Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

+1

 

Jedini problem je što ne znam kojim danom ide pa ne skidam promptno nego kad se setim, a mrzi me da proverim.

 

pa kad i GoT (i Twin Peaks), ponedeljak ujutro su tu

 

Preacher ima neku čudnu satnicu, on izađe negde u toku ponedeljka, poslepodne, predveče, uglavnom ne ujutro, kao ostale koje idu po američkom vremenu, ali Preacher mi je nekako manje interesantan u drugoj sezoni, tako da sam tu već propustio par epizoda

Link to comment

Pominjala se ovde ranije, hrvatska serija "Novine" - 12 epizoda.

 

Novine-Dalibor-Matanic.jpg

 

Evo da potpišem svoj indorsment - ovo je dobro. Ne čak dobro "samo zato što je nešto od balkanske produkcije gledljivo pa mož da prođe", ne, dobro je. Dobar zaplet, razumne stvari koje se uzročno-posledično događaju a ne randomno iz vedra neba, odlično urađeno na zanatskom nivou, dakle režija-fotografija-tekst-gluma. E, da, tekst. Ljudi pričaju kao što ljudi zaistinski, u stvarnom životu pričaju. Jako malo banalnih rečenica, kada dođe do konflikta, to deluje uverljivo, psovke zvuče autentično i neisforsirano, međuljudski odnosi su potpuno za poverovati, ali ono najvažnije: nema preglumavanja, nema prenemaganja, nema momenata teatralne glume gde će neko svetlanobojkovićevski da se okrene i pogleda u nebesa uz tiho gospodebože. Čak je par scena tucanja urađeno tako da je skroz okej - nije nešto za pamćenje, ali za "našu" produkciju, bar ti se oči ne ukoče od zakolutavanja i neprijatnosti. I reklo mi par znalaca da im je baš leglo što opisani rad u novinama/medijima baš ovako izgleda. Čak i male stvari, kadrovi iz vazduha nad Rijekom koji služe kao veznici između različitih scena su sjajno urađeni, toliko da pomisliš "Jbt što je ova Rijeka lep grad".

 

Ako ima par zamerki to su ponegde pomalo over-the-top scene u trenucima gneva, i par (potpuno sporednih likova) koji su toliko kliše da sam pomislio da su namerna karikatura svojih likova. Osim toga - 8/10.

 

U odnosu na onu nesretnu "Ubice mog oca" što jeste bio dašak svežeg vetra za RTS, ali je opet velika glupost, ovo je nekoliko koplja iznad. Konačno serija na srpskohrvatskom koju je bilo zadovoljstvo odgledati.

 

E da, i uprkos tome što se dešava u Hrvatskoj, 90% likova ima srpska imena. Očito se sećaju pravoslavnih korena :s_c:

swatka im je ova glumica sto lici na branku katic :fantom:

Link to comment

Svidja mi se Ozark, dosao do 9 epizode, sve pohvale kako serija drzi paznju.  Gomila likova a skoro svaki je dobio svoj portret i karakter. 

Ne znam da li se zavrsava na ovih 10 epizoda, ali se nadam da nece uci u Breaking Bad razvlacenje. Poredjenje je neminovno, Ozark mi se cini svedenija, bolje skockana serija.

 

meni se ozark isto svidela, iako vidim da je mnogi pljuju.

između ostalog, zato što nisam znala ništa o tom delu ruralne amerike, ni o jezeru ozark.

i gledala sam posle slike tih predela i jezero iz vazduha zaista izgleda kao kineski zmaj što mi je apsolutno fantastično.

ne smeta mi ni što je sve u seriji već viđeno (a šta nije danas) i predvidivo, ni povremeno banalni i nafilovani dijalozi.

sviđa mi se što su mi svi glumci nepoznati i što sam mogla da ih gledam neopterećena njihovim prethodnim ulogama. mislim da su uspeli autentično da dočaraju likove, od faustovskog martija i žene mu, preko klinaca i hilbilija (mali kosijaner je kjutić) sa mladom perspektivnom kriminalkom čija mi je transformacija tokom serije najupečatljivija, matorog HOBP namćora iz podruma, bosova koji pričaju u parabolama, lika u zatvoru koji je prejeziv, darlin koja jednog trenutka nutka limunadom a sledećeg raznosi sačmarom...

a i inače se lako primam na ovaj, što reče neko na internetu, sada već žanr u kom (anti)heroj rešavajući jedan problem izgeneriše još sto i pet novih.

bila bih jako zadovoljna da su se zaustavili na samo jednoj sezoni, jer mi je ovako skroz taman, ali već su najavili drugu.

 

muzički hajlajt: jak početak letnje sezone na jezeru

 

 

Link to comment

Odlična je druga sezona, a druga polovine iste ponajviše.

 

Sad gledao, u novembru treća.

Odgledao.... Jbmti ono sa ćerkicom uhhh

Jbga ne znam treća će verovatno biti Ćiro vs. Đenaro, ali jbga meni to već suva drenovina..

Link to comment

Odgledao.... Jbmti ono sa ćerkicom uhhh

Jbga ne znam treća će verovatno biti Ćiro vs. Đenaro, ali jbga meni to već suva drenovina..

Pa da osveti ćaleta i to je to. Nadam se da neće ići dalje od toga tj u s4.

 

Hawaii Mate 9

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...