Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

the end yellowstone, ova serija spada u the serije, daleko je od vrha ali može da se uglavi na top listi na 7-8. poslednji talas vesterna je bio nekako minimalistički u izražaju(izuzimajući tarantina) a kevin je rešio da uradi ono što najbolje ume, klasičan holivudski vestern. svega ima, prednjače eksterijeri(me like), ima konja, ima rodea, ima tuča i tu nema foliranja. sjajno je uspeo da prebaci priču u sadašnje doba a da ne odluta iz žanra i za to mu svaka čast

 

hajlajc mi je njegov monolog aktivistkinji, a bilo ih je loš, odlični muzički intermeci i  par nepotrebnih likova i njohovih priča, šteta što su išli u s04. vidi se da je na silu

 

 

voleo bih da rade s05

 

Pa teško će bez s04 da naprave s05 :unsure:

  • +1 1
Link to comment

I ja maločas završio Yellowstone.

 

Odlična mi sezona, baš dobra!

 

Ima toliko dobrih momenata... 

 

Serija je takva jedna oda kaubojstvu kao takvom, svaka scena, svaki kadar, svaki pokret kamere u vezi svega sa konjima, a pogotovu u onim igrama i sl - čista je poezija, jednostavno, savršenstvo. Ova dvojica što se vode kao tvorci serije ili sanjaju da budu kauboji ili su dobrano u materiji, ali svakako se odaje utisak da se pričom bavi neko ko zna svoj posao, bilo autentično ili ne. Kada na to dodamo sjajne muzičke podloge, hip hip hooray, ostaje nam samo da svi kupimo čizme, laso, šešire i zajašemo krave jer konja baš i nemamo u izobilju. 

 

Ima i zamerki ali srećom u debeloj su manjini. Omiljeni lik mi je Lojd, najbolji story line mi je Džimijev (i on odlično glumi), Bet je toliko biči da jednostavno prestaje da ima smisla svo to njeno ponašanje, kontam, flipnula je, ali bez obzira... Najveća zamerka sezone, možda, je njen prijem u Market Ekvitis, poprilično glup potez bakute koja bi trebala da je malo iskusnija i saznala dovoljno o Bet from season 3. Posle bombastičnog kraja sezone 3, malo su im dali mira /setimo se sezone dva, Datonovi su išli iz jednog u drugo sranje po nekoliko puta po epizodi, poprilično surovo, kao da je JRR Martin pisao/.

 

Nema šta, kvaliteta i dalje ne manjka, spizdio sam sezonu u dva dana. Lets go Datons...

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 14.1.2022. at 14:45, maheem said:

 

Počeo da gledam BBCijev Fargo za siromašne - The Tourist. Za sada fino vozi.

 

https://m.imdb.com/title/tt11847842/

 

Lik, po naglasku bih rekao da je Irac, se budi bez pamćenja posle šizoidne saobraćajke u australijskoj pripizdini. Prateći tragove kreće u razjašnjenje misterije.

Tourist dobro poleteo ali je zato katastrofalno aterirao. Meh

  • +1 1
Link to comment
On 8.4.2019. at 10:30, jorma shparga said:

Warrior

Peaky Blinders sa Kinezima ,  krajem XIX veka u S.Francsku pa sta tu moze lose da krene :naughty:.

Realno, uopste nije lose za pocetak, mozga bez ali zabavno

Ispada da smo samo nas dvojica gledali. Meni serija super :thumbsup: sad sam na pola druge sezone i vec mi zao, sto nema vise.

Link to comment

Euforia kida vaistinu, ne znam jesi li ukacio one dve epizode specijala, bas dobro sve u kompletu.

 

Ima doduse izleta u neko umetnicarenje s vremena na vreme koje mi ide na djordja ali sve zajedno solidna devetka.

 

In adr njuz, po treci put gledam Chernobil, jebeno remek delo

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Euforia kida vaistinu, ne znam jesi li ukacio one dve epizode specijala, bas dobro sve u kompletu.

 

Ima doduse izleta u neko umetnicarenje s vremena na vreme koje mi ide na djordja ali sve zajedno solidna devetka.

 

In adr njuz, po treci put gledam Chernobil, jebeno remek delo

 

na sta mislis?

samo nemoj da mi kazes da si opet otkrio Lyncha.

 

Link to comment

Pa npr. ono sa besikom i depresijom, onda igranje sherloka holmsa i jos par stvari koje ispadaju iz osnovne forme kroz koju ide prica.

 

Inace hermafrodit devojka (zaboravio ime) kao da nije sa ovog sveta. Kast odlican

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...