Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

 

 

Zavrsio 4 sezonu the 100. Na kraju i nije loše. Mada ga mnogo vozaju tamo vamo sa zapletom.

Zgodno im - i konan i matriks. Kao i kosovo i eu.

 

Ali podnošljivo sasvim.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uzimajuci u obzir kako su ukenjali drugi deo 3. sezone - 4. sezona je bila iznenadjujuce dobra. Po standardima the 100. Jbg, nije to neki must see TV.

 

Clexa 4ever!

Link to comment

Pominjala se ovde ranije, hrvatska serija "Novine" - 12 epizoda.

 

Novine-Dalibor-Matanic.jpg

 

Evo da potpišem svoj indorsment - ovo je dobro. Ne čak dobro "samo zato što je nešto od balkanske produkcije gledljivo pa mož da prođe", ne, dobro je. Dobar zaplet, razumne stvari koje se uzročno-posledično događaju a ne randomno iz vedra neba, odlično urađeno na zanatskom nivou, dakle režija-fotografija-tekst-gluma. E, da, tekst. Ljudi pričaju kao što ljudi zaistinski, u stvarnom životu pričaju. Jako malo banalnih rečenica, kada dođe do konflikta, to deluje uverljivo, psovke zvuče autentično i neisforsirano, međuljudski odnosi su potpuno za poverovati, ali ono najvažnije: nema preglumavanja, nema prenemaganja, nema momenata teatralne glume gde će neko svetlanobojkovićevski da se okrene i pogleda u nebesa uz tiho gospodebože. Čak je par scena tucanja urađeno tako da je skroz okej - nije nešto za pamćenje, ali za "našu" produkciju, bar ti se oči ne ukoče od zakolutavanja i neprijatnosti. I reklo mi par znalaca da im je baš leglo što opisani rad u novinama/medijima baš ovako izgleda. Čak i male stvari, kadrovi iz vazduha nad Rijekom koji služe kao veznici između različitih scena su sjajno urađeni, toliko da pomisliš "Jbt što je ova Rijeka lep grad".

 

Ako ima par zamerki to su ponegde pomalo over-the-top scene u trenucima gneva, i par (potpuno sporednih likova) koji su toliko kliše da sam pomislio da su namerna karikatura svojih likova. Osim toga - 8/10.

 

U odnosu na onu nesretnu "Ubice mog oca" što jeste bio dašak svežeg vetra za RTS, ali je opet velika glupost, ovo je nekoliko koplja iznad. Konačno serija na srpskohrvatskom koju je bilo zadovoljstvo odgledati.

 

E da, i uprkos tome što se dešava u Hrvatskoj, 90% likova ima srpska imena. Očito se sećaju pravoslavnih korena :s_c:

Link to comment

Ovih dana/nedelja gledam dobru staru seriju Cold Feet i baš uživam. Duhovito, zabavno, pitko, nakon jedne završene epizode imam želju da odmah pustim narednu. 

 

Preporuka.

 

I ja sam je baš voleo onomad, i rado pogledao ponovo pripremajući se za povratak iz prošle godine... Kad ono, povratak ispao (mahom) ćorak, tja. Ali, toliko su mi dragi da sam im oprostio i sada se nadam da će se nastaviti, ali teško biće.

 

E, a sad gledam na IMDB, pominje se da nova sezona kreće u septembru?? jeeee!

 

A "Novine" stvarno dobro izgledaju, odgledao prvu ep, ali nikako da nastavim. "Ozark" potpuno gledljiv i bindžabilan, srokao za dva dana.

Link to comment

#novine

Meni jedino smiješno slušati Hrvate kako psuju, ali serija je dobra, neko je kvalitetno uradio lektiru, a i direktor fotografije je načitan - True Detective i skandi serije su solidno skinute

Link to comment

#novine

Meni jedino smiješno slušati Hrvate kako psuju, ali serija je dobra, neko je kvalitetno uradio lektiru, a i direktor fotografije je načitan - True Detective i skandi serije su solidno skinute

 

E da, meni to bilo jako čudno u prvih par epizoda, baš sam pomislio na nekoliko puta da je u stvari gluma malo loša jer pričaju tako, pomalo otegnuto, a i psovanje, da - onda čujem, ma ne, Hrvati zaistinski baš tako pričaju.

Link to comment

Svidja mi se Ozark, dosao do 9 epizode, sve pohvale kako serija drzi paznju.  Gomila likova a skoro svaki je dobio svoj portret i karakter. 

Ne znam da li se zavrsava na ovih 10 epizoda, ali se nadam da nece uci u Breaking Bad razvlacenje. Poredjenje je neminovno, Ozark mi se cini svedenija, bolje skockana serija.

Link to comment

Ja se seti da sam stao na Gomori na pola druge, i sinoć nastavio...

Neloše...

 

....shit has hit the fan...

 

Odlična je druga sezona, a druga polovine iste ponajviše. 

 

Sad gledao, u novembru treća.

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...