Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Pa upravo to, covek njegovih intelektualnih sposobnosti bi trebalo da ukapira koliko su mu ideje povrsne (pojedine besmislene i pogresne). Ne razumem se doduse u psihologiju, moguce da je on covek kome fali odredjena vrsta inteligencije (da ne lupim sad mnogo, ali socijalna recimo, ili tako nesto) da bi to shvatio, pa je moguce da je u stvari prikazan kako treba u seriji. Prosto mi je izgledalo kao da prikazuju autisticnog genija, koji se zbog svoje asocijalne prirode (plus trauma iz mladosti, itd.) okrenuo tome cemu se okrenuo, ali utisak koji sam stekao gledajuci to sto nam oni prikazuju je da je on u stvari, da se prosto izrazim, glup, pa ne vidi koliko gresi i to kod elementarnih stvari. Dakle, mislim da je doslo do razmimoilazenja izmedju onoga sto su oni hteli da prikazu i onog kako sam ja doziveo i shvatio ono sto oni prikazuju. Ali, kao sto rekoh, moguce da to sto se tice psihologije ima savrsenog smislai da ja masim. 

 

Nisam u stvari siguran sta su hteli i to je moj problem (mozda je do mene, ne sporim i tu mogucnost). Da li su hteli da pokazu besmisao i pogresnost njegovih ideja ili pak da pokazu da je malo i bio u pravu (profajler je ocigledno u njemu prepoznao sapatnika), ali eto izabrao pogresan nacin da se izrazi, ili da su mu ideje banalne... 

 

Ovo je ipak dramatizacija stvarnih dogadjaja i dramski tekst/scenario, tako da mislim da seriju ipak treba posmatrati nezavisno od stvarnih dogadjaja. A kao takva mi se nije dojmila. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Trejler je bio sastavljen od bukvalno svih fazona iz prve epizode, delovalo je kao hardkor parodija na Star Trek, ali posle tri epizode ispade serija ozbiljnija nego što sam očekivao, bukvalno prođe i po 20 minuta bez humora. Voleo bih da ga ima malo više (ali ne u fazonu "jesi vid'o kuče kako liže jaja?" :isuse: ).

 

:lol: osim što je to skroz Mekfarlan

 

mislim da će serija biti baš za fanove dotičnog, koji joj neće tražiti neke mane, ali je pitanje koliko će uspeti da poživi, jer deluje relativno skupo

Link to comment

^Mislim da je ideja otprilike bila da se prikaže u samom manifestu nema ništa "ludo" i da su to ideje koje stvarno deluju zavodljivo velikom broju ljudi (profajler), ali sa druge strane kazinski je očigledno oštećen lik koji pre zloupotrebljava idelogiju da bi kroz nju kanalisao svoj bes prema celom svetu nego bilo šta drugo . Što mi je opet kažem ok, jer bi inače rizikovali da ga predstave kao u suštini zanesenjaka koji je krenuo sa plemenitim idejama...

 

A za ovo da ne vidi koliko greši ne znam šta da kažem, život je izgleda nekad dosta loše napisan :D

Edited by Ruxin
Link to comment

Dobar je diskaverijev manhunt:unabomber.

Očekivao sam dokumentarac prošaran intervjuima, kad ono ispade odlična drama zasnovana na stvarnim događajima sa detaljisanjem nekako baš koliko treba.

 

Uvod na samom početku prve epizode sa opisom smisla US pošte iz percepcije paket-bombaša su sjajno odradili, odma' "vuče" da se odgleda do kraja.

Link to comment

Završih prokletog ozarka, poslednja ep je bila...marti je jedan super lik- drugi najveći narko kartel hoće da mu pobije porodicu, komšijski kartel hoće da mu pobije porodicu, dvojica nekih tu hoće da ga ubiju, ćera hoće da mu se samoubije, sin kupio kalašnjikov, žena kurva, fbi pred kućom, meksikanac pred kućom a on zavrće trambolinu...8,5 na imdbu ko je ovde lud

Edited by Duci Simonovic
Link to comment

Završih prokletog ozarka, poslednja ep je bila...marti je jedan super lik- drugi najveći narko kartel hoće da mu pobije porodicu, komšijski kartel hoće da mu pobije porodicu, dvojica nekih tu hoće da ga ubiju, ćera hoće da mu se samoubije, sin kupio kalašnjikov, žena kurva, fbi pred kućom, meksikanac pred kućom a on zavrće trambolinu...8,5 na imdbu ko je ovde lud

Taj momenat meni imao smisla, baš.

U situaciji sa takvim izgledima za spas šta drugo ostaje. Kapiram da bih i ja u ekstremnim situacijama radila nešto van pameti.

Link to comment

Serija komplet sa mesom, prilozima i salatama nema nikakvog smisla.

 

Odakle njemu trambolina? Dobili je sa kućom, došla sa matorim? Marti dok je leteo iz jedne smrtne zamke u drugu usput negde vido na akciji pa pazario?

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...