, za sada, simple, da tako kazem, i bas takva prija. Ima osnov da se razvije u dobru seriju. 

 

Manhunt: Unabomber je po meni los do osrednji, bas sam se razocarao. Dosta klisea, ne svidja mi se glavni lik (profajler), pokusali su od njega da naprave Vila Grejema, dosta zapocetih, a nedovrsenih/nerazradjenih zapletna i odnosa (odnos sa zenom i decom, odnos sa onom ljubavnicom, sa FBI sefovima i rukovodiocima), dve sredisnje epizode su bas ocajno lose, a ni poslednja nije daleko. Ima nekih ok stvari, muzika nije losa, tako to :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ja sam manhunt skapirao otprilike kao istorijsku rekonstrukciju gde je pre autentičnost u prvom planu nego prejebeni dramarturški zapleti. Sa te strane možda jesam zažmureo na neke stvari koje bih malo teže progutao da je random fiktivna krimi drama.

 

Ali stvarno mi je bilo dosta zanimljivo isrpatiti inner workings fbi-a, a i sam unabomber zaista jeste fascinantan lik o kojem nisam suviše znao pre gledanja.

Link to comment

Ja sam manhunt skapirao otprilike kao istorijsku rekonstrukciju gde je pre autentičnost u prvom planu nego prejebeni dramarturški zapleti. Sa te strane možda jesam zažmureo na neke stvari koje bih malo teže progutao da je random fiktivna krimi drama.

 

Ali stvarno mi je bilo dosta zanimljivo isrpatiti inner workings fbi-a, a i sam unabomber zaista jeste fascinantan lik o kojem nisam suviše znao pre gledanja.

 

To je i meni bio najzanimljiviji deo i verovatno i najbolja stvar koju je uradila serija, osim sto je i to na kraju nekako ostalo zaboravljeno. 

 

ako su zeleli da serija bude rekonstrukcija stvarnog dogadjaja i ako im je autenticnost bila u prvom planu, onda mi nelinearna dramaturgija tek nije jasna (a i ovako mi je bila klimava i nejasna :D ). Sto se samog Unabombera tice (o kom takodje nisam znao nista pre gledanja ovoga), nazalost doziveo sam ga vise kao nepametnog, nego kao autisticnog genija sa emotivnim i drustvenim problemima. I pored svega njegovo razmisljanje o svetu i zivotu je ostalo neosvetljeno. 

 

No dobro, serija nije smece, moze da se gleda ako nemate sta drugo, a volite zanr ili vas zanima tematiku (ili i jedno i drugo).

Edited by Sludge Factory
Link to comment

To je i meni bio najzanimljiviji deo i verovatno i najbolja stvar koju je uradila serija, osim sto je i to na kraju nekako ostalo zaboravljeno. 

 

ako su zeleli da serija bude rekonstrukcija stvarnog dogadjaja i ako im je autenticnost bila u prvom planu, onda mi nelinearna dramaturgija tek nije jasna (a i ovako mi je bila klimava i nejasna :D ). Sto se samog Unabombera tice (o kom takodje nisam znao nista pre gledanja ovoga), nazalost doziveo sam ga vise kao nepametnog, nego kao autisticnog genija sa emotivnim i drustvenim problemima. I pored svega njegovo razmisljanje o svetu i zivotu je ostalo neosvetljeno. 

 

No dobro, serija nije smece, moze da se gleda ako nemate sta drugo, a volite zanr ili vas zanima tematiku (ili i jedno i drugo).

 

Ne znam otkud ti nepametan, ali svakako ne bih voleo da si išli mnogo više u pravcu neshvaćenog autističnog genija. To mi malo smrdi na opravdavanje, a nema te genijalostni i uzvišenje ideologije koje mogu opravdati akcije unabombera. Možda zato nisu hteli da se petljaju mnogo u objašnjavanje ideologije mu, ali otprilike je najbliže istini da su sva ta njegova pisanija prosto - prilično dosadna i kliše.

 

It is true that many believed Kaczynski was insane because they needed to believe it. But the truly disturbing aspect of Kaczynski and his ideas is not that they are so foreign but that they are so familiar. The manifesto is the work of neither a genius nor a maniac. Except for its call to violence, the ideas it expresses are perfectly ordinary and unoriginal, shared by many Americans. Its pessimism over the direction of civilization and its rejection of the modern world are shared especially with the country’s most highly educated. The manifesto is, in other words, an academic—and popular—cliché. And if concepts that many of us unreflectively accept can lead a person to commit serial murder, what does that say about us? We need to see Kaczynski as exceptional—madman or genius—because the alternative is so much more frightening.

 

(dobar je ceo tekst)

 

Opet kažem, meni je serija dobra ali je posmatram kao rekonstrukciju uzdignutu na malo viši nivo. Ne pada mi na pamet da poredim sa npr. nekim fargom, tu apsolutno nema šta da traži

Edited by Ruxin
Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...