Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

2 hours ago, BlackGeorge said:

Ja bih nešto kao Homeland, Berlin Station, The Americans, The Bureau, House of Cards...

Vjeruj, Kejt Vinslet ima taj vajb, samo 8 epizoda. I ona je apsolutno predivna.

Link to comment
Javi kakvo je, ja sam zagrejan za to, Vudi je faca

Ja sinoc pogledao prvu epizodu.
Par puta sam se valjao od smeha, ali ne znam koliko mogu da voze na tom "sprdanju"...



....shiit has hit the fan.
  • Hvala 2
Link to comment
11 hours ago, kipo said:

Ne znam kako da vas kvotujem sve. Pa kakvi su utisci?

 

Nemoj samo reci "podijeljeni" usracu se 

 

Umereno zabavno, glumci dobri. Skripi scenaristicki, ali gledljivo uprkos tome. U krajnjoj liniji ima svega 5 epizoda, nece rastegnuti pricu u nedogled..

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Umereno zabavno, glumci dobri. Skripi scenaristicki, ali gledljivo uprkos tome. U krajnjoj liniji ima svega 5 epizoda, nece rastegnuti pricu u nedogled..

Ako nista zbog Vudija vrijedi dati sansu.

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, kipo said:

Vjeruj, Kejt Vinslet ima taj vajb, samo 8 epizoda. I ona je apsolutno predivna.

 

Mare je fantastična serija i od srca je preporučujem, ali nije baš homelandovski fah. Za tako nešto pre preporučujem The Diplomat, mada ima neki ironični odmak i malo deluje kao parodija na Homeland/House of Cards/etc. ali fino vozi.

 

In other news, skoro sam na na Netflixu otkrio špansku Bitter Daisies. Nije baš nova, ali mi je nekako promakla. Detektivska drama/misterija, smeštena u Galiciji, dijalozi na galicijskom jeziku što je samo po sebi zanimljivo. 

Dve sezone po 6 epizoda (doduše traju po sat vremena), prva puna preokreta i iznenađenja, dinamična; druga pak prilično straightforward i sa nekim nelogičnostima, ali dosta mračnija i na momente prilično mučna jer ulazi u domen dečje prostitucije/pedofilije. Zapravo se mogu posmatrati kao dve posebne celine iako je ista glavana junakinja. Neloše, sve u svemu.

  • Hvala 2
Link to comment
40 minutes ago, Halvard said:

Mare je fantastična serija i od srca je preporučujem, ali nije baš homelandovski fah.

Naravno, mislio sam da je jednako odlicna - sirova, realna, bez gluposti..

Link to comment
18 hours ago, BlackGeorge said:

Ja bih nešto kao Homeland, Berlin Station, The Americans, The Bureau, House of Cards...

ako si propustio, baci pogled na tehran.

nasmejao si me za rabbit hole - delimo isto iskustvo.

 

sto se tice noviteta - overio prosle nedelje 3 epizode the platonic s lepsom polovinom, 40+ ekipa moze fino da se poveze s pricom: rose byrne i seth rogen u ulozi starih drugara koji se povezuju 10+ godina nakon prekida prijateljstva, svako sa svojim baggage-om, sto od ranije, sto nastalim u medjuvremenu. pocetak je delovao prilicno neubedljivo, no prica je postajala sve bolja sa svakom novom epizodom, tako da se s nestrpljenjem vec ceka sledeca.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Nebojsa said:

ako si propustio, baci pogled na tehran.

 

 

Mnogo ti hvala za ovu seriju. Pa to je tematika koja se traži! Odgledao sam prvu epizodu, deluje jako dobra serija. Teram dalje. 

 

Osećam da ću ovu seriju progutati za par dana. Ako ima nešto slično ovome, baci još ...

Link to comment

Ja sam stvarno hteo da mi se svidi Tehran, ali sam sredinom druge sezone batalio.

Ne mora glavna junakinja da bude superšpijunka i Lara Kroft/Arja Stark, štaviše i bolje je što nije, ali vala ne mora ni da bude ni smotana kao sajla i kao random pokupljena s ulice. Stalno sam zamišljao kako bi Nurit iz Faude to rešavala. :D

Edited by Halvard
  • +1 2
Link to comment

Danas je izašla poslednja epizoda treće sezone (a verovatno i serije) Tede Lasoa i nisam verovao da ću ovo ikada napisati u svom životu, ali...nisam veliki fan ove sezone :sad: 

 

Razvukli su je previše, ubacili neke propratne likove za koje nisam siguran čemu služe, pokušali da se fokusiraju i da razrade što više regularnih likova, a od svega toga nekako nije ispalo ništa posebno. Da me ubiješ, ne znam čemu ceo onaj podzaplet sa onom instagram kokoškom, sa onom Jack, pa i sa Zavom Zlatanom, koji je jbno fenomenalan lik, ali što su ga isekli odjednom, bez da se uopšte vrati do kraja? Kao da je jedan čovek pisao pola sezone i onda došao drugi i sad sve ispočetka...

 

Kejli Džons je maltene glavni lik ove sezone, a dosadna je, dosadni su joj zapleti. Ted Lasi su posvećene možda dve cele epizode (i obe su odlične), ali je većinu vremena skrajnut, razvoj njegovog lika i njegovih mentalnih problema kao da je zaboravljen. Od Nejta šta su napravili, sačuvaj bože, užasno, užasno razvijen lik, sve kroz neke manične sekvence, na silu i neprirodno, a tek ovo razrešenje na kraju :isuse: 

 

Da ne ispadne da samo trujem, nije loše toliko, i dalje je zabavno, samo sam nekako razočaran. Ted Laso je važio za vrlo vedru i feel-good seriju za opuštanje i smeh, ovo sad, pa nije to, pokušava da bude to, ali sa previše toga između.

  • +1 2
Link to comment
 
Umereno zabavno, glumci dobri. Skripi scenaristicki, ali gledljivo uprkos tome. U krajnjoj liniji ima svega 5 epizoda, nece rastegnuti pricu u nedogled..

Ali jednu glumicu sam prepoznao po glasu...
Ehhh mladosti...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...