Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

tokom lockdowna odgledao The Last Kingdom (netflix). Volim ponekad takve kostimirane serije s nekom podlogom u istoriji, a da se opet ne drze istorije ko pijani plota. Nista epohalno nije serija, ali sasvim pristojna zabava. Krneuo sam sad Vikinge na HBO - isti period, slicni likovi, slicne scene, slicna produkcija. prosto neverovatno da su dve toliko slicne serije isle naporedo (obe po pet sezone, vikinzi krenuli 2013, TLK 2015). pomalo utisak ko da ponovo gledam istu seriju (doduse TLK mi je malo ubedljivija).

 

Jel gledao neko obe?

 

https://www.cbr.com/vikings-vs-the-last-kingdom-comparison/

Edited by chandra
Link to comment
On 10.6.2021. at 12:22, Lancia said:

The Mosquito Coast - sad sam ko macka, koju je ubila znatizelja, na dve epizode do kraja a lose u bozju mater, Ozark za ne znam tacno za koga, gledam da ne uvredim sebe bas puno.  Sad vidim da ima i sledeca sezona :huh:

Ekekeke, neverovatno: ovo namerno ne ide u spojler, zato sto sam dobar covek - cela sezona je prosla a nema odgovora zbog cega cela familija bezi od americkih vlasti, svaki put kad je trebalo da deci objasne, neko uleti u kadar ili recenicu :lolol: nista gluplje nisam gledao u poslednjih deset godina.

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

sto pisete na omiljenim serijama o serijama koje su vam buljson?

imate netfliks temu za bulja serije.

izvinjavam se.

Link to comment

 

On 10.6.2021. at 21:19, chandra said:

tokom lockdowna odgledao The Last Kingdom (netflix). Volim ponekad takve kostimirane serije s nekom podlogom u istoriji, a da se opet ne drze istorije ko pijani plota. Nista epohalno nije serija, ali sasvim pristojna zabava. Krneuo sam sad Vikinge na HBO - isti period, slicni likovi, slicne scene, slicna produkcija. prosto neverovatno da su dve toliko slicne serije isle naporedo (obe po pet sezone, vikinzi krenuli 2013, TLK 2015). pomalo utisak ko da ponovo gledam istu seriju (doduse TLK mi je malo ubedljivija).

 

Jel gledao neko obe?

 

https://www.cbr.com/vikings-vs-the-last-kingdom-comparison/

 

Last Kingdom je bleda kopija Vikinga. Vikinzi, pogotovu prva sezona spada u šato de la krem istorijsko ratnih serija, ako ne i d best. Ekipa koja se skockala u prvoj sezoni je kasting koji je jebački u meri da se nema superlativa za opisati. Posle smrti Ragnara dolazi do pada kvaliteta ali i dalje je to bila dobra serija, jedino što je pre toga bila apsolutno fenomenalna u svakom aspektu i udarila ogromne standarde sama sebi i svima ostalima.

 

Neko je rekao da je Ragnar ogavan lik koji glumi kao da je non stop drogiran, i to je jedna od najglupljih stvari ikad ovde napisanih, čovek je stvorio fantastičnog lika i ne mora više nikad ništa da snimi. :)

Nije mi poenta da je LK sranje, već su vikinzi mnogo bolje ostvarenje. Ali i LK je skroz korektan i vredan vremena.

  • Haha 1
Link to comment

Ordeal by Innocence po romanu Agate Kristi, video na tv-u i ne deluje mi loše.

Moraću da vratimm pa da odgledam lepo celu epizodu, vidim da ima ukupno 3.

Gledao neko?

Edited by mraki
Link to comment
40 minutes ago, mraki said:

Ordeal by Innocence po romanu Agate Kristi, video na tv-u i ne deluje mi loše.

Moraću da vratimm pa da odgledam lepo celu epizodu, vidim da ima ukupno 3.

Gledao neko?

 

Najpodnošljivija ekranizacija koju je radila Sarah Phelps, koja kasapi Agathu Christie već godinama.

 

Inače, Ordeal by Innocence stvarno ima puno kvalitetnih momenata i baš se ističe u seriji njenih užasnih adaptacija. Naravno, politika je dobrano sve pokvarila, a pomalo i odsustvo potencijala da se radi vrednije, zbog koga se debelo i pobeglo u politiku...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Ordeal by Innocence po romanu Agate Kristi, video na tv-u i ne deluje mi loše.

Moraću da vratimm pa da odgledam lepo celu epizodu, vidim da ima ukupno 3.

Gledao neko?

 

Ako si citao knjigu i/ili odgledao prethodnu vrlo lepo uradjenu verziju u sklopu Marple serije, ovo ce ti izgledati lose.

Ubica nije isti kao u originalnog Agati, dosta toga su izmenili, svi obrti i 'iznenadjenja' su nepotrebni i nekako jadni. :fantom:Ono kao, hteli smo nesto ali nam bas ne ide ...

ALi kuca je lepa, imanje, kostimi iz tog perioda, priroda ... gledljivo je, i vizuelno lepo.

 

Koga zanima Agatina original verzija, sa najboljom gospodjicom Marple

https://www.imdb.com/title/tt0934905/?ref_=fn_al_tt_3

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...