Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

2 hours ago, kipo said:

Ja sam imao to ludilo sa nadrealistima ali MP uredno vozi. Mora se covjek malo postaviti u perspektivu tog vremena kad gleda starije stvari. Njihovog vremena ili svog vremena kad je islo redovno gledanje.

 

Pa to, nasa generacija moze to da stavi u kontekst onog vremena, za nove klince ima dosta toga u skecevima gde im taj kontekst izmice. I neke stvari koje su pajtonovci patentirali kasnije su rabljene do bola i usavrsavane i modernizovane, pa dok dodju do gledanja pajtonovaca, vec su ih videli vise puta u nekim novim produkcijama prilagodjenim njihovoj perspektivi i ritmu.

 

Ima naravno i dosta skeceva koji i dalje odlicno rade i komuniciraju.

  • +1 4
Link to comment

Pre neki dan sam kolegi u kancelariji koji je 1996. godište pustio par klipova i pokušao da objasnim kontekst "predvidjanja" gradjanskog rata. Blenuo je kao tele u šarena vrata.

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

Ja sam isto pustao ovde nekim nasim ljudima (rodjeni kasnih 70tih i ranih 80tih) koje su totalno mimoisli rati druga sranja iz devedesetih i ista reakcija.

 

Onda su oni meni pustili Muttertag(1994) i ja sam bio kadar nevera.

 

Link to comment

Kakav raspad od Mare of Easttown u poslednjoj epizodi. :frust: I pretposlednjoj, kad bolje razmislim. 

Edited by pariah
Link to comment

pa loša je serija jebiga, to što izmami suzicu na kraju i što je konzistentna u priči mada ima obrt nije dovoljno, to ima i ubica moga oca

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, pariah said:

Kakav raspad od Mare of Easttown u poslednjoj epizodi. :frust: I pretposlednjoj, kad bolje razmislim. 

 

Ja sam odgledao 3. Da li da prestajem?

Link to comment

Neocekivan zavrsetak, no i pored brojnih sceristickih propusta, sematizovanosti, povrsnosti i traljavosti, kejt izvadila seriju i maestralno odglumila depresivnu majku, toliko snazne licnosti, da ni depresija i dozivotna bol za sinom nisu uspeli da je slome. Meni je serija, kao psiholoska drama, ispala sasvim ok. A Kejt mi je prelepa (iako se izgleda ugojila za kratko vreme, a telo kao da se nije naviklo na toliku masu, pa se cini tesko i kao da ce je izdati...)

  • +1 3
Link to comment

 

Odgledao prvu epizodu BBC-jeve serije Time. Sean Bean i Stephen Graham naravno odlicni. Vidim da su sve tri epizode dostupne na trafikama, tako da ne mora da se ceka TV premijere..

 

  • Hvala 5
Link to comment
15 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Sean Bean i Stephen Graham naravno odlicni.

 

A pisao Jimmy McGovern. Jednostavno ne može da bude loše.

  • +1 1
Link to comment
On 30.5.2021. at 21:40, Tsai said:

moram da podelim ovo sa vama. ne znam dal neko ima slicno iskustvo. gledao sam ponovo nekoliko epizoda pajtonovaca posle fazon 10 i vise godina, i jedva sam izdrzao od transfera blama. da li je problem u meni ili ih pregazilo vreme? to mi je svojevremeno bila omiljena serija i omiljeni humor a sad sam u fazonu krindzfest delux ++ neke epizode vise neke manje

 

:cry:

 

Od cega te je tacno blam, stvarno me zanima?

Mi povremeno pogledamo po koju epizodu ili isecak, najbolji su nam i dalje.

  • +1 4
Link to comment

desava se i meni ovo sto kaze tsai, neke filmove koje sam gledao pre 20 godina i smatrao ih dobrim danas ne mogu da gledam ni 15 min a desava se i suprotno, allo allo sam gledao kao klinac i bilo mi smesno iako mnogo toga nisam tada razumeo, pre neki dan sam gledao nekoliko epizoda i izgleda bolje nego tada. homicide: life on the street sam gledao prvi put pre nekoliko godina i pored loseg snimka kada se poredi sa danasnjim standardem serija je fenomenalna

Link to comment

Ne diraj Ozark, pristojna zabava prve dve sezone, ali treća je suvi kvalitet, jedna od najboljih solo sezona komercijalnih serija poslednjih godina. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...