Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Knjigu čitao davno baš, Marple epizodu mislim da nisam gledao.

Svakako ću odgledati ovo jer samo 3 epizode.

Ne znam gde da nadjem to u sbb video kubu, imam samo prvu na Fox Crime.

Link to comment

Ne bih zaista da patetišem ali mene je Mare emotivno baš otkinula. I to baš Mare, jedan od najboljih ženskih likova/uloga ili barem najbolje odglumljenih ikada, apsolutno ludilo koliko je dobra Vinslet. 

 

IDU SPOJLERI!!!


Da vidimo šta smo sve imali:

 

- otac samoubica - check

- prođi pakao sa sinom narkomanom - check

- sin samoubica - check

- cimaj se i izgubi starateljstvo od majke unuka narkomanke - check

- u očaju podmetnula istoj drogu, izrazito  kretenski potez na i ovako usran život, taman da sjebeš sebi i karijeru - check

- gledaj kako ti kolega sa kojim si juče bila na dejtu i koji je realno super čovek dobija metak u čelo te se osećaj krivim i za njegovu smrt - check /scena sa njegovom kevom teška kao smrt sama/

- uhapsi oca pa sina i uništi život najboljoj drugarici - check

 

 Jebote, sve ovo u 7 epizoda, verovatno jedan od najtragičnijih likova ikada, srećom, u pravim rukama Vinsletove koja je maestralno dočarala sve te patnje i emocije. 

Celokupno savršen proizvod, prezadovoljan sam. I da nije, dovoljna je samo ona. 

Edited by Mil@n
  • +1 6
Link to comment
On 12.6.2021. at 1:48, Mil@n said:

 

 

Last Kingdom je bleda kopija Vikinga. Vikinzi, pogotovu prva sezona spada u šato de la krem istorijsko ratnih serija, ako ne i d best. Ekipa koja se skockala u prvoj sezoni je kasting koji je jebački u meri da se nema superlativa za opisati. Posle smrti Ragnara dolazi do pada kvaliteta ali i dalje je to bila dobra serija, jedino što je pre toga bila apsolutno fenomenalna u svakom aspektu i udarila ogromne standarde sama sebi i svima ostalima.

 

Neko je rekao da je Ragnar ogavan lik koji glumi kao da je non stop drogiran, i to je jedna od najglupljih stvari ikad ovde napisanih, čovek je stvorio fantastičnog lika i ne mora više nikad ništa da snimi. :)

Nije mi poenta da je LK sranje, već su vikinzi mnogo bolje ostvarenje. Ali i LK je skroz korektan i vredan vremena.

 

Ne znam, moram da odgledam cele Vikinge da bih mogao da sudim (odgledao samo prvu sezonu za sada). LK mi je dinamicniji, Vikinzi imaju neke epizode koje su prespore (ono svetiliste u Uppsali, recimo) i neke likove koji mi opako idu na kurac (Byrne kao Earl Haraldson mi je negledljivo los, engleski kralj onako okrugao i zadrigao, takodje). Moguce da sam biased jer sam prvo gledao LK. I tamo ima iritantnih momenata, ali mi prica ide bolje, mozda i zato sto je koncentrisana na jednog lika i njegovu epopeju (po dinamici podsetilo me malo na Princa Valijanta).

Link to comment
On 7.6.2021. at 20:59, Jimmy Kowalski said:

 

Odgledao prvu epizodu BBC-jeve serije Time. Sean Bean i Stephen Graham naravno odlicni. Vidim da su sve tri epizode dostupne na trafikama, tako da ne mora da se ceka TV premijere..

 

Dobra gluma i njuske u seriji, solidno obradjeni unutrasnji demoni, poprilican antiklimaks na kraju, al i zivot je valjda takav.

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Pa jeste. Tako su ljudi bili razocarani i krajem u seriji Normal People, ali zapravo takav je zivot..

Narafski, do mene je, previse gledam americke filmove i serije.

Sve sve al kakva je faca Stephen Graham, pravi mali animirani reljef.

  • +1 1
Link to comment

Meni je Graham u top 3 britanska glumca koji su se pojavili u poslednjih 20 godina (druga dva su Hardy i Murphy). U odnosu na njih Stephen je prilicno potcenjen, zasluzuje vise kredita™..

  • +1 4
Link to comment

Jel gledao neko islandsku Katla?

 

Predeli, atmosfera - fenomenalno. Ali posle prve epizode i dalje ne mogu da procenim o cemu se tu uopste radi

 

Spoiler

tj. da li je u pitanju triler ili nekakav sci-fi-zombi horror s vracanjem iz mrtvih ili nekim slicnim bullshitom

 

Link to comment

Promaklo mi je to. Islandske su mi bile do sada hit or miss. 

 

Ovaj Elite sam poceo gledati u bas velikoj nestasici necega dobrog za vreme lockdowna i bilo je na granici gledljivosti ali sad su se bas srozali.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...